Haziran 2019 Astroloji Gündemi

Haziran 2019 Mottosu: ”Kişisel Aydınlanma” üzerine kurulu..

Ocak 2019 Tutulmalarının etkilerini silecek, Temmuz 2019 Tutulmalarının etkilerini ay ortası itibari ile hissettirecek, kalabalık ve geniş bir gündemi olan Haziran 2019 Astrolojisini sizler için kalemimden geldiğince yorumlamaya çalışacağım..

Öncelikle belirtmek isterim ki; Haziran 2019 büyükten, küçüğe hiç kimse için sıradan olmayacak..
Haziran 2019 yüksek tempo da geçecek. Ekonomiden, siyasete, ilişkilerden, işbirliklerine kadar geniş bir gündeme sahip ve ”İlahi Adalet” Karma ve Jenerasyon gezegenlerin retrolarından dolayı devre de olacak..

Kişisel, bireysel hayatlarımızdan, ülkelere, kurumlara, kuruluşlara, ilişkilere, işbirliklerine kadar her alan da ”İlahi Adalet’in” varlığını hissediyor olacağız..
3 Haziran 2019’da Türkiye saati ile 13:00 da İkizler burcunun 12 derecesinde bir YeniAy meydana gelecek.. YeniAy; İlişkileri, Kişilik Alanlarını, Kişisel Gelişimi, Kararsızlıkları, Çelişkileri, İletişimi, Gelgitlerini, Ruhani Arınmayı, Soyut-Somut Arasındaki Karmaşayı, Zihinsel Aktiviteleri-Karmaşayı, Gitmekle-Kalmak arasında ki sancıyı, Eğitim ve Eğitim alanlarını, Seyahatleri, Yenilikleri, aynı an da birden fazla konuyu değerlendirmek ve yoğunluğu gündeme getirecek ve hemen ardından Merkür (İkizler burcunun yöneticisi) Yengeç burcuna geçiş yapacak dolayısı ile gündemimizde yön değiştiriyor olacak. Daha duygusal, daha hassas, daha özel hayat, aile, yuva, vatan, millet, güvenlik odaklı bir ruh haline bürünecek, daha çok düşünecek ve sık sık dile getiriyor olacağız..

YeniAy; Aile ilişkilerini, ebeveyn-çocuk, kardeş ilişkilerini ön plana taşıyacak.. Aile, yuva, Vatan sevgisi öne çıkacak. Tüm ilişkilerde, ailevi ilişkilerde, eş-partner ilişkilerinde, işbirliklerinde ”Sorumluluk Dağılımı” konusunu gündeme getirecek.. Gündelik hayatlarımızdan, sorumluluk alanlarımıza kadar yeni sınırlar belirleme, kırmızı çizgilerimizi yeniden şekillendirme yollarına gideceğiz..

Plüton, Satürn, Jüpiter retrosu devam ederken bir de 21 Haziran 2019’da Neptün retrosu (29 Kasım 2019’a kadar sürecek.) büyük gezegenlerin retro (geri hareket) seyrine katılacak.. Neptün transitleri kadersel etkiler sağlayacak diyebilirim ve Özellikle 16 Haziran 2019’da meydana gelecek olan Jüpiter-Neptün karesi öne çıkacak..

Ülkemiz dünya aranesında Siyaset, Futbol, Tarihi Eserler, Turizm, Gizlilik içeren konular, İstihbarat konularını öne çıkacak ve fazlası ile konuşulacak.. Öte yandan Amerika Birleşik Devletleri, Komşu ülkelerimiz ve sınırları, Askeri kuvvetler, Ekonomi, Güvenlik, Sınırlar, büyük Kurum ve Kuruluşlar ön plana çıkacak, yeni düzenlemeler, yapılanmalar çok konuşulacak..
17 Haziran 2019’da ise, Yay burcunda bir Dolunay meydana gelecek.. Retro hareketlerin etkilerini de göz önünde bulundurur isek; ani kopuşlar, istifalar, ayrılıklar, rehavet, atalet, din, din adamları, radikal ülkeler, gruplar, örgütler, bağımlılıklar, bağımlılar vb. (YeniAy, Dolunay ve Gökyüzüne ait detaylı yazılarımı sedaturan.com.tr sitemden ”Gökyüzü Gündemi” menüsünden bulabilirsiniz.) öne çıkacak diyebilirim..

Öncelikle Haziran 2019’un önemli bir ay olduğunu vurgulamak istiyorum.. Hayata nereden baktığınız, neleri değiştirmek istediğiniz çok önemli. Alış-Veriş, Estetik, Tembellik konularına ağırlık vermek yerine, Kişisel Gelişim, Bilinçaltı Arınmaları, Spiritüel Arınmalar, Kişilik Gelişimi alanlarına yönelmelisiniz..

Malum Karma-Jenerasyon gezegenleri Retro da.. Bizlere kendimizi geliştirmemiz, geçmişten gelen blokajlardan kurtulmak için fırsatlar sağlarken, kendimizi yenileme, dönüştürme, içsel yolculuk gibi fırsatlar sunuyor..

Haziran 2019 itibari ile Temmuz Tutulmaları etkileri başlıyor olacak ve Ocak 2020 Tutulmalarına kadar sürecek bu etkiler.. Öte yandan Retrolar da bizlere bir yandan yüzleş,arın, dönüş derken, bir yandan atalet, inziva katıyor olacak.. Bu dönemi dinlenme olarak değerlendirebilirsiniz ancak fazla abartmamak, somuttan kopmamak gerekir..

*Plüton-Mars karşıtlığı (20 Haziran 2019), Merkür-Mars ile birleşiyor 13 Haziran 2019), Güneş-Neptün, Güneş-Jüpiter açıları (9-10-11 Haziran 2019), Mars-Satürn, Mars-Plüton karşıtlığı, Jüpiter-Neptün kare açıları, Venüs-Yengeç geçişi ve Haziran 2019’un gün gün gökyüzü gündemi fazlası ile kalabalık olacak..

*Ben bizleri yakından ilgilendiren ve etkileyen detayları gündeme alıp, değerlendirdim ve kalemimden geldiğince yorumlamaya çalıştım..

Yine kapsamlı gün gün Astroloji yorumlarımı instagram @astrologsedaturan sayfamdan ”Günün Mesajı” Postlarımdan takip edebilir, günün Astroloji etkilerini ise, sedaturan.com.tr sitemden Günlük Burç yorumlarımdan takip edebilirsiniz.
Detaylı Astroloji yorumu, Günlük-Haftalık-Aylık Burç yorumları için; sedaturan.com.tr sitemi ve aktif paylaşımda bulunduğun Instagram @astrologsedaturan sayfamı takip edebilirsiniz..

Keyifli bir ay geçirmenizi dilerim..
Sevgilerimle,
Astrolog Seda Turan

Women’s Shine Magazine için kaleme aldığım yazımdır.. 
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir