Oğlak-Ay Tutulması Temmuz 2020

Oğlak-Ay Tutulması Temmuz 2020

149 numaralı Saros serisine ait bu Tutulmanın bir benzerini daha önce 24 Haziran 2002 yılında yaşadık.

Bu seride bir başkta Tutulmayı ise 16 Temmuz 2038’de 24 derece ile Oğlak burcunda meydana gelecek.

Uzun vadede 2002 yılından bu yana gelen konuları çözümlemek isteyen Ay Tutulması, kısa vadede 2017’den bu yana süre gelen konuları işliyor olacak.

Satürn, Jüpiter, Plüton kol kola vermiş Oğlak burcunda Retro transit yaparken bu Tutulmanın sıradan, tesadüf olduğunu söylemek imkansız.

Yani Karmik, Kadersel etkileri olan bir Tutulma yaşayacağız.

Boğa-Uranüs transitine değen, Yengeç-Merkür Retro transitine değen, hepimizin kaderine “İz düşümü yapacak” bir Ay Tutulması olacak.

2 saat 45 dakika sürecek Tutulma’nın kısa vadede en baskın etkilerini 2 ay süresince yaşayacağız.

Tutulma haritasında Vesta sabit yıldızı ile Sirius sabit yıldızı temasları öne çıkıyor.

Ve Tutulma haritasında yükselen konumda Aslan burcu yer alıyor.

Öte yandan Merkür-Mars temasları Ay Tutulması haritasına fazlası ile etki ediyor olacak.

Jüpiter-Plüton kavuşumu etkilerinin sürdüğünü düşünürsek, bu gökyüzü olayını Tutulma’nın dışında tutmak mümkün değil.

Yine 5 Haziran 2020 Yay-Ay Tutulmasının yeni kapıları araladığını düşünürsek, 21 Haziran 2020 Yengeç-Güneş Tutulmasının ikinci aşama olduğunu düşünürsek 5 Temmuz 2020 Oğlak-Güneş Tutulması 3. Son aşama demek ve bir eşikten atlama olduğunu düşünmek abartı olmaz sanırım.

Sizi Astroloji Teorik bilgileri ile fazla boğmak istemiyorum fakat son olarak değineceğim; 18 Temmuz 2020 Merkür Retro transiti bitişi ve 20 Temmuz Yengeç-YeniAy’ı gök olaylarının Tutulma etkileri katmerleyeceğini not düşmek istiyorum.

Tutulma anında bir çok gezegenin Retro transitte olmak bana ait olan Karma Astroloji tekniğim ile yaptığım tesitleri doğruluyor, yani diyorum ya hani 2002’den bu yana gelenler, 2017’den bu yana gelenler gündeme geliyor, işte bu Retro transitler resmi olarak beni doğrulamış oluyor.

Oğlak-Ay Tutulması ile öne çıkanlar;

Ailevi ilişkiler, Yakın Akrabalık ilişkileri, Evlilikler, İlişkiler, Ortaklıklar, İşbirlikleri, Duygular, Duygusal Yüzleşmeler, Geçmişten gelen Travmalar, Bilinçaltı konuları, Spiritüelizm, Spiritüel Çalışmalar, Danışmanlıklar, Astroloji ve Astroloji Koçlukları, Enerji Şifa çalışmaları, Doğa, Toprak, Ziraat, Hayvan hakları, Liderler, Siyasiler, Ordular, Ekonomi, Kanunlar, Yasalar, Avrupa, Avrupa Birliği, Nato, Afrika, Hindistan, Okyanuslar, Sanat, Sanatçılar, Estetik konuları, İş-Eğitim-Kariyer planlamaları, Ülke-Şehir değişimleri, Covid19 Virüs ile ilgili gelişmeler ve Hastalıklar.

Özel hayata kesinlikle kadersel büyük dokunuşlar yapıyor bu Ay Tutulması.

Süregelen evliliklerde bir anda bitişler, boşanmalar öne çıkıyor.

Süregelen ilişkilerde sabır, tahammül, sağduyı azalırken, ileri gitmeyen ilişkiler yaprak dökümü yaşayacak.

İlişkisi, evliliği henüz bitmiş olanlar bir anda Şehir dışı, Ülke dışı biri ile ilişki kurabilir, evlenebilir.

Özellikle; Oğlak-Yengeç-Terazi-Koç Burçları doğumlu olanlar, Haritalarında Harita Stelyumu Oğlak-Yengeç-Terazi-Koç olanlar, yine Haritalarında Kuzey Ay Düğümü Oğlak-Yengeç-Terazi-Koç olanlar; Tutulma’dan herkesten fazla etkilenecekler ve bilhassa özel hayatla ilgili.

Tutulma Zodyak’ın tüm burçlarına etki ediyor tabi ki ancak birinci derece etki alanlar Öncü Burçlar (Oğlak-Yengeç-Terazi-Koç) olacak.
2.Derece etki alanlar ise Sabit Burçlar; Aslan-Kova-Akrep-Boğa Burçları doğumlu olanlar, Haritalarında Harita Stelyumu Aslan-Kova-Akrep-Boğa olanlar yine Haritalarında Kuzey Ay Düğümü Aslan-Kova-Akrep-Boğa olanlar olacak.
3.Derece etki alacak olanlar ise; Değişken nitelikli Burçlar (Balık-Başak-Yay-İkizler) olacak diyebilirim.

Müzmin bekarlara kesinlikle kalıcı ilişki, evlilik getirecek bir Tutulma bu, 2002’den bu yana gelen Karma’ları kırdığını düşünürsek, “yalnızlığında son kullanım süresi dolacak”.

Sorunlu ilişkileri, evlilikleri kesinlikle koparacak bir Tutulma bu, Ay-Tutulması sürecini iyi değerlendirmeli, hayat sizi ısrarla değişimin kapısına getiriyor ise, artık direnmemeyi tercih etmelisiniz.

Yine Kurum-Kuruluş-Global Markalarda; sorunlu olan ve menfaat, çıkar, hırs karmaşasınds boğulan tüm oluşumlar bir bir çökebilir, dünya genelinde çok büyük ses getirecek durumlsr meydana gelebilir.

Dünyayı ilgilendiren yapılar Avrupa Birliği, Nato vb Kurumlarda dünyayı etkileyecek olaylar, skandallar, gelişmeler baş gösterebilir.

Dünya Liderlerinin flash çıkışları, hiç beklenmedik konuların bir bir öne çıkması, fazlası ile güç-otorite temalı konuların öne çıkması Siyasi partileri, Toplumları, Ülkeleri Kaos’a, kaotik olaylara itebilir.

Özetle; Çürümüş sistemler, kurumlar, oluşumlar devrilirken, düzenlemelere giderken, ayakta kalmaya çalışırken ne kadar çirkinleşmiş, ne kadar çirkinleşiyor, neler olmuş 2002’den bu yana, neler olmuş 2017’den bu yana bir magazin edası ile tüm dünyanın gözü önüne sergilenebilir ve bu bağlamda oluşan değişimler; Siyasi partileri, Kurumları, Kuruluşları, Toplumları, Ülkeleri, Ekonomileri nasıl etkiler konularını bir bir deneyimleyeceğiz.

Devlet-Toplum temalı olayları ayyuka çıkaran bir Tutulma olacak özellikle Tutulma’nın izlendiği ülkelerde.

Yukarıda da belirttiğim ülkeler gibi.

Aile içi değişimler, yerleşke, yaşam alanı değişimler, Ebeveyn sağlık konuları ve Vefatları gündeme gelebilir.

Özellikle 2017’den bu yana şehir, ülke değiştirenler bu Tutulma ile birlikte (arka planda 5 Haziran 2020 Yay-Ay Tutulma’sı sürecinde başlayan değişimlerle beraber) süreçleri hızlandırabilirler.

Oğlak-Ay Tutulması özellikle “Geçmiş” temalı olduğu için; Yeni planlar yapıp, acele ile karar vermeyi değil; özellikle 2017’den bu yana gelenleri, özellikle 5 Haziran 2020 Yay-Ay Tutulma’sından bu yana oluşan vizyonları hayata geçirmeyi, düzene oturtmayı destekliyor.

Yeni oluşumların vizyonları oluşmaya başlarken, 20 Temmuz 2020 Yengeç-YeniAy’ı ile birlikte hareket etmeyi destekliyor Oğlak-Ay Tutulma’sı.

Öte yandan Spiritüel enerjisi yüksek, Frekansı yüksek bir Tutulma olacağı için; Ruhsal konuları, Bilinçaltı konularını öne çıkaran, işleyen, dönüştüren, değiştiren bir süreç olacak.

Etkileri kısa vadede 2 ay yoğun yaşanırken uzun vadede 6 ay kadar sürecek.

Ve 2038 yılına kadar artık bu gündemler oluşmayacak.

Spiritüel enerjisi, frekansı yüksek bir Tutulma olacağı için sık sık kendimizi ve çevremizi sorgulayacağız.
“Ben neler yaptım, niye yaptım, nasıl yaptım.”, “Bana bunu neden yaptın, niye yaptın, niçin yaptın.” Sorgulamaları Tutulma’nın şanındandır.

Öte yandan bu sorgulamalar doğrultusunda derin yüzleşmeler, hesaplaşmalar yaşanırken gerek bireysel, gerek Spiritüel Enerji Şifa Çalışmaları, gerek Astroloji Koçlukları ile “kadere iz bırakacak” değişimler yaşayacağız.

Benim sizlere bir Spiritüel Danışman, Astrolog olarak tavsiyem; Kişisel Doğum/Natal Haritalarınız üzerinden; •Batı •Karma Astroloji ortak çalıştığım; Karma Enerji Harita analizi ve Spiritüel Çalışmalar almanız yönünde.
İletişim bilgilerim sedaturan.com.tr de İletişim bölümünde ve instagram sayfam @astrologsedaturan profilimde Bio’mda yer alıyor ulaşabilirsiniz.

Spiritüel çalışmalar, Astroloji Danışmanlıkları ile “Bu asla değişmez”, “Bu asla düzelmez” dediğiniz ne varsa bu Karmik Tutulma süresince aşabilirsiniz, şiddetle değerlendirmenizi öneririm.

Yine Tutulma enerjisinin baskın olduğu 2 aylık süreçte özellikle Bilinçaltı fazlası ile yoğun çalışacağı için; Uyku sorunları, Piskozlar, Panik Atak, Anksiyete bozuklukları gündeme gelebilir, dikkat.

Mutlaka profesyonel Psikolog’lardan ve Spiritüel Danışmanlardan Arınma çalışmaları almanızı öneriyorum zira 2002’den bu yana biriktirdikleriniz, olumsuz inanç kalıpları, olumsuz bilinçaltı kodları, yine negatif enerji (büyü, bazar, manipilasyon) gibi etkilerden bir çırpıda arınabilir, hayat yolunuzu aydınlatarak, sizi aşağı çeken, durduran etkenlerden kurtulabilirsiniz.

Ben kendi yaptığım çalışmalar ile ilgili yukarıda tavsiyelerde bulundum, tercih ederseniz irtibata geçebilirsiniz.

Yine Tutulma’nın toprak gurubu öncüsünde meydana geldiğini düşünür isek, Plüton’un 2008’den beri Oğlak burcunda seyrettiğini ve 2024’e kadar seyredeceğini göz önünde bulundurur isek; Dünyada bu Tutulma enerjisi ile toprak, ziraat, tarım, vb konular önümüzdeki 2038 Tutulma’sına kadar hayati değerde ön planda olacak.

Avrupa, Afrika, Amerika, Hindistan gibi ülkeler Tarım-Ziraat, Üretim vb konularda 2038 yılına kadar büyük çöküşler yaşayıp, ağır imtihanlar verip, kıtlık bilincine giderken; Türkiye Cumhuriyeti 2038 yılına kadar Tarım-Ziraat konularında Dünyanın en güçlü ülkesi, konumu haline gelecek.

Yine Tutulma Doğu, Güneş Doğu coğrafyalarını öne çıkarırken; Pakistan’ı, İran’ı, Irak’ı ve çevre ülkelerini gerek siyasi, gerek askeri, gerek benzeri Devlet-Toplum meseleleri ile dünya basınında sık sık göreceğiz.

Beni instagramdan sık takip edenler bilir gerek yazılarımda, gerek canlı yayınlarımda sık sık şu cümleyi kurarım; Sen şifaya hazırsan, şifa sana gelecek.

Siz hazırsanız, bu Tutulma Allah Azze ve Celle’nin Zül Celal-i vel İkram isim-i şerifinin tecellisi olacak.

Öncesi belki zorluk ama sonrası kolaylık olacak.

Dünyanı sarsan daha önce 26 Aralık 2019 Oğlak-Tutulma’sı için 21 Aralık 2019’da kaleme aldığım (sedaturan.com.tr de Gökyüzü Gündemi Menüsünde bulabilirsiniz) yazımda belirttiğim Biyolojik silah-savaş; Covid19’un ikinci dalgasını getirebilir bu Tutulma.

Normalleşme sürecine kendini kaptıran dünya insanları, Covid19’un ilk halinden daha büyük bir dalga ile karşılaşabilir, dikkat.

Yine salgın hastalıklar, deri, cilt, kemik hastalıklarına vurgu yapan bir Tutulma olacak, dikkat.

21 Haziran 2020 Yengeç-Güneş Tutulma’sı (sedaturan.com.tr de Gökyüzü Gündemi Menüsünde bulabilirsiniz) yazımda belirttiğim; Çocuklar-Kadınlar ön plana çıkacak, dünyayı sarsan Skandallar konuşulacak demiştim hatırlarsınız ki instagram canlı yayınlarımı IGTV’ye sabitledim izleyebilirsiniz, o yayınım öngörüm sonrası dünyada sanat-cemiyet insanları arasında Adrenochrome gibi bir skandal baş gösterdi ve dünyaya malolmuş sanat-cemiyet-siyasi isimlerin adları bu olaya karıştı.

Şimdi 5 Temmuz 2020 Oğlak-Ay Tutulması ile bu açığa çıkan skandallar, vahşetler, insanlık suçu olaylar ve bunu geliştiren örgütler, siyasi kimlikler, kurumlar büyük hesaplaşmalar yaşayacak ve büyük cezalar alacaklar İlahi sistemden.

“Herkes, her şey unutur, ama Karma asla.”

Burç bazında etkiletini instagram sayfam; @astrologsedaturan profilimden Canlı Yayın yaparak anlatacağım ve sonrasında IGTV’ye yükleyeceğim izleyebilirsiniz.

“Dünyaya, insanlığa, ülkemize, bireysel hayatlarımıza şifa olsun dilerim.”

Sevgiyle
-Astrolog Seda Turan

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir