Terazi Burcunda Mavi Dolunay Nisan 2019

Terazi Burcunda Türkiye saati ile 14:12’de 29 derece de bir Dolunay gerçekleşiyor..

Uranüs, Regulus, Ay, Güneş, Polaris, Betelgeuse, Juno, Lilith, Jüpiter, Venüs, Chiron, Merkür, Neptün, Satürn, Plüton, Ay düğümleri, Mavi Ay, Uçurtma derken; Gökyüzü öyle bir hareketli, öyle bir ihtişamlı ki, hayrı, uğuru, bereketi, ilahi şifası, sevgisi üzerimize aksın inşallah..

Teknik bilgileri bir kenara bırakıyor Dolunay’ı yorumlamaya başlıyorum müsaadenizle..

Dolunay;

*Bir aylık döngüde aynı burçta iki kez gerçekleşmesinden ötürü adı Mavi olan Dolunay, 21 Mart’ta 0 derece de gerçekleşmişti ve şimdi 29 derece de meydana geliyor.

*Eşlik eden, dolayılı ya da direkt etki eden gezegen açıları, ay düğümleri, transitleri oldukça yoğun, Dolunay haritası son derece kabarık..

*0 derecesi doğum, başlangıç, tazelik, saflık, acemilik, yenilik, gençlik, tecrübesizlik, körü körüne bağlanmak, tartamamak iken; 29 derece tam aksi yönde bilgelik makamıdır.. Artık nihayete erdirmek, tamamlamak, sonuçlandırmak, zorlu yüzleşmelerle sonuca varmaktır..

*Öncelikle Dolunay etki ettiği tarihler de (haritanızda etkilendiğiniz alanlardan sınavlar gelecektir) fazlası ile baskı hissedebilir, kendinizi çıkmazda görebilir, bardağı taşıran son damla aşamasında hissedebilirsiniz.

*Sıkışmış bir enerji var çünkü ve potansiyeli ortaya çıkarmak istiyor ve bunu yaparken göstereceğimiz tepkiyi önemsiyor, ölçüyor, bizim ne olduğumuzu, özümüzü görmek istiyor..

*Hayatınızda sorun teşkil eden alanlara ne derece bağımlı, sorunlarınıza gizliden gizliye ne derece bağlı, bağımlı, aşıksınız onu ölçüyor diyebilirim.

*Dolunay’ın yükseldiği burcu baz alırsak; aşk, adalet, ilişkiler, iletişim, para, sanat, popülarite, estetik, güzellik konuları ön plana çıkıyor olacak.

*Aşka dair, işe, kazanımlara, aileye, ilişkilere, finansa, sağlığa, sosyal hayata,kişisel gelişime (bireysel natal haritalara göre etki alanları değişir) dolup dolup taşanlar bir şekilde artık sonuca gitmek isteyecekler..

*Yüzleşmeler, aldatılmalar, aldanmalar, uğranılan haksızlıkların açığa çıkması ve bu yönde her türden ilişki de yüzleşmeler yaşanacak diyebilirim.

*Aşka,hayata,ideallere, kariyere, yaşam alanlarına, hayata dair kendi içimizde ne istediğimizi bulacağımız, bizi yoran, acıtan, yıpratan meseleleri, kişileri artık geri de bırakacağımız bir süreç olacak.

*Geçmişi silmek, bağımlılıklardan kurtulmak, yıkan, yoran, boğan konuları geri de bırakmak adına oldukça ideal bir Dolunay süreci olacak..

*Karar almak, sonuca varmak için yine ideal bir süreç olacak.

*Haritadaki sert kavuşumlar biraz yıkıcı etkiler yaratıyor. Her şeye rağmen ısrarla sürdürdüğünüz ilişkiler skandal boyutlarda yüzleşmelerle son bulabilir. Hayal kırıklıklarını abartabilir, ruhsal sorunlar yaşayabilirsiniz, dikkat. Bu açı biraz risk taşıyor..

*Siyaset, Adalet, Hak, Hukuk alanlarında ülkemiz dünya gündeminde sık sık ve çok yoğun bir şekilde gündem olacak diyebilirim. Yine kendi içimizde siyasetin, hukukun, adaletin, sistemlerin, ekonominin ön planda olacağı bir süreç yaşayacağız..

*Dünya genelinde sanatın, yazılı basının, medyanın, tv devlerinin, siyasi kimliklerin, politikacıların, aşk skandallarının, adalet ve adalet alt yapılarının, sistemlerinin gündeme taşınacağı bir Dolunay süreci olacak diyebilirim..

Mavi Dolunay Etkilerini değerlendirmek adına tavsiyeler;

*Bu süreçte ertelemekten, ötelemekten kaçının.

*Gerçeği kabul edin ve artık geri de bırakın.

*Aşk, tutkular, şehvet uğruna her şeyi mubah kabul edip, edepten, vicdandan, kul hakkından uzaklaşmayın.

*Adil olun, her şeyden önce kendinize dürüst, ve adaletli olun.

*İlahi sisteme güvenin, bugünü, bir anı, bir olayı tüm kaderinize yayıp, ümitsizlerden olmayın..

*Hırslarınızın, öfkenizin, dürtülerinizin kurbanı olmayın, mutlaka kötülük edenin İlahi sistem tarafından bilindiğini, bunun sizden ziyade karmayla ilgisi olduğuna odaklanın, intikam, hırs gibi kötücül hislerden uzaklaşın, arınmaya çalışın ve pozitif enerjiyi özgür bırakın..

*Kendi kul hakkınızı gözetirken, mutlaka herkese karşı adil olun.

*Bencillikleri ve hırsları ön plana çıkarak, karma ile ilintili olan bu Dolunay, enerjileri sıkıştırıp, taşırıp, insanı hem hayatı ile hem kendisi ile yüzleştirmek istiyor..

*Belki de ”kaderin değişeceği yerdeyiz” diyebilirim.. 

*Yüklerinizi bırakmaktan kaçındığınız, korktuğunuz sürece, o yükün, o derdin kölesi olmaya devam edeceksiniz.. Belki de kendi kaderinize açılacak kapının önüne getirecek bu Dolunay sizi, siz ne yapmak istiyorsunuz, buna karar verin..

*Aşk adına ön görüler de bulunmak öylesine zor ki, karma ile ilgili etkiler taşıdığı için bireysel natal haritalarınızda ki etkileri görüp yorumlamak daha sağlıklı olacaktır.. Ben biraz tedirginim açıkçası temeli sağlam olmayan ilişkilerin, evliliklerin, ortaklıkların tehlikeli sonuçlar doğuracağından ürküyorum..

*Ancak her daim söylediğim gibi siz okuyucularım buna aşinasınız; Ne ekti ise, onu biçer insan.. Ben bu nokta da kalbine güvenen İlahi’nin şifasına kalbinin, hayatının kapılarını açsın ve gönlünü ferah tutsun derim.. Aksi yönde ise yine söyleyeceğim; İlahi adalet..

‘Sevgi, huzur, sağlık, adalet dolu bir Dolunay süreci olsun dilerim..”

Sevgilerimle

Astrolog Seda Turan 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir