Merkür – Akrep Transiti 6 – 24 Kasım 2021

Merkür; Akıl, zeka, düşünce, zihinsel aktiviteler, yazılı, sözlü iletişim, haberleşme, ulaşım, seyahatler, ulaştırma, lojistik, ana akım medya, sosyal medya akımları, basın, basın mensupları, gazeteciler, yazarlar, tv yüzleri, haber spikerleri, eğitim, eğitimciler, öğrenciler, politikler, politik ilişkiler, siyaset, siyasi açıklamalar, uluslararası ilişkiler, astrologlar, danışmanlar, departmanlar, departman çalışanları, ticaret, ithalat, ihracat, alım-satım gibi geniş bir yelpazeye sahip.

Akrep ise; bir yanı yeraltı gezegeni Plüton ile dönüştüren, derinlere indiren, sorgulatan bir enerjide iken, bir yanı Mars, yani savunma, güç, ego, yaşam mücadelesi, yaşam enerjimizi yöneten gezegen tarafından yönetilen, sezgisel, öngörülü, sorgulayıcı, meraklı, ser verip, sır vermeyen bir enerjiye sahip.

Merkür – Akrep’te iken; ketum, sessiz, derinden ilerleyen bir doğaya bürüneceğiz..

Not: Merkür – Akrep’te iken yukarıda belirttiğim alanlarla, iş sahalarıyla, bölümlerle ilgili gündemler oluşacak. Yukarıda belirttiğim iş alanları, sahalar ön plana çıkacak.  Öte yansan siyaset kızışırken, politikler kriz yaratacak açıklamalarla ön plana çıkabilir. Politikacı, Gazeteci, Mafya-Siyasetçi, Medya devleri ile işbirliği içerisinde olan illegal gruplar, örgütler ön plana çıkacaktır.

Merkür – Akrep’te iken;

Düşüncelerimiz fazlası ile derinleşecek, fazlası ile sorgulayacak, fazlası ile şüpheci olacağız. Merkür’ün Akrep hali bizlere derinlere inme güdüsü verirken, güven duymakta, emin olmakta güçlük çekeceğiz. Düşünce yapımız yeniden yapılanırken bir usta satranç oyuncusu gibi stratejik bir zekaya dönüşeceğiz. Görünenin arkasındaki perdeleri aralayacak, merakımızla bilinmeyen limanlara gitmekten çekinmeyeceğiz.

Duygularımız ise yücelirken, empati yapmak çok kolay bir hal alacak. Fazlası sezgisel, fazlası ile öngörülü olacağız. Aklımızdan geçenler, aklımıza gelenler gerçekleşebilir, bilginize. Rüyalarımız hareketlenirken, ilahi mesajlara açık olabiliriz. İlham melekleri hep yanımızda olacağı için, yaratıcı düşünceler, duygular öne çıkabilir, bir çok sorunu çözme şansı bulabilir, tıkalı olan alanları dönüştürme şansları bulacağız.

Mekür – Akrep’te iken enerjisi öyle yükselirki mistizm, şifa, tinsellik artar. Spiritüel, Astroloji, Çakra Dengeleme, Pisikoloji Danışmanlıkları adına son derece şifalı bir dönemdir. Bu dönem danışmanlıklar almak, enerji çalışmaları yaptırmak, Astroloji, Spiritüel, Çakra Dengeleme çalışmalarından faydalanmak inanılmaz mucizeler doğuracaktır, mutlaka değerlendirmenizi öneririm.

Ailevi ilişkiler, dostluk ilişkileri, arkadaşlık ilişkileri adına sırlar, gizli saklı ilişkiler, varsa ihanetler, aldatmalar fazlası ile görünür olur, ön plana çıkar. Bir ilişki içerisinde yalan varsa kolaylıkla görünür olur. Eşler, partnerler birbirlerine dürüst değillersr Merkür-Akrep’te iken yalanları gizlemek imkansız bir hal alacaktır. Eşiniz, partneriniz ile merak ettiğiniz her ne varsa açığa çıkabilir, görünür bir hal alabilir, bilginize. Yine yeni başlayan flörtler, ilişkiler ilerlemekte güç bir hal alır zira Merkür’ün Akrep doğası fazlası ile sorguladığı için karşı taraf kendini baskı altında hissedeceği için geri çekilmek durumunda kalabilir.

Evliliklerde, ilişkilerde tutku artarken son derece cinsellik odaklı olabilir, cinsel çekim duyabilirsiniz. Yine eşler, partnerler birbirleri arasında duygusal çekim duyabilir, bunu seksual enerji ile birleştirerek son derece yüksek bir frekansa geçebilir, evlilikler, ilişkiler heyecan kazanabilir.

Bekar kimseler yeni ilişkilere cinsellik odaklı çekilebilir, kısa zaman içerisinde ileri gitmek isteyebilir ancak bu isteği baskı, manipülasyon ile yansıtabilir, dolayısı ile ilişkileri krize dönüşebilir, tansiyonu yüksek tartışmalar gündeme gelebilir. Seksual enerjisi yüksek kişiler aynı anda birden fazla insana çekilebilir, enteresan ilişkiler, iletişimler doğabilir. Sonrasında pişman olmamak için sağlıklı ilerlemekte fayda var.

İşbirlikleri, ortaklıklar adına sırları, gizli saklı hesapları açığa çıkaracak bu dönem, taraflar birbirlerinden bir şeyler gizliyor ise, birbirlerinin haklarına giriyorlarsa şayet açığa çıkacaktır. Hırsızlıklar, dolandırıcılıklar bu dönem açıkça görünür olacaktır. Yöneticilerle krizler çıkaracak bu dönem ısrarcı olmak, baskıcı olmak ters tepebilir, dikkat. Bu dönem istifalar artarken, ekip çalışmalarında uyum yakalamak güç bir hal alabilir.

Sağlık adına genital bölge hassasiyetleri, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, üreme, idrar yolları, bağırsak, üst solunum ve boğazlarla ilgili hassasiyetler, krizler doğurabilir. Bu dönem belirttiğim alanlarla ilgili sorunlarınız varsa şayet mutlaka uzmanlardan yardımlar alın ve ihmal etmeyin. Akrep burcunu karşıt burcu Boğa’dan aldığı etkiler nedeni ile boğaz, solunum yoları hastalıklarını tektiklediği için Covid-19 ile ilgili artışlar görüşebilir, dikkat.

Türkiye Cumhuriyeti’ni yakından ilgilendiren bu transit bilhassa gençleri, çocukları etkileyecek olayların gündeme gelmesine neden olabilir. Çocukların sağlıkları, çocukların eğitim, ulaşım, iletişim ile (Merkür’ün temsil ettiği alanlarla ilgili) yaşadığı krizler, yurtdışı, şehir dışı yaşayan gençlerin, çocukların yaşadığı krizler gündeme gelebilir.

Merkür – Akrep’te iken öne çıkacak açılar:

6 Kasım 2021 Merkür – Venüs altmışlığı: Çözüm odaklı, şifa odaklı bir dönem olacka. Sorunları aşmak, tıkalı olan alanları aşmak, askıda kalan meseleleri hızlandırmak, hedeflerimizde ivme almak adına son derece ideal bir dönemdir. Yine mali şanslar, finansal fırsatlar, ekonomik destekler, beklenmeyen kazançlar, yatırımları değerlendirme şansları gündeme gelebilir. Eski aşkları şifalandıracak bu dönem, sürpriz barış çubukları tütebilir. Yine eski dostlukları pekiştirecek bir dönemdir. Bu dönem uluslararası ticaret hızlanırken, yurtdışı bağlantılı işbirlikler, ortaklıklar, anlaşmalar gündeme gelebilir. Yine bu dönem uzun zamandır beklediğimiz teklifleri, terfileri alabilir, yeteneklerimizi sergilemek adına uygun zemini yakalayabilir, taplantılar, sunumlar yapabiliriz. Psikolojik anlamda arındıran bir dönem olduğu için rehber insanlar, hayatlarımıza farkındalık kazandıracak insanlar karşımıza çıkabilir. (Bu açı kalıbının etki süresi +-5 gündür.)

10 Kasım 2021 Merkür – Mars Kavuşumu: Bu açı kalıbı farkındalığı yüksek bir döneme işaret eder. Zihinsel aktivitelerimizi arttıracağı bir süreçtir, düşüncelerimiz nitelik kazanır. Bu açıyı sağlıklı kullanırsak eğer kendimizle ilgili aşamadığımız bir çok sorunu aşma şansı bulabiliriz. Bunun yanı sıra hayatımızda süregelen tıkalı alanları açmak, hayata yeni pencereler açmak şansları yakalayabiliriz. Bilginin önemine vurgu yapan bir süreçtir. Öte yandan ukala, egosantrik, dik bir konuşma üslubu, tepkisel tutumlar, tartışmalara açık bir zemin oluşturur, dikkat. Yine Merkür’ün temsil ettiği alanlarda (yukarıda da belirttiğim) krizleri aşmak adına bu süreci kullanmak gerekir. Öte yandan eğitimden ulaşıma, lojistikten iletişime, politikadan uluslararası ilişkilere beklenmedik krizler, tepkisellik, tartışmalar ön plana çıkabilir. Bu süreçte telefon, bilgisayar, teknolojik, elektronik aletlerde kazalar, arızalar, bozulmalar, hırsızlıklar, kayıplar görülebilir, dikkat. Yine bu açı kalıbı ile gizli saklı ilişkiler, kirli saklı işbirlikleri, mafyatik gurupların, suç örgütlerinin eylemleri yahut gizli saklı bilgilerinin ifşaları öne çıkabilir. Yine gazetecilerin, politiklerin, araştırmacıların, basın, yayın organlarının temsilcilerinin kirli ilişkileri ifşa olabilir. (Açı kalıbının etki süresi +-3 gündür.)

10 Kasım 2021 Merkür – Satürn Karesi: İletişim krizleri, tartışmalar, egosantrik tutumlar, ego savaşları, fikir ayrılıklarından doğacak çatışmalar, beklenmedik sonuçlar gündeme gelebilir. Yine sosyal medya akımları çökebilir, iletişim krizleri doğabilir, elektirik santrallerinde kazalar, yangınlar gündeme gelebilir. İçsel huzursuzluk doğabilir, olayları kişisel algılayabilir, krizlere açık ruh hallerine bürünebilir, duygu ve düşünceleri dönüştürmekte güçlükler çekebiliriz. Öte yandan bu açı kalıbını ile manipülatif tutumlar öne çıkarken, ruhsal buhranlar görülebilir. Yine hava şartlarını zorlayacak, fırtınalara, yoğun yağışlara, ani hava değişimlerine, fırtınalara, yıldırımlara, deniz kazalarına açık bir sürece işaret eder. Bu açı kalıbı ile engellemelere, kısıtlamalara, başvurularda olumsuz sonuçlara, beklenen sonuçların gecikmesine neden olabilir. Önemli başvurular için bu açı kalıbının etki ettiği tarihleri es geçmenizi öneririm. İllegal gruparın, mafyatik oluşumların, politikacıların bu gibi gruplarla gizli saklı ilişkilerinin ifaşalarının yaşanacağı bir süreç olabilir. (Açı kalıbının etki süresi +-3 gündür.)

13 Kasım 2021 Merkür – Uranüs Karşıtı: Hırs, ego, agresyon, sinir harbi, öfke patlamaları, duygusal patlamaları tetikleyen bir açıdır. Birikmiş öfkeyi, bastırılmış istekleri açığa çıkaran bu açı kalıbı, bir çok ilişkiyi, ortaklığı zora sokabilir. Kişi istemese dahi beklenmedik krizlerin, tartışmaların, kaotik olayların içine çekilebilir. Yine depremselliği ve patlamaları tetikleyen bu açı, terörize eylemleri, silahlı çatışmaları, askeri hareketliliği gündeme getirebilir. Mafyatik grupları, yasa dışı oluşumları açığa çıkaracak, politiklerin kirli çamaşırlarını ortalığa dökecek bir açıdır. Her türlü ulaşım, iletişim araçlarını, trafiğini zorlayacak bu açı kendini bazen sosyal medya akımlarında yaşanan krizlerle, bazen uçak kazaları ile, bazen trafik kazaları yahut arbedeleri ile gösterebilir. (Açı kalıbının etki süresi +-3 gündür.)

18 Kasım 2021 Merkür – Venüs Üçgeni: Merhametimizi yüceltecek bir açı kalıbıdır. İlahi şifa frekansına uyumlanacağımız, arınmaya, dönüşüme, şifanalmaya açık olacağımız bir dönemdir. Spiritüel, Çakra Dengeleme, Astroloji, Psikoloji çalışmalarını destekleyen, fazlası ile şanslı, şifalı bir dönemdir. Dini ibadetler için ideal zamanlardır. Duygusal, düşünsel enerjimizi yükseltecek, fazlası ile ilham verici zamanlardır. Yaratıcı fikirler öne çıkarak tıkalı olan alanları aşmak adına bizlere şifa olacaktır. Empati, sağduyu, hoşgörü adına çok çok elverişli bir dönemdir. (Açı kalıbının etki süresi +-3 gündür.)

21 Kasım 2021 Merkür – Plüton Altmışlığı: Toplantı yapmak, sunum yapmak için çok şanslı bir dönemdir. Kendinizi ifade etmek, kendinizi karşı tarafa anlatmak, karşı taraftan kabul görmek adına çok çok ideal bir dönemdir. Öte yandan iletişim adına destekleyen, yaratıcı fikirler getirecek, sürpriz gelişmeleri tetikleyen şanslı bir dönemdir. İş görüşmeleri, mülakatlar adına destekleyen, başvuruları olumlu sonuçlandıracak bir dönemdir. (Açı kalıbının etki süresi +-3 gündür.)

21 Kasım 2021 Merkür – Jüpiter Karesi: İletişim adına fazlası ile abartıya açık bir dönemdir. Sözler üst perdenden dökülürken, gönül kırmaya yatkın bir dönemdir, dikkat. Maddi manevi düşünmeden hareket etme potansiyeli artarken, fazlası ile hatalı adımlar atma eğilimi artar. Bu dönemi sakinlikle değerlendirmeli, abartılı söylemlerden, tavırlardan kaçınılmalı, maddi manevi emin olmadan adımlar atılmamalıdır. Öte yandan depresyon, takıntı, saplantı yapmayı tetikleyen bu dönem, emin olmadan karar vermemek faydalı olacak. Önyargıların artacağı bu dönem insanları kırabilir, sizler de kırılacağınız durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz, dikkat. Para piyasalarını sallayacak, şok etkisi yaratacak gündemleri tetikleyecek bir açıdır. (Açı kalıbının etki süresi +-3 gündür.)

Sevgiyle,

-Astrolog Seda Turan 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir