Merkür-Terazi Burcunda 30 Ağustos – 5 Kasım 2021

Merkür, yazılı, sözlü iletişimi, zihinsel aktiviteleri, düşünceleri, düşünce niteliğini, teknolojiyi, elektroniği, mekaniği, departman işlerini, bankacılığı, eğitimi, eğitmenleri, akademisyenleri, öğrencileri, hizmet alanlarını, sağlığı, ulaşımı özetle hayata dair bir çok alanı, günlük rutinlerimizin hızını dahi yöneten gökyüzünün habercisi, hınzır gezegeni.

Terazi ise, hava gurubunun öncüsü, Venüs’ün tatlı çocuğu, diplomasiyi, uyumu, adaleti, hukuku, hukukçuları,siyasileri, diplomatları,edebiyatı, yazarları, entelektüel alanları, bilgeleri, yazarları, sanatı, sanatçıları, eğlence sektörlerini, etkinlikleri, organizasyonları, turizmi, estetiği, güzelliği, güzellik merkezlerini, inceliği, zarafeti, duyguları, ilişkileri, aşkı, cinselliği, flörtü, ilişkileri, küçük şansları yöneten gökyüzünün incisidir.

Merkür-Terazi’de iken; hayatlarımızın baş rolüne kalplerimiz oturacak..

Merkür-Terazi burcunda uzunca bir süre seyredecek, direk transit, durağan transit, retro transit ve yeniden direkt-ileri transiti ile 5 Kasım 2021’e kadar gökyüzünün aşık çocuğu Terazi’de arz-ı endam eylecek.

Merkür Retro transiti tarihleri; 27 Eylül – 19 Ekim 2021 tarihleri arasında seyredecek.

Durağan-S pozisyonu ile Retro’ya girerken ve çıkarken yaklaşık 3’er günde zihinlerimizi durduracak diyebilirim.

Merkür-Terazi’de iken;

”Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır” misyonu ile hareket edeceğiz hep birlikte.
Yıkıcı, pesimist, kırıcı, kaba, zorba, dayatmacı, manipülatif iletişimler, tutumlar bu transit döneminde çuvallayacak ve pirim kazanamayacak diyebilirim.
Uyumlu, dengeli, diplomatik, barışçıl, empatik, sağduyulu iletişimler, tavırlar, tutumlar ivme alacak ve kazandıracak.
Empati kurmak, anlamaya çalışmak, sağduyu, hoşgörü ile davranmak, güler yüzlü, tatlı dilli olmak bu dönemin çıkış yapan özellikleri olacak.
Ailevi, dostluk, yakın ilişkilerde uzlaşmacı, ara bulucu, barışçıl, hoş sohbet, incelikli, zarif iletişimler, paylaşımlar ön plana çıkacak.
Sosyal yaşamlar hareketlenirken, seyahatler, etkinlikler, organizasyonlar, kalabalık yemekler, eğlence ortamları, yeni arkadaşlıklar, flörtler, uzaklarla iletişimler, online iletişimler öne çıkacak.
Bekar kimseler için Merkür-Terazi’de iken aşkı bulmak daha da kolay bir hal alır.
Ketum insanların dillerinin bağı çözülür, aşk itirafları, iltifatlar, teklifler öne çıkar.
Yeni bir ilişkiye adım atmak, flört kurmak, mavi boncuk dağıtmak çok daha pratik, kolay, akışta bir hal alacak.
2021 yılının yaralı kalplerini saracak, aşksız kalpleregüneş gibi doğacak bir transit sürecidir.
Süregelen ilişkilerde, evliliklerde sorunları aşmak, uyumlu iletişim kurmak, geleceğe güvenle bakmak daha kolay bir hal alacak.
Süregelen ilişkilerde, evliliklerde karşı tarafı anlamak, karşı tarafın sorunlarına eğilmek, barışçıl temalar, çözüm odaklı tutumlar öne çıkacak.
Seksual enerji artarken, ten uyumu yakalamak bunun yanı sıra aidiyet kurmak, ruhsal birliktelikler kurmak, zihinsel tatmin yakalamak daha çok öne çıkacak.

Merkür-Terazi’de iken;
Sosyalleşeceğiz, iletişime açık olacağız, yeniliklere açık olacağız, yeni insanlar tanımaktan çekinmeyeceğiz, yeni insanları hayatlarımıza almak daha kolay bir hale gelecek, uyum, denge kurmakta güçlük çekmeyeceğiz, etkinlikler, buluşmalar, aktiviteler, seminerler, toplantılar, sunumlar, organizasyonlar, eğlence alanları, gece hayatı, müzikli ortamlar, turistik yerler, turizm alanları, konaklamalar, partiler bu dönemin öne çıkanları olacak.

Merkür-Terazi’de iken;
Entelektüel alanlara olan ilgimiz artacaktır, yazarlar, edebiyatçılar, topluma malolmuş ve algı yönetimi yapan insanlar, tarih, tarihi eserler, müzeler, ekstirem ilgi alanları, lüks tüketimi, sanata ve sanatçıya olan ilgi, yeni eserler, konserler, keyif verici alanlar ön plana çıkacak.

Merkür-Terazi’de iken;
Sosyal medya akımları, ana medya akımları, gazeteler, televizyoncular, ekran isimleri, gazeteciler ön plana çıkacak. Yine sosyal medya akımları ile ilgili yeni uygulamalar, yeni düzenlemeler, popüler uygulamaların güncellemeleri, yeni politikaları, yeni sosyal medya akımları bu dönem öne çıkanlardan olacak.

Merkür-Terazi’de iken;
Şirket evlilikleri, toplumun tanıdığı, kitlelere olanak sağlayan firmaların, kurumların yeni düzenlemeleri, yönetimsel değişimleri, marka yönetimine dair güncellemeler, uluslararası şirketlerin yeni ortaklıkları, kendi içinde politik ve yönetimsel değişim yaşan firmalar, yöneticiler, tekstil, estetik, güzellik, spor, diyet, aksesuar, takı-tasarım, tasarımcılar, modeller, modaya dair her alan, cilt-kişisel bakım sektörleri-markaları-alanları, lüks tüketimi, güzelliğe dair her alan (parfüm, krem, makyaj, saç-saç ürünleri vb.) ön plana çıkacak. Estetik yaptırmak, imaj-stil yenilemek, değişime gitmek, cesur adımlar atmak, lüks harcamalar yapmak, konfora, keyfe düşkün olmak bu dönemin öne çıkanlarından olacak.

Merkür-Terazi’de iken;
Denizler, Deniz ulaşımı, Tersaneler, Armatörler, Uçaklar, Uçak şirketleri, Hava alanları, Araç sektörü, Araç alım/satım, Otomotiv sektörü firmalar, Otomotiv sektörü ile ilgili vergi değişimleri, Otomotiv sektörü ile ilgili fiyatlandırma değişimleri, Teknoloji, Elektronik, Mekanik, İletişim, Telekomünikasyon, Reklam, Pr, Lansman, Seminer, Oniline çalışmalar, Avm’ler, Etkinlikler ön plana çıkacak.

Merkür-Terazi’de iken;
Para piyasalarında, ekonomi-para akışında iyileşmeler, sanal-dijital-kripto paralarda yükselişler-artışlar, işbirliklerinde hareketlilik, ticarette hareketlilik, online çalışmalarda hareketlilik, eğitimm-akademi-öğrenim-dil-lisan-hobi alanlarında ivme almak kolaylaşacak, iş bulmak, bir işi sunmak-tanıtmak, bu alanlarda etkinlikler, seminerler düzenlemek ön plana çıkacak.

Merkür-Terazi’de iken;
Adalet, hak, hukuk arayışımız yaşama dair her alanda kendini gösterecek.
Hukuk, Hukukçular, Diplomatlar, Liderler, Siyasi isimler bu dönemde gündemden düşmeyecek.
Gerek ülke içi diplomasi güncellenir, yenilenirken, uluslararası siyaset, politika, antlaşmalar, ticaret, iletişimler ön plana çıkacak.

Merkür-Terazi’de iken;
Sanatı, sanatçıları, cemiyet hayatını, cemiyet insanlarını, topluma malolmuş, tanınırlığı olan, ünlü insanları, infiluencerları, kadınları, kadın haklarını konuşacağız, gündemde bol bol göreceğiz, izleyeceğiz, seyredeğiz, duyacağız. Bu isimlerin aşkları, skandalları, özel hayatlarına dair gelişmeleri göreceğiz.

Merkür-Terazi transiti süresince Durağan ve Retro transitleri ile ilgili detayları daha sonra başka bir yazımda paylaşacağım. Burada yazdığım her detay Merkür’ün 30 Ağustos – 5 Kasım 2021 Tarihleri arasında Merkür’ün düz, direkt, ileri transiti ile ilgilidir. Merkür Retro transite girdiğinde bir çok alanda önemli değişimler, dengesizlikler, çalkantılı olaylar, spekülatif iletişimler, arızalar vs öne çıkacak.

Not: Terazi burcu konforu, lüksü, rahatı, dinlenmeyi sevdiği için bu dönemin en büyük handikapı miskinlik, tembellik olacaktır aman dikkat.

Sevgiyle,
-Astrolog Seda Turan

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir