Yengeç-Güneş Tutulması Haziran 2020

21 Haziran 2020 Yengeç Güneş Tutulması Türkiye saati ile 09:41’de o derece ile gerçekleşiyor.

***21 Haziran 2001 yılından bu yana gelen Karma’ları kıran, önümüzdeki 20 yıllık sürecin temelini oluşturacak bir Tutulma olacak.

***Dünyanın yeni düzenini şekillendiren Tutulma da Amerika, Pakistan, Hindistan, Afrika, Rusya, Almanya öne çıkarken, ülkemizin yükselen burcunda gerçekleşen Güneş Tutulması ülkemizi de ilgilendirecek diyebilirim.

***Bu dizilimdeki Tutulmayı;
(Tutulma dizilimini soyacağı, astroloji ailesi olarak değerlendirdiğim de verdiğim tarihlerdir.)
10 Haziran 2002’de yaşamıştık ve bu dereceler de bir Tutulmayı bundan sonra yaşayacağımız tarih ise, 2 Temmuz 2038 yılı olacak..

***Ev, Yuva, Aile, Ebeyenler, Vatan, Yurt, Geçmiş, Aidiyet, Genetik Miras, Ordular, Hükümetler, Güvenlik, Sınırlar, Bireysel Korunma Alanları, Toplumsal Olaylar, Kollektif Bilinç, Kökler, Yasalar, Kadın Hakları, Aile İlişkileri, Yerleşik Düzen, Yaşam Alanları, Uzaklar, Yurt dışı, Şehir dışı Bağlantılar (İşbirlikleri, Evlilikler), Göçmenler, Mülteciler ve bu alanlardaki Yasalar, Sanat-Cemiyet, Skandallar-Sansasyonlar, Eğitim-Adalet-Çocuk temaları öne çıkacak.

***Tutulma haritasına bakarsak yükselen konumda Aslan burcu yerleşirken, sert açılardan mars-Neptün, Plüton-Satürn-Jüpiter stelyum, gezegen Retro transitlerine, Saros, betelgeuse gibi sabit yıldızlara kadar öne çıkan göstergeler olabilir ancak Tutulma 12 Ocak 2020 Satürn-Plüton kavuşumundan referans alırken, önümüzdeki günlerde meydana gelecek Jüpiter-Plüton açısından tutunda, 5 Temmuz 2020 Oğlak-Ay Tutulmasına kadar etkileşim altında olacak.

Güneş Tutulması; özgürlük istiyor, bireysel olarak herkesin kendi Karma’sını kırmak istediği, kendi kaderine akmak istediği bir dönemi başlatıyor.

İlişkilerde, evliliklerde haklar-erdemler-değerler öne çıkarken, kim kime ne emek verdi, ne sadakat gösterdi, ne derece kendinden geçti bunlar öne çıkıyor.

İlişkilerde, evliliklerde sevginin olmadığı yerde yürekler kök salamıyor, Tutulma bize bunu gösterecek.

2001-2002-2009-2010-2011-2017-20018-2019-2020 yılındaki ilişkileri, evlilikleri, ortaklıkları, işbirliklerini öne çıkarak bir Tutulma döngüsü olacak.

Üzeri örtülmüş, görmezden gelinilmiş, ötelenmiş her ne varsa bu Tutulma ile birlikte gün yüzüne çıkacak.

Sabrın sonunda sağduyu, değer, takdir, mutluluk görmeyenlerin artık verecek sabrı da olmayacak.

Yine ilişkilerde, evliliklerde verilen emekler, maddi manevi çabalarla ilgili hak edişler, geri dönüşler öne çıkarken, büyük hesaplaşmalar ve yüzleşmeler yaşanacak.

Bu Tutulma sürecinde bir çok ilişkinin, evliliğin flash bir şekilde bittiğine şahit olacağız.

İçnizde baskıladığınız duygularla, düşüncelerle yüzleşirken bir kimlik arayışında olduğunuzu farkına varacaksınız.

Çocukluktan getirdiğiniz blokajlar, kodlar, inanç kalıpları, iyi-kötü bugün ki hayatınızı oluşturan temelleri bir bir keşfedip yüzleşirken, size zarar veren her şeyden arınmak, kurtulmak isteyeceksiniz diyebilirim.

Kendinizi bulma yolcuğunda kadersel bir süreci oluşturan Yengeç Güneş Tutulması, 2020 yılının kimse için sıradan olmadığını bir kez daha vurgulayacak.

Geçmişe sık sık gidip, nostalji rüzgarlarında savrulurken, en değerlinin ”Kendimiz” olduğunu farkına varacağız.

İlişkilerde, evliliklerde kötüye kullanılan otoriteden, güçten kurtulmak isteyenlerin sesini dünyanın her bir köşesinden işitir olacağız.

***Özellikle Kadınlar için bir Özgürleşme süreci olacak.

Sevgisiz, sadakatsiz, emeksiz ilişkileri, evlilikleri, dostlukları bitiriyor Yengeç Güneş Tutulması.

Kişisel bakım, imaj, stil değişimleri, yenilikleri öne çıkıyor.

Yenilikçi fikirler, değişime gösterilen cesaret, emek vermekten kaçınmayan bireylere dönüşüyoruz.

Yine işbirliklerinde, ortaklıklarda aynı derece de kopuşlar, ayrılıklar, bitişler gündeme gelecek diyebilirim.

Gerek global kurumlarda, gerek ulusal kurumlarda, gerek siyası partilerde, gerek kamuya malolmuş işbirliklerinde geçmişten gelen gizli-saklı sözleşmeler, gücün kötüye kullanımı gibi konular öne çıkarken, büyük ayrışmaların, büyük oluşumların, perde arkasıda dönen gizli-saklı anlaşmaların ortaya çıkacağı, buna bağlı olarak büyük ses getirecek değişimlerin, ayrılıkların yaşanacağı bir süreç olacak.

Aşkı arayan yüreklere yeniden ümitler doğuracak, aşklar sunacak, büyük sürprizler yapacak bir Tutulma süreci olacak.

Aile içi ilişkilerde kardeş bağları güçlenirken, menfaatten beslenen ilişkiler kopacak.

Ebeveyn sağlık, yerleşik düzen, gündelik hayatlarına dair sorunlar, sorumluluklar, değişimler öne çıkacak.

Kötülükten beslenen her kim olursa olsun bu süreçte artık yollar ayrılacak.

Gerek bireysel, gerek toplumsal bir uyanış, özgürleşme, tabir-i caiz ise, ayaklanma süreci olacak.

Güneş Tutulmasının birebir etkilediği ülkelerde toplumsal ayaklanmalar, büyük insan toplulukları, protestoları, toplum-hükümetler-ordular karşı karşıya kalma olayları dünyada ses getirecek boyutlara varacak.

Gerçek kimliğimizi ararken manipülasyonu kırmak istiyoruz.

***Bilinçaltında yatanların, Enerjinin bugünümüzü nasıl etkilediğini elle tutulur şekilde, somut bir şekilde hissedecek, bunları dönüştürmek adına büyük adımlar atacağız.

***Buna bağlı olarak Spiritüel çalışmalar, Astroloji Çalışmaları, Psikoloji çalışmaları öne çıkacak.

***”Değişim her zaman sancılıdır” diyen Yengeç Güneş Tutulması; herkesin kaderine iz düşümü yapacak.

Gerek bireysel, gerek toplumsal, gerek kurumsal, gerek kamusal, gerek ülke, gerek ulusal alanlarda çok çok büyük değişimler, dönüşümler, yenilikler gündeme gelecek.

Geçmişle yüzleşip, dönüştüğümüz halle yeni hayatlara akacağız diyebilirim.

Bu Tutulmanın başlattığı süreçle önümüzdeki 20 yıllık Karma’lar oluşacak dersem abartmış olmam sanırım.

Uluslar arası ilişkiler, evlilikler, işbirlikleri, ortaklıklar hayati değerle öne çıkacak.

Yerleşik düzen, yaşam alanları, ev, ofis değişimleri bu Tutulma ile birlikte en az 1.5 yıl boyunca gündemimiz de olacak.

Bizi aşağı çeken yükleri bırakmaktan hiç ama hiç korkmayacak, bu kez kendimiz için adil olacağız.

***Size tavsiyem; İster özel hayatlarınızdan, ister ailevi ilişkilerinizden, ister bireysel gelişmenizden, ister eğitim, ister kariyer hayatınızdan etkiliyor olsun sizi Tutulma, hangi alandan etki alırsanız alın, size tavsiyem şu ki; Öncelikle kendinizle yüzleşin, önce kendinizi temizleyin, önce duygu ve düşüncelerinizi denetleyin, sonra düşünerek, adım adım hedefler belirleyerek tutarlı bir şekilde ilerleyin.

***Unutmayın ki her değişim sancılı bir süreçten geçerek kendini tamamlar.

***Yeni bir düzen kurmak için bazen yıkmak, yıkılmak gerekir, bazen daha iyisi için hayatın alt üst olması gerekir, değil mi? Ancak siz kendinizi yaralamadan, en az yara alarak atlatmak adına bu süreçte kırıcı olmayın, yıkıcı olmayın, isyankar ve sitemkar olmayın.

***Yüzleşmeniz gerekiyor ise, evet yüzleşin, söyleyin, hareket edin, bitirin, gidin, kalın, vazgeçin ya da yeniye adım atın, ancak ne olursa olsun insanlığınızdan vazgeçmeyin ve bir başkasının hayatına kadersel etkide bir yıkıcı etki bırakmayın derim.

***Bir özgürleşme süreci olacağı için, arınma süreci olacağı için, kadın cinayetleri vb. konular öne çıkabilir, gerek kadın, gerek erkek fark etmez baskıdan kurtulmak isteyenin sabırsızlığı, belki de iyiye gidecek bir süreci agrasyonla krize dönüştürüp, geri dönülmez yollara sokabilir, dikkat.

***Bu dönemde çocukları korumak, çocuk ve kadın haklarını korumak, bireysel olarak her birimizin ayrı ayrı hassasiyet göstermesi, ilgili, alakalı, sorumluluk bilinciyle hareket etmesi kazandıracak.

Ev alım-satım, Arsa alım-satım, aileden kalma miras, gayrimenkul, yatırım, ekonomi koşullarının öne çıkması ve güncellemesi konuları öne çıkacak.

Sektörel değişimler, yeni başlangıçlar, mevcutun güncellenmesi gibi değişimler hayatlarımıza dahil olacak.

Gerek ülkemizde, gerek dünyada büyük siyasi değişimler, oluşumlar, seçimler, hukuksal gelişmeler, yasalar, ordular ve güvenlik meseleleri, sınırlar, vatan-yuva, aidiyet konular öne çıkacak.

Ülkelerin sınırları ve yakın ilişkileri öne çıkacak.

Virüsle ilgili bir yükseliş, tırmanma süreci olabilir, dikkat.

Dünyayı sarsan, büyük bir pandemi süreci ile hayatlarımıza dokunan virüsten kaçmak isterken, özgürleşmek isterken farkında olmadan dünyanın yeni bir sarsıntıya maruz kalmasına neden olabilir, bu sebeple tedbirleri elden bırakmamalı ve her zamankinden daha temkinli, özenli hareket etmeliyiz.

Öte yandan dünyada sular, su olayları, doğa olayları, tsunami, yağmurlar, seller bu Tutulma süreci ile birlikte öne çıkabilir.

Dünyanın dengesini bozan ani sıcaklar, soğuklar ve buna bağlı olarak iklim olayları gündeme gelebilir.

Psikolojinin hiç olmadığı kadar ön planda olacağı bu süreçte, arınma, spiritüel, astroloji, enerji çalışmaları hayat kurtaracak.

Dostluklarda, sosyal ilişkilerde büyük yüzleşmeler yaşanırken, samimiyet arayışımız hiç olmadığı kadar önem kazanacak.

Sanat, cemiyet hayatında skandal niteliğinde ayrılıklar, ilişkiler, anlaşmalar, gizli kapaklı işler ortaya çıkabilir.

Dünyada yeni sanat akımları öne çıkabilir.

Konfor alanları, yaşam alanlarındaki huzur arayışı her şeyin önünde olacak.

***Kendiyle yüzleşme cesareti olmayanın, mutluluğa cüret etmesi imkansızdır. Bu yüzden değişimin önce içeriden başladığını es geçmeden, öncelikle kendimize dürüst olmayı tercih etmeliyiz.

Tutulma bireysel hayatlarınıza Doğum/Natal Haritalarınızdan aldığınız etkilere göre farklı farklı alanlardan kadersel dokunuşlar yapacak. Bu süreçte sizlere tavsiyem; Doğum/Natal Haritalarınız üzerinde *Batı *Karma Astroloji ortak çalıştığım; Karma Enerji Harita Analizi çalışmamdır.

”Bireysel hayatlarımıza, dünyaya, kaderlerimize, insanlığa şifa, sevgi, barış, bolluk, iyilikler getirsin dilerim..”

Sevgiyle
-Astrolog Seda Turan

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir