Jüpiter-Balık-Kova 14 Mayıs 2021-20 Aralık 2022

Jüpiter şansın, bereketin, bolluğun, büyümenin, adaletin, dinlerin, tinselliğin gezegenidir..

Jüpiter;

14 Mayıs 2021’de Balık burcuna yani yönettiği burca geçiş yapıyor.

19 Mayıs 2021’de Durağan pozisyona geçiyor, 21 Mayıs 2021’de Retro transite başlıyor, 28 Temmuz 2021’de Retro transitine Kova burcunda devam ediyor, 17 Ekim 2021’de tekrar Durağan pozisyona geçiyor, 19 Ekim 2021’de düz seyrine yine Kova burcunda başlıyor, 29 Aralık 2021’de Balık burcuna geçiş yapacak ve 20 Aralık 2022’ye kadar Balık burcunda ki transitine devam edecek..

Jüpiter’in Balık burcundaki yaklaşık 40 günlük seyri 2022 yılının bir ön gösterimi olacak diyebilirim.

Jüpiter Yay ve Balık burcunda yücelir ve tüm iyiliğini bizlere sergiler.

Jüpiter son yıllarda düşüş yaşadığı Oğlak ve Kova burçlarında iken, kısıtlayan, engeller getiren, sınavlara tabi tunan zamanın lordu, karmanın gezegeni Satürn gezegenine çok yakın olduğu için evrensel, kollektif iyiliklerini dünyaya, bireysel hayatlarımıza yansıtmakta güçlük çekmişti.

Şimdi Jüpiter, Satürn’den kısa bir süreliğine de olsa uzaklaşırken, sonrasında Retro transitte yeniden Kova burcuna yani Satürn’ünde transit ettiği burca geçecek, yeniden kısıtlanacak ancak 29 Aralık 2021 itibari ile yeniden Balık burcuna geçerek yücelecek ve 20 Aralık 2022’ye kadar bizlere güzelliklerini, ilahi adaleti, iyilikleri, bereketini getirecek.

Pandemi sürecinde iyileşme, ekonomi iyileşmeler, bireysel hak edişlerimizi almaya başlayacağız.

Ancak belirttiğim gibi bu kısa süreli olacak zira Jüpiter Retro transitte iken, yeniden Kova burcuna yani Satürn’ün yanına geçecek, dolayısı ile pandemi ile ilgili iyileşmeler 2021 yılında kısa vadeli olacak, özellikle yeniden Kova burcuna geçtikten sonra pandemi ile ilgili maalesef kısıtlamalar, zorluklar, virüsün artış göstermesi yeniden yaşanacak.

Ancak esas iyileşme 29 Aralık 2021’den sonra 20 Aralık 2022 arasında gelecek, tedaviler, yeni yöntemler, aşılarla ilgili gelişmeler akabinde ise asıl iyileşme 2023 Haziran ayında gelecek ve Haziran 2023 itibari ile pandemi hayatımızdan komple çıkmış olacak daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi.

(Virüs iyileşecek olsa da Plüton-Kova geçişi ile dünyada daha kaotik olaylar, salgınlar, radyasyon, zehirlenmeler vs başka sınavlarımız olacak onları diğer yazılarımda sizlerle paylaşacağım.)

Jüpiter yaklaşık 12 yıldır imtihana tabi tutulduğumuz alanlarla ilgili ilk küçük hediyelerini 14 Mayıs 2021 – 28 Temmuz 2021 tarihleri arasında ufak ufak verecek, sonrasında esas gerçek hediyelerini 29 Aralık 2021 itibari ile 20 Aralık 2022 tarihleri arasında bolca bizlere, bireysel hayatlarımıza, ülkelere, kainata, kollektife sunuyor olacak.

Özellikle Doğum/Natal haritalarınızda Balık-Başak yerleşimlerine bakın, bilhassa o alanlardan 12 yıllık imtihanlarınızın sonucundaki hediyelerinizi alacaksınız.

Bu dönemde mutlaka Yıllık öngörü ve 12 Aylık Natal öngörü çalışmalarımı almanızı, yine bu alandaki değişim, iyileşme süreçlerinizi analiz ettirmenizi ve ne yönde hareket etmeniz gerektiğine dair rehberliklerimden faydalanmanızı öneririm.

Yine 2022 yılı boyunca Jüpiter-Balık transitini gerçekleştirirken, Balık burcunun bir diğer yöneticisi Neptün ile bol bol kavuşum yapacak ve daha çok yücelecek yani iyiliklerini, iyileşmeleri, güzelliklerini, hediyelerini daha çok sunma şansı yakalayacak.

 

Jüpiter’in bu yolcuğunu sizlere anlayacağınız, yalın bir dille aktarmaya çalışacağım.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum her transitin direkt ve gölge yansımaları vardır.

Direkt yansımaları pozitif iken, gölge yansımaları negatif etkiler sağlar.

Jüpiter-Balık transitinde iken;

İlahi aşk, yaratıcının varlığı, ruhlarımızın, tinselliğin öne çıkması, iyileşme, spiritualizm, ruhsallık, enerji, görünmeyen, yani soyut kavramlar öne çıkar ve somuttan daha gerçek, daha elle tutulur gelişmeler yaşanır.

Bildiğiniz gibi ben Batı ve Karma Astroloğum ve ayrıca Spiritüel Danışmanlıklar veriyorum.

Bu sebeple her gökyüzü görünümünü Batı, Karma Astroloji ve Spiritüel dille yorumlamaya ve bu yönde öngörüler sunmaya çalışıyorum.

Şimdi bu transit Astroloji’de önemli olduğu kadar, Spiritüelizm’de de fazlası ile önemli bir yere sahip.

2021 yılı Jüpiter-Balık transiti kısa vadeli olacak olsa da, asıl Jüpiter-Balık transitini 2022 yılında yaşayacağız.

Ancak 2021 yılındaki kısa transit sürecinde açılan kapılar, 2022 yılında tamamlanacak.

Öncelikle Doğum/Natal haritalarınızda, Balık-Başak-Yay-İkizler-Oğlak-Kova-Yengeç-Akrep yerleşimleri çok ise, en çok sizler etkileneceksiniz, belirtmek isterim.

Tabii ki tüm burçlar, tüm insanlar, kollektif, insanlık, ülkeler de etkilenecek ancak en çok etki alacak burçları belirtmek istedim.

Burç bazında etkilerine ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz..

Doğum/Natal haritalarınızda; Balık-Başak-Yay-İkizler-Oğlak-Kova-Yengeç-Akrep var ise; mutlaka Karma Harita analizimi, Spiritüel çalışmalarımı, Çakra dengeleme çalışmalarımı öneriyorum.

Soyut kavramlar, tinsellik ön plana çıkacağı için, bu manevi dönemde Blokaj, Soyağacından gelen engeller, Akrilik kodlar, Bilinçaltı kodları, sizi bloke eden, engelleyen ne varsa şifalaya açık olacaksınız, bu sebeple bu süreci profesyonel isimlerden yardımlar alarak değerlendirmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Jüpiter bu transit süresince ve 2022 yılı boyunca madde ile mana arasındaki dengeyi arayacak.

Maddeden çok, manayı, metaryelden çok tinselliği önemseyecek.

Ruhsal iyileşme, kalbi iyileşme, düşünsel iyileşme sağlayacak.

Ruh ve beden arasındaki dengeyi bulma, koruma, frekansınızı en iyi olana sabitlemek adına şanslar sunacak.

Yine bu transit süresince;

Spiritualizm, Enerji, Astroloji, Psikoloji, Akternatif tıp, Klasik tıp, Eğitim, Dinler, Din adamları, Din-Siyaset, İnançlar, Tarih, Tarihi eserler, Sular, Denizler, Akdeniz, Türkiye, Ortadoğu, Yardım kuruluşları, Vakıflar, Sendikalar, Damar-Kan hastalıkları, İltihap, Ödem, Bilinç, Zihinsel hastalıklar ve Tedavileri ön plana çıkacak.

Filistin-İsrail arasında yaşananlar bu dönemde sizce bir tesadüf mü? Olabilir mi böyle bir şey? 

Hayır, Jüpiter-Balık transitinin ayak sesleridir.

Bu süreçte din ve din adamları ile öne çıkan ülkeler Vatikan mesela bu bir örnek, Filistin-İsrail mesela bu bir örnek ön plana çıkacaktır.

Bu süreçte Türkiye’de ön plana çıkacaktır hele ki dünyanın aksları Türkiye’nin öz burcu Akrep ve karşıtı Boğa burcuna Ocak 2022’de yerleştikten sonra (etkileri Kasım 2021 itibari ile başlar zira Boğa Tutulması yaşayacağız) ön plana çıkacak ve Türkiye olumlu/olumsuz dünya sahnesinden hiç inmeyecek, detayları başka yazılarımda detaylandıracağım.

Yine Türkiye konumu itibari ile hem Akdeniz, hem Ortadoğu’da önemli bir yer aldığı için bu bölgelerdeki gerek dinsel, gerek siyasi her hareketin içinde baş rol oynayacak diyebilirim.

Yine ülkemizde ve çevre ülkelerde tarih, din, siyaset, tarihi eserler bu dönemde ön plana çıkacaktır.

Bu transit süresince dinleri, din adamlarını, din örgütlerini, derin siyasi yapılanmaları çokça konuşacağız.

Suları, denizleri, Akdeniz’i gerek doğa olayları gerek siyasi hareketliliklerle çokça konuşacağız.

Sağlıkta ise, pandemi sürecini yazımın ilk satırlarında detaylandırarak belirttim, okudunuz, onun dışında öne çıkacaklar bölümünde kan-damar, iltihap, ödem gibi sorunların ve piskoloji yani zihinsel sorunların hem olumsuz, hem olumlu yansımaları ile öne çıkacağını belirttim.

Jüpiter’in bu transitini haritalarınızda olumlu şekilde alıyor iseniz, bu alanlardaki sorunları gerek bireysel çabalarınız ile gerekse profesyonellerden yardımlar alarak kolaylıkla aşacaksınız.

Ancak Jüpiter’in bu transitini haritalarınızda olumsuz şekilde alıyor iseniz, bu alanlarda ki sorunlar büyür ve daha görünür hale getirir.

Bunun amacı sizlerin hayatlarını zorlaştırmak değil bilakis daha görünür hale getirerek görmezden gelmemeniz, kulak arkası etmemeniz, halı altına süpürmemeniz için sizleri uyarır, çözüm bulmanız için arayışlara girmenizi sağlar, mutlaka değerlendirin.

Yine Jüpiter’in bu transitinin gölge yanları ise;

En yalın ve basit tanımı ile; kaybolmak, kaybolmuş hissetmek, amaçsızlık, hissizlik olabilir.

Uyku sorunları, anlamsız rüyalar, konsantrasyon kaybı, hissizlik, amaçsızlık, engellenmiş hissetmek, kaybolmuş hissetmek, hayattan tat alamamak gibi yansımaları olabilir.

Eğer ki bu etkileri yaşıyor iseniz mutlaka gerek Astroloji danışmanlıkları ile haritalarınızı inceleterek nedenlerini, etkenlerini, tetikleyen sebepleri tespit ettirmeniz, gerek Spiritüel danışmanlıklarla alternatif tedavi yöntemleri alarak arınmanız, gerek Psikolojik danışmanlıklarla klasik tıptan faydalanmalısınız.

Jüpiter’in bu transitini haritalarından olumlu yönde alanlar ilişki, aşk, evlilik, çocuk ilişkileri, çocuk sahibi olmak adına çok çok faydalı alacaklar ve ilişkilerinde, evliliklerinde, çocukları ile olan iletişimlerinde, çocuk sahibi olmak konusunda, yeni bir ilişkiye adım atmak ve evlenmek adına çok çok faydalı tesirler alacaklar.

Jüpiter’in bu transitini haritalarından olumsuz yönde alanlar ilişki, aşk, evlilik, çocuk ilişkileri, çocuk sahibi olmak adına maalesef ki zorlu etkiler alacaktır, ilişkilerinde, evliliklerinde, çocukları ile olan iletişimlerinde, çocuk sahibi olmak konusunda, yeni bir ilişkiye adım atmak konusunda zorluklarla yüzleşecek, halı altına ittikleri, görmezden geldikleri, kulak arkası ettikleri sorunları ile yüzleşeceklerdir.

Bu durumda kaçış yaparak, görmezden gelerek hareket etmemeli ve mutlaka öz eleştiri yaparak gerek bireysel iyileşmeye, gerekse profesyonel desteklerle iyileşmeye, şifaya, manevi iyileşmeye, yaşam enerjisini, çakra dengelemeyi, frekansını yükseltmeye yönelik hareket etmelilerdir.

Burç bazında detaylarını bir diğer yazımda paylaşıyorum, sedaturan.com.tr sitemden Gökyüzü Gündemi menüsünde yer alan yazıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz..

”Bu transitin bireysel hayatlarımıza, ülkemize, kainata, kollektife şifa getirmesini dilerim, şifa olsun.”

Sevgiyle;

-Astrolog Seda Turan 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir