Yengeç Ay Tutulması Ocak 2020

Türkiye saati ile 21:21 de gerçekleşecek Ay tutulması Yengeç burcunun 20 derecesinde meydana gelecek..
10 Ocak 2020 tarihinde gerçekleşecek olan Ay tutulmasının öncesi ve sonrasında gerşekleşecek gök olayları Ay tutulmasına eşlik edecek.
Tutulma haritasında neler var derseniz, neler yok ki derim.. Ay, Güneş, Satürn, Plüton, Merkür, sabit yıldızlar….

Ay Tutulması;
•Geçmişten gelen, hayatımıza hayati etkiler veren, içimizi, dışımızı derinden etkileyen her ne varsa; düzenlemek adına irdeliyor.

•Geçmişten gelen, duygularımıza, düşüncelerimize tesir eden kişileri, olayları, ilişkileri, işbirlikerini, hikayeleri, bilinçaltımıza kodladıklarımızı, anılarımızı sandıklarından çıkarıyor, deşiyor, irdeliyor, dönüştürüyor, değiştiriyor, enerjisi tükenmiş her ne varsa; şimdi ve tüm zamanlar boyunca hayatımızdan çıkarıyor.

•Bizi aşağı çeken, bize zarar veren, bizi kendimizden uzaklaştıran alışkanlıklarımızı, dürtülerimizi, güdülerimizi bizden alıp götürüyor, üstelik bize rağmen.

•Bize yaramayan, içimize dışımıza sinmeyen ama kopyalayıp, alışkanlık edindiğimiz, bir şekilde hayatımızın bir parçası haline gelen her ne varsa hayatımızdan alıp götürüyor.

•Evlilikleri temelden etkileyecek bir Ay tutulması yaşayacağız. Etkileri 6 ay kadar sürecek ancak Karma’da başlatılan süreç 9-11 yıla kadar yayılacak bu tutulma ile birlikte.

•Gerçek sevginin, emeğin, değerin olmadığı yerde “Sevgi dolu hiç bir yürek” barınamayacak artık.

•İlişkiler için; Ya tamam ya devam dönemini başlatıyor Ay tutulması.

•Uzun zamandır aradığı ilişkiyi bulamayan, yalnızlıktan yüreği yara almış kişiler için “Aşk” zamanı diyor Ay tutulması.

•İşbirlikleri, ortaklıklar, kurumlar, kuruluşlar, aile şirketleri, uzun vadelere dayanan projeler bu Ay tutulması ile birlikte mutlaka temelden etkileniyor. Misyonunu tamamlamış her şey artık son buluyor.

•Ülkemizde çok önemli olayları başlatan bir Ay tutulması. 26 Aralık 2019’da Oğlak burcunda gerçekleşen Güneş tutulmasından pas alan Ay tutulması; sınırları, hudutları, komşularımızı, güvenlik sahamızı, köklü kuruluşlarımızı, yasalarımızı, devlet büyüklerimizi, ülkemizi yönetenleri, ekonomik koşullarımızı, doğal kaynaklarımızı, doğa olaylarını, hava ve kara sahamızı, denizlerimizi, boğazlarımızı, aile yapımızı, ülkemize malolmuş kurumları, kuruluşları yakından ilgilendiriyor. Sancılı bir süreç olacak.

•Dünyada “Savaş” başlıklı eylemler, restleşmeler, haberler, sürtüşmeler gündeme gelebilir. Savaş dahi maalesef ki gündeme gelebilir.

•İnsanlık için önemli bir “Varoluş” savaşı olacak bu Tutulmalar ile 2020.

•Karmik bir tutulma olduğu için;
•Sözlerinize,
•Niyetlerinize,
•Sebep olduklarınıza,
•Hatta sustuklarınıza dahi dikkat edin derim.

•”Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak” diyen tutulma ile birlikte açılan kapılar, hepmiz için mucizelere de akabilir, kıyamete de. Burada önemli olan; Bizim içimizde ne olduğu ve hayatımıza yansıması. Önemli olan; Bizim kainata ne verdiğimiz, şimdi ise, bize geri dönüşü..

•Sinirlerin laçkalaşacağı, duygusal hezeyanların, melankolinin ön planda olacağı, gökyüzünün baskıcı etkiler yaptığı bir tutulma döngüsü olduğu için; Mutlaka bu dönemde sakin kalmaya özen gösterin.

•Spiritüel çalışmalar için ideal bir dönem. Gök kubbeden şifa yağıyor. Rehberlik, öngörü çalışmaları içinde son derece verimli bir enerji süreci.

•Meditasyon, Dini Ritüel, Yoga gibi çalışmaları destekleyen bir dönem.

•Kişisel gelişim konularını destekleyen bir dönem.

•Ev, yerleşik düzen değişimi, şehir dışı, yurt dışı projeleri, işbirlikleri, taşınmalar bu dönemde kaçınılmaz olacak.

•Seyahatler, yeni arkadaşlıklar, hobi alanları Ay tutulması sürecinin favorilerinden.

“Bireysel hayatlarımıza, ülkemize, kainata şifa, huzur, sağlık, barış, bereket, sevgi getirsin dilerim Ay tutulması..”

Sevgiyle
-Astrolog Seda Turan

Ocak 2020 Astroloji Gündemi

Ocak 2020 Astroloji Gündemi 

-Dönüştürücü, zorlayıcı bir yıl oldu 2019. 2017 yılında gökyüzünde bir muhakeme süreci başladı ve geriye dönük 19 yıllık Karma’lar kırıldı. Haliyle yorucu zamanlar, dönüştürücü zamanlar, yıpratıcı zamanlar, yüzleştiren zamanlar yaşadık.

-2020 yılı ise, artık ileriye dönük 9-11 yıllık karma’lara kaderde kapılar aralayan bir sürecin başlangıcı olacak. 2020’nin ilk 6 aylık enerjisini 26 Aralık 2019 tarihinde Oğlak burcunda yaşadığımız Halkalı Güneş Tutulması belirdi. Artık son derece farklı, başka, yeni, ileriye dönük bir zamanın başlangıcı. Ocak 2020 ise, artık ufak ufak adımların atıldığı önemli bir yere sahip olacak.

-26 Aralık 2019 Güneş Tutulması 10 Ocak 2020 Ay Tutulması, Satürn-Plüton kavuşumu, Kova burcu YeniAy’ı, Venüs burç geçişi….vb. vs. derken Ocak 2020 son derece kalabalık, yoğun, baskın bir enerji ile geliyor..

-Özellikle ilişkileri, evlilikleri, ortaklıkları, ailevi ilişkileri ön plana alan, irdeleyen, derinlemesine ele alan bir gökyüzü enerjisi var..

-Sağlan temelleri olan, sevgi, saygı, emek, sağduyu üzerine inşa edilmiş bir evlilik, ilişki, işbirliği, ailevi ilişkiler daha da kalıcı bir hale gelirken, iyilikler, emekler karşılığını bulacak, artık daha da olumlu, yapıcı, toparlayıcı bir döneme geçilecek.

-Sağlam temelleri olmayan, bir tarafın emek verdiği, bir tarafın tükettiği, samimiyetten uzak bir evlilik, ilişki, ortaklık, ailevi ilişkiler söz konusu ise, artık bitiş, sona eriş söz konusu olacak.

-Kurumsal firmalar, Uluslar arası isim yapmış, köklü temelleri olan Kuruluşlar ön plana çıkıyor ve yeniliklere doğru gidiyor. Yasalarda, kanunlarda değişimler, yenilikler gündeme düşebilir, sık sık düzenlemeye gidebilir.

-Siyaset, uluslar arası ilişkiler sık sık gündemleri meşgul ederken, ülke sınırları, topraklar, finans, para piyasaları, ülkemizde öne çıkmış siyasi, cemiyet, sanatçı isimler sık sık gündeme düşebilir, sık sık şaşırtıcı değişimlerle, haberlerle ön plana çıkabilir.

-Kişisel gelişim, Spiritüel çalışmalar, Arınma çalışmaları, Rehberlik çalışmaları ön plana çıkarken, Ocak 2020 itibari ile gökkubbe de açılan kapılarda Haziran 2020’ye kadar ”Şifa” yağıyor olacak. (İlgilenir iseniz; Kişisel (Doğum-Natal) Haritalarınız üzerinden Batı-Karma Astroloji ortak çalışmam Karma Enerji Seansı çalışmamı öneririm.)

-Yatırımlar, Alım-Satımlar, Mülk, Toprak, Miras, Nafaka, Davalar sık sık gündeme gelebilir. Geçmişten bu yana askıda kalmış ödemler geri dönerken, yeni gelir kaynakları gündeme gelebilir.

-Uzun zamandır bekar olanlar için, gökyüzü kalıcı ilişkiler vadediyor..

(Gökyüzü gündemini Günlük, Haftalık, Aylık Burç yorumları ile sedaturan.com.tr de kaleme alıyorum. Ayrıca YeniAy, Dolunay, Güneş Tutulması, Ay Tutulması, her aya özel Astroloji Gündemi, Astro Güncesi yazılarım ile detaylı bir şekilde kaleme alıyorum. Ayrıca instagramda @astrologsedaturan sayfamda ”Günün Mesajı” postlarım ile günün gökyüzü enerjilerini güne özel etkileri ile kaleme alıyorum. Dilerseniz daha detaylı Astroloji bilgisi için sayfamı takip edebilir, sitemi ziyaret ederek yazılarıma ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince Aralık 2019 ayının öne çıkanlarını kaleme aldım, sizlere şans getirmesini dilerim..”

Sevgiyle
-Astrolog Seda Turan

Halkalı Güneş Tutulması Aralık 2019

26 Aralık 2019 Oğlak burcunda Halkalı Güneş Tutulması

-26 Aralık 2019 da Oğlak burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması ve YeniAy kaderde yeni kapıları, yönleri, yazgıları aralıyor olacak.

-Jüpiter, Satürn, Ay, Güneş, Uranüs daha neler neler. Gökyüzünün devleri bir bir Oğlak burcunda hizalanmışken özellikle Satürn, Jüpiter, Uranüs açıları ve etkileri kadere değinecek, kadere dokunacak, yeni kaderleri yazdırıp, yeni pencereleri aralayacak. Hem zihnimizde, hem yaşamlarımızda büyük değişimler başlayacak.

Güneş Tutulması;
-Kozmik, Spritüel bir burç olan Oğlak burcunda çok önemli bir yerde gerçekleşen bu Tutulma gerçekleştiği an itibari ile 6 ay boyunca çok çok önemli etkiler sağlayacak.

-Biliyorsunuz 2017-2019 yılları arasında gökyüzünde açılan kapılar ile 19 yıllık Karma’lar kırıldı. Şimdi ise bu Tutulma ile birlikte 9-11 yıllık kaderler, Karma’lar açılıyor ve bazı haritalarda 20 yıla kadar yeni süreçleri vadediyor gökyüzü.

-Kozmik, Spiritüel Oğlak burcunun enerjisi, şans, iyilik, bereket, büyüme, iyileştirme gezegeni Jüpiter, değişim, derim, dönüşüm gezegeni Uranüs^’ün etkileri ile Blokajlardan, Bilinçaltı Kodlarından, Geçmişin Negatif Bağlarından, Soyağacından geçen Acılardan, Bilerek-Bilmeyerek alınan Ah’lardan, Nazas, Sihir vb. her türden Negatiften kurtulmak için 26 Aralık 2019 itibari ile 6 Ay boyunca yani Haziran 2020 tarihine kadar son derece şifa dolu bir etki sağlayacak. Gökyüzünün her köşesinden ”Şifa” yağıyor.

-Ailevi ilişkiler, evlilikler, ilişkiler ya dahada köklü bir boyuta taşınıyor, ya da enerji tüketen, yoran, emek vermeden harcayan enerjiler, ilişkiler bir bir kopup gidiyor bu Tutulma enerjisi ile birlikte.

-Varolan ilişkiler evliliğe taşınıyor yada ”Sen beni hak etmiyorsun” nidaları ile son buluyor.

-Özellikle Kuzey-Güney Ay düğümleri öncü ve sabit (Oğlak-Yengeç-Terazi-Koç–Akrep-Boğa-Kova-Aslan) burçlarda olanlar/doğanlar sizlere aşk, ilişki, evlilik, köklü değişimler, işbirlikleri, ortaklıklar, kuruluşlar, akadamik kariyer, yükselme, uluslar arası başarı, kariyer fırsatları, kendinizi ifade edebileceğiniz iş alanları, sahaları, tanınırlık, bilinirlik artışı gibi konularda oldukça büyük fırsatlar sunuyor Güneş Tutulması ve önümüzdeki 6 ay.

-Kişisel gelişim konuları öne çıkarken, içimizdeki ”Bilge” ile tanışma zamanı. Kendimize döndüğümüz, kendimizi tanıdığımız, kendimizi bulduğumuz, kendimiz olma şansına nail olduğumuz bir Güneş Tutulması sürecini yaşayacağız. Artık ”Ne istediğimiz, Ne istemediğimiz” konusunda da son derece kendimizden emin, kendimizle fazlası ile uyum içerisinde hareket edeceğiz. Hedefler belirleyecek, inatla, çabayla, azimle o yolda ilerleyeceğiz. Eğitim, dil, kişisel gelişim kursları, hobi kursları, uluslar arası seyahatler, eğitimler, kendimizi geliştirmek adına önemli olacak.

-Kişisel, bireysel hayatlarımızı ön plana alıyoruz. Giyimimizden, kuşamımıza, saçımızdan, duruşumuza, kilomuzdan, yaymış olduğumuz havaya kadar her noktayı, her detayı tek tek değiştirmek, iyileştirmek, bir üst sekmentte taşımak isteyecek, bu uğurda ciddi efor ve maddiyat harcayacağız.

-Meraklıyız, öğrenmeye açığız, fazlası ile girişkeniz. ”Üzerimizdeki ölü toprağını atıyoruz.” Hareket, berekettir diyor, hayata karışıyoruz. Sosyal ilişkilerimiz şekillenirken, yeni ortamlara, insanlara olan ilgimiz artabilir. Şehir dışı, ülke dışı seyahatler, keşifler gündeme gelebilir. Gecesi, gündüzü bambaşka, ayrı ayrı güzel bir Oğlak dönemine giriyoruz ki bir yanında Jüpiter, bir yanında Uranüs; ”Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak.” diyor gökyüzünün bilgesi..

-Finansal anlamda büyüme, bereket, şans, yeni gelir kaynakları, beklenen ödemelerin geri dönüşü, emeklerin hak edişleri, ruhsal-fiziksel emek verenlerin bir bir karşılıklarını alacakları bir Tutulma süreci. Yatırım, alım-satım, yeni bir ev, araba, iş kurulumu gibi konular gündeme gelebilir. Söylemek iyi mi kötü mü bilemedim ama şöyle küçük bir nüans var ki; Şans oyunlarını destekliyor gökyüzü.

-Ülkemizde ve dünyada Otoriteler, Otoriter figürler, Yöneticiler, Liderler, Siyasi idoller, Kurumlar, Kuruluşlar, Para piyasaları, Toprak konuları, Sınırlar, Güvenlik, Ticaret, Borsa, İtibar, Şöhret, Miras, Nafaka, Hukuksal kazançlar-davalar, Toprak kayması-Heyelan gibi gibi konular ön plana çıkacak.

-Hedefler belirleyip o hedeflere doğru ilerlemek adına hareket edenler,

-Kendini geliştirmekten korkmayıp, kendini aşmak adına mücadele edenler,

-Emek verenler, Sebat edenler,

-Sevmeyi gönülden bilenler, sevebilme kabiliyeti gelişmiş gönüller,

-Uzun zamandır yardımlarla, iyiliklerle hayatını, çevresini, başlarının hayatlarını iyileştirenler,

-İlahi şifaya inanan, hazır olan, bu konuda mücadelesi olan, umutla İlahi’ye tutunanlar,

-Bileğinin, yüreğinin gücüne güvenenler,

-Helal kazancı ısrarla tercih edip, haramdan sakınanlar,

-Sizlerin yüzünü güldürecek bu Tutulma. Hak edişlerin geliyor, müjdelerin geliyor.

-Mızmız, sorumluluğundan kaçan, elini taşın altına koymayan, gıbetiyle, nazarıyla, negatifi ile kendi hayatını ve başkalarının hayatlarını zındana dönüştürenler, emek hırsızlığı yapanlar, kendi bileği-yüreği gücü olmadan kopya ile yaşayıp, kul hakkına girenler, çare her yerden gelirken ısrarla devaya gözlerini kapatanlar, gördüğü sevginin, emeğin, değerin nankörü olanlar, tüketen, baskılayan, bencilce, narsistçe karşı tarafı maniple edip, eziyet edenler bu Güneş Tutulması sizler için ciddi hesaplar, planlar yapıyor, ciddi sonlar hazırlıyor bilginize.

-26 Aralık 2019-Haziran 2020 arasında; Spiritüel çalışmalar, Arınma çalışmaları, Bilinçaltı çalışmaları, Olumsuz kodlardan arınma, şifalanma ve iyileşme süreci mucizevi bir şekilde sonuçlar verecek. Bu süreçte mutlaka güvendiğiniz bir Astrolog’dan Kişisel (Doğum-Natal) Harita analizinizi alın. Benden almayı tercih eder iseniz eğer; Kişisel (Doğum/Natal) Haritalarınız üzerinden Batı, Karma Astroloji ortak çalışmam ”Karma Enerji Seansı” çalışmamı bu süreçte şiddetle tavsiye ederim. Öte yandan Spiritüel çalışmalarımdan da faydalanabilirsiniz. İletişim 0532 792 33 64 WhatsApp ve astrologsedaturan@gmail.com ihtiyaç duyuyor iseniz, iletişime geçebilirsiniz.

-Aile sağlık konuları bu dönemde özen istiyor. Öte yandan kronikleşmiş hastalıkları olanlar kesinlikle ihmal etmemelisiniz zira şifa bulacaksınız, peşine düşmeniz gerekir.

”Güneş Tutulmasının bireysel hayatlarımıza, ailelerimize, ülkemize, kainatımıza şifa, şans, bereket, sevgi getirmesini dilerim..”

Sevgiyle

-Astrolog Seda Turan

İkizler Burcu Dolunay Aralık 2019

İkizler Burcunda Dolunay Aralık 2019

12 Aralık 2019 Türkiye saati ile 07:13 sularında İkizler burcunda 19 derecede gerçekleşecek Dolunay.

Dolunay haritasında; Güneş, Ay, Satürn, Merkür,Venüs, Mars, Plüton, Uranüs, Neptün ve sabit yıldızlar etkin olacak..

Dolunay:
Yenilikleri başlatacak, yenilikçi, yapıcı bir Dolunay olacak.
Yeniliklere kapı açan, araştırmacı, meraklı, öğrenmeye aç bir süreçte olacak.
İletişimde son derece hızlı günler yaşayacağız.
Ticaret, Finans, Uluslar arası ilişkiler, Akademi, Eğitim, Seyahatler, Uluslar arası Politika, Siyaset, İlişkiler, Ortaklıklar, İşbirlikleri, Düşmanlıklar, Gizli düşmanlıklar, Beklenmeyen olaylarla ilgili gündemler oluşturacak bir Dolunay süreci yaşayacağız.
İlişkilerde, evliliklerde eşlerin, partnerlerin gerçek yüzlerinin, düşüncelerinin, duygularının açığa çıkacağı, kartların masaya açılacağı, açık açık konuşmaların yapılacağı bir Dolunay.
İçsel hesaplaşma, yüzleşme, kendini tanıma dönemi olacak diyebilirim.
Kariyer, eğitim, yaşam alanı ile ilgili değişimler gündeme gelebilir.
Sürpriz teklifler, bir an da sıçrama, tanınma, ön plana çıkma konuları gündeme gelebilir.

Ülkemizde ise; Ceza kurumları, Yasalar, Narkotik, Madde ve Madde bağımlılıkları bu yönde kişiler, kurumlar, oluşumlar, gruplar, Medya, Basın, Sanat, Akademi, Spor, Sporcular, Tiyatrolar, Seminer salonları, kurum ve kuruluşlar, Finans, Vergiler, Din ve Dini kuruluşlar, Torak, Vatan, sınırlarımız, hudutlarımız, Arkeoloji, Toprak kayması vb. olaylar gündeme gelebilir. Sık sık şok olacağımız haberler alabiliriz. Beklenmedik konularda beklenmedik çıkışlar, açıklamalar gündeme gelebilir. Skandallar, bir an da bir araya gelen ya da ayrılan çiftler, evliliklerde dönen gizli saklı konular gündeme düşebilir.

Evliliklerde, ilişkilerde bir an da başlangıçlar, bitişler gündeme gelebilir.
İçinizden geçenleri dile getirmek konusunda son derece cesur tutumlar sergileyebilir, açık konuşarak her şeyi göze alabilirsiniz.
Ancak cesaret konusunda mutlaka dikkatli olmalı ve emin olmadığımız alanlarla adımlar atmamalıyız.
Hedefler koymak ve hedeflere odaklanmak adına muazzam bir dönem.
Eğitim almak, hobi edinmek, dil-lisan kurslarına yazılmak, profesyonel iş alanlarınız ile ilgili kendinizi geliştirmek adına muhteşem bir dönem.
Bilgiye son derece aç bir dönem olacağı için, öğrenmekte bir o kadar kolay olacak.
Aile içi ilişkilerde gizli-saklı kalmış konular açığa çıkabilir.
Evliliklerde, ilişkilerde, ortaklıklarda, işbirliklerinde yine gizli-saklı kalmış konular açığa çıkabilir, yüzleşmeler yaşanabilir, yeni başlangıçlar olabilir.
Finansal anlamda gerek dünyanın gerek ülkemizin gündemi son derece yoğun olacak.
Biraz ”Bütçe Planlaması-Kemer Sıkma Politikası” dönemi olacak diyebilirim naçizane.
Bireyselliğin öne çıkacağı bu dönemde, geleceğimizi sık sık düşüneceğiz.
Sosyal ilişkiler yeniden pekişirken, sosyalleşmek, arkadaş edinmek, güzelliğe, estetiğe, flörte, yeni mekanlara, keşifler yapmaya son derece ideal bir dönem.
Kendinizi geliştirmek istiyor iseniz, bu süreci mutlaka değerlendirmelisiniz.
Spor yapmak, yeni bir egzersiz programına başlamak, imaj yenilemek, stiliniz ile ilgili yenilikler yapmak adına ideal bir dönem.
Bu süreçte içe kapanmak yanlıştır ancak kendini denetlemek, kendini bulmak, kendini dinlemek adına şahane bir dönemdir.

”Dolunay’ın ülkemize, bireysel hayatlarımıza, yaşadığımız kainata şifa, huzur, neşe, enerji, güzellikler getirmesini öneririm..”

Sevgiyle;

-Astrolog Seda Turan

Aralık 2019 Astroloji Gündemi

Aralık 2019 Astrolojisi

Aralık 2019 sıradan bir ay olmayacak neden derseniz Oğlak burcunda ihtişamlı bir Güneş Tutulması yaşayacağız..

Gökyüzünün son derece baskın olduğun Aralık 2019’da oldukça önemli gök olayları olacak..
*Jüpiter-Oğlak burcu geçişini yaşayacağız,
*İkizler Dolunay’ını yaşayacağız,
*Merkür-Yay geçişini yaşayacağız,
*Güneş-Oğlak geçişini yaşayacağız..

Günlük geçişlerde ise; Satürn, Mars, Jüpiter, Neptün, Plüton kavuşumları, kareleri, üçgenleri, açıları derken bol gökyüzü olayları olan yoğun bir Aralık 2019 gündemi ile koca bir yılı 2019’u geride bırakacağız..

Aralık 2019 ruhsal anlamda büyümeye yönelik destekleyici bir ay olacak.
İlişkiler, evlilikler artık daha ciddi, daha resmi, daha kalıcı boyutlara kavuşacak. Sıradan, geçici ilişkileri ikinci plana atacağız ve gereksiz gerginlikleri, gelgitleri olan ilişkileri bitireceğiz. Ruhsal anlamda derinlere inecek, huzuru arayacağız.

Bildiğiniz üzre 2019 yılı Astroloji göstergelerini baz alır isek, dönüşüm, iyileşme yılı oldu. Büyümek, geliştirmek adına mevcut koşulları iyileştirmek, ruhsal anlamda büyümek, kendimizi fark etmek, farkına varmak adına enerjiler taşıyan bir yıl oldu. Yeni başlangıçlardan ziyade, varolanı destekledi, değiştirdi, dönüştürdü, iyileştirdi. Bitmiş, tükenmiş, enerji emen ve karşılık vermeyen, yoran ilişkileri, evlilikleri, ortaklıkları, işbirliklerini bitirdi.

Aralık 2019 ise, artık geri dönüşler yapıyor, hak ettiklerimizi önümüze getiriyor.
Şanslı bir ay mı derseniz; ”Evet” derim.

Finansal anlamda akışın artacağı, finansal iyileşmelerin, kredi yapılandırmaların ön plana çıkacağı bir ay Aralık 2019.

Ülke siyaseti, güvenliği, sınırları, kökleşmiş kurum ve kuruluşların değişimleri, dönüşümleri, iflasları, başlangıçları, ülke toprakları, kara operasyonları, sınırlarla ilgili güvenlik konuları, operasyonları, topraklarla ilgili her türlü konular (dillerdirmek istemem ancak topraklarla ilgili afetler), ailelerde miras, nafaka konuları, hukuksal meseleler, askeri konular, emniyet, kolluk güçleri konuları, bu yönde yasalar, kanunlar, iş adamları, otoriter figürler, ülke yöneticileri, işbirlikleri, ortaklıklar, bütçe planlamaları ön plana çıkabilir.

Duygusal gelgitleri olan, duygusal konularda kendini tekrarlayan kimseler için artık negatifi bitirecek bir ay olacak. Herkes daha net, daha kendinden emin tutumlar sergilemeye meyilli olacak.
Evlilikler, ilişkiler gelecek odaklı hareket edecek. Evliliklerde finansal yatırımlar, gelecek planları öne çıkarken, ilişkilerde ciddi adımlar ön plana çıkacak.

Müzmin bekarlar için desteleyici, sürprizlere açık bir ay.

Ancak sağlık konusunda ihmali kesinlikle kabul etmeyen bir ay ve özellikle kronikleşmiş rahatsızlıklarda, ebeveyn sağlık konularında özen isteyen bir ay.

Aralık 2019 ilk yarısı duygusal gelgitleri sağlıklı yöneten ve hedefler koyup, isteklerine odaklanan kimseler, Aralık 2019 ikinci döngüsünde kazanacak diyebilirim.

(Gökyüzü gündemini Günlük, Haftalık, Aylık Burç yorumları ile sedaturan.com.tr de kaleme alıyorum. Ayrıca YeniAy, Dolunay, Güneş Tutulması, Ay Tutulması, her aya özel Astroloji Gündemi, Astro Güncesi yazılarım ile detaylı bir şekilde kaleme alıyorum. Ayrıca instagram da @astrologsedaturan sayfamda ”Günün Mesajı” postları ile günün gökyüzü enerjilerini güne özel etkileri ile kaleme alıyorum. Dilerseniz daha detaylı Astroloji bilgisi için sayfamı takip edebilir, sitemi ziyaret ederek yazılarıma ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince Aralık 2019 ayının öne çıkanlarını kaleme aldım, sizlere şans getirmesini dilerim..”

Sevgiyle
-Astrolog Seda Turan

Yay Burcunda YeniAy Kasım 2019

Yay Burcunda Yeni Ay Kasım 2019
26 Kasım 2019 Türkiye saati ile 18:05’te Yay burcunun 4 derecesinde gerçekleşecek.

Gökyüzü göstergeleri, anın haritasında ön plana çıkanlar ve gökyüzünün öncesi, sonrası etkilerindeki gezegen etkileri ile kısaca; Ay, Güneş, Uranüs, Mars,Merkür, Venüs, Jüpiter, Satürn, Neptün ve anın yükselen konumunu İkizler burcu yönetiyor olacak.

YeniAy’ın temsil ettiği alanlar; doğduğu 6.evden gelecek. Gündelik hayat, ev hayatı, günlük rutin, sorumluluklar, yaşam alanı konularımız, sağlığımız, ilişkilerimiz, işbirliklerimiz, hayata dair hangi alanda sorumluluklarımız var ise, bu alanlar* ön plana çıkacak.
Ayrıca; dinler, din adamları, dini örgütler, dini tarikatlar, astroloji, astronomi, uluslar arası ilişkiler, eğitimler, öğrenim-eğitim alanları, yüksek öğrenim, lisan, dil kursları-eğitimleri, adalet sistemi, yasalar, yargı sistemi, fanatizm, inançlar, hedeflerimiz, ideallerimiz, kişisel gelişim konuları, spritüel çalışmalar, rehberlikler, seyahatler, yolculuklar, alış-veriş, tüketim, iletişim, teknoloji, ulaşım (hava-kara) gibi konular ön plana çıkacak.

YeniAy:
*Duygusal gelgitleri bitirecek, netlik getirecek bir süreci temsil ediyor YeniAy enerjisi.
*İlişkiler, evlilikler, aile ilişkileri iyileşiyor.
*Karşılıklı sağduyu, hoş görü, iyi niyet geliştireceğimiz bir süreç olacak.
*Yeni ilişkiler, evlilikler gündeme gelirken, süregelen ilişkiler, evlilikler şifalanacak.
*Spiritüel çalışmalar bugün itibari ile bir ay boyunca mucizevi sonuçlar kazandıracak.
*Kişisel gelişim konuları, ön görüler, rehberlikler ön plana çıkacak.
*Yaşam enerjimiz yükselirken, hayata dair motivasyonumuz artacak.
*Enerjik, sosyal, seyahati bol bir süreç olacak.
*Hayatımızda belirsiz kalmış konuları iyileştirecek, fazlası ile girişimci bir ruha sahip olacağız.
*Arada, sürüncemede kaldığımız konularda ileri harekete geçecek, yeni idealler belirleyeceğiz.
*Hırslarımızı yönetebilir isek, YeniAy umut vadediyor.
*Mucizelere açık, İlahi şansların öne çıkacağı, beklenmedik iyileşmelerin, şifalanmaların geleceği bir YeniAy süreci olacak.
*Yarım kalmış konuları tamamlarken, gündelik hayatımızın kalitesini de arttırmak adına araştırmalar yapacağız.
*Yüksek öğrenim, akademik kariyer için girişimlerde bulunabilir, ataklar yapabiliriz.
*Eğitim, öğrenim, lisan, hobi kursları ve bu alanda ülke genelinde yapılandırmalar ön plana çıkabilir.
*Yasalar, adalet sistemi, hukuk konuları ön plana çıkarken, yeni yasalar gündeme gelebilir.
*Astroloji Astronomi, Gök bilimi konuları, bu konular üzerine büyük buluşlar, çığır açan konular gündeme gelebilir.
*Öte yandan spiritüel çalışmalar büyük sonuçlar verebilir.
*Kişisel gelişim konuları, rehberlik, ön görüler ön plana çıkabilir.
*Dualar, ritüeller, ibadetler ön plana çıkabilir, şifa verebilir.
*Ülkemizdeki ibadethaneler, İlahiyat fakülteleri, dini eğitim kurumları ve genel anlamda dünyada ve yine ülkemizde din ve din adamları, tarikatlar, dini örgütler şok edici gelişmeler haberler ön plana çıkabilir.
*Hava, Kara yolları ile ilgili yeni yapılanmalar ve maalesef ki (Uranüs etkisi ile) trafik ve uçak kazaları ön plana çıkabilir.
*Seyahatler, keşifler, yeni ortamlar, yeni sosyal ortamlar ön plana çıkabilir.
*Müzmin bekarlara kalıcı ilişkiler vadeden bir gökyüzü var.
*Ekonomik anlamda fırsatlar vadeden bir gökyüzü var.
*Uzun zamandır iş arayanlar, iş hayatında durağanlık yaşayanlar için hayırlı bir süreç olacak.

Ancak sizlere tavsiyelerim var;
*Öncelikle aceleci alınan kararlar maalesef ki olumsuz sonuçlar doğurabilir.
*Aniden atılan adımlar uzun vadede hasarlar verebilir.
*Ev değiştirmek istiyor iseniz, ülke, şehir değiştirmek istiyor iseniz, mutlaka kapsamlı bir arayıştan, araştırmadan sonra hamle yapın.
*Şifayı yalnızca bir partnerde, eşte, işte, ekonomide, eşyada, kazançta aramayın. Şifa ruhani anlamda da gelebilir. Geçmişten gelen konular şifalanabilir, bilinçaltı konuları fazlası ile şifa bulabilir, arınabilir, blokajlarınızdan kurtulabilirsiniz.
*Negatif bağlardan, enerjilerden arınabilirsiniz.
*İlahi şifa kanalları açık olacağı için, mutlaka bu dönemde Spiritüel çalışmalarda almanızı öneririm.

”Ülkemize, bireysel hayatlarımıza şifa, deva olsun dilerim.”
Sevgiyle;
-Astrolog Seda Turan

Boğa Burcunda Dolunay Kasım 2019

Boğa burcunda şanslı Dolunay..

12 Kasım 2019’da Türkiye saati ile 16:30’da gerçekleşecek olan Dolunay, Boğa burcunun 19 derecesinde gerçekleşiyor..

Dolunay günü öncesi ve sonrası gerçekleşecek olan gök olayları Dolunay’a destek veriyor olacak..

Dolunay’ın haritasında yükselen konumu Koç burcu alıyor iken; Mars-Merkür-Venüs-Neptün-Jüpiter-Satürn-G.A.Düğümü-Ay-Güneş hep birlikte Karma’dan gelen enerjileri harekete geçiriyor ve yeni sayfaları kadere aralıyor..

Dolunay;
*İlişkileri, evlilikleri, kardeş ilişkilerini, ailevi ilişkileri, dostlukları, ortaklıkları, işbirliklerini, sanatı, sanatçıyı, miras, maddi, velayet, finans, nafaka, toprak, yatırım, sağlık, ölüm, kıskançlıkları, rekabeti, saplantıları, bağımlılıkları, ihanetleri, siyaseti, adaleti, güvenlik, hudut meselelerini ele alıyor olacak..
*Aşk adına akıl almak gelişmeler gündeme gelebilir.
*Tükenmiş evlilikler, ilişkiler biterken, ciddi aşklar, tutkulu ilişkiler başlayabilir.
*Para, finans, ekonomi piyasalarında ciddi iniş-çıkışlar yaşanabilir..
*Hırslı, egosantrik insanlar ön plana çıkarken, büyük hayal kırıklıkları yaşanabilir..
*Dost görünenlerin maskeleri düşerken, içten içe kim kime ne hissediyor açığa çıkıyor olacak.
*Ülke siyaseti ile ilgili, cemiyet, sanat çevreleri ile ilgili skandal boyutuna varan gizli saklı ilişkiler, işbirlikleri, sansasyonel haberler ön plana, açığa çıkabilir..
*Kardeş ilişkilerinde akıl almaz konular, iletişimler, olaylar gündeme gelebilir..
*Merkür retro da olduğu için biraz ortalığı da karıştıracak tabi ki. Eski konuları, ilişkileri gündeme taşıyabilir.
*Geçmişten yarım kalmış konular yeniden gündeme gelirken, değerlendiremediğiniz fırsatlar yeniden karşınıza çıkabilir.
*Dolunay etki ettiği süreç içerisinde kilo almak, kalorisi yüksek ve işlenmiş gıdalar tüketmek hemen hemen herkesin problemi haline gelebilir.
*Diyet, spor, egzersiz için maalesef ki destekleyici bir süreç değil.
*Kimse hayatına müdahale istemezken, ben merkezli tutumlar ön plana çıkabilir.
*Bireysel ekonomi, kazanım, birikim, yatırım meseleleri ön plana çıkabilir..
*Alım-Satım konularında fevri çıkışlar zarar getirebilir. Aile ortaklıkları güncellenebilir.
*Aile üyeleri sağlık sorunları, ailedeki eril figürlerin yaşamlarını yitirmeleri söz konusu olabilir.
*Sağlık meselelerinde ihmali affetmeyecek bir süreç..
*Estetik, güzellik, imaj yenileme, sitil değişimi konuları gündemin baş köşesine oturabilir.
*Dedikoduyu, hileyi affetmeyecek bir Dolunay süreci yaşayacağız.
*Karma 19 yıllık geçmişi bu Dolunay ile tamamen kapatıyor olacak diyebilirim.
*Yeni iş başlangıçları, şehir, ülke değişimleri gündeme gelebilir..
*Teknoloji, iletişim, siber saldırılar, bankacılık işlemleri, gizlilik, sanal ağlarla ilgili güvenlik konuları gündeme gelebilir.
*Hak, hukuk meselelerinde tahammül eşiği sınanırken, tepkisel tutumlardan kaçınmakta fayda var.

Not: Burç bazında etkilerini Haftalık Burç Yorumları üzerinden kaleme aldım..

“Ülkemize, bireysel hayatlarımıza şans getirmesini dilerim..”

Sevgiyle
-Astrolog Seda Turan

Kasım 2019 Astrolojisi

Gökyüzünün dur durak bilmediği, hızla aktığı, son derece cesur bir ay Kasım 2019..

Akrep burcunda gerçekleşen YeniAy enerjisi ile başlıyoruz Kasım 2019’a ve yine Akrep burcunda Merkür retrosu ile başlıyoruz..

Ayın ilk bölümünde gökyüzü son derece kalabalık ve sert açıları var mesela 5 Kasım 2019’da Mars-Plüton karesi, yine ayın ilk ve ikinci haftasında Güneş’in-Satürn, Neptün açıları, Merkür-Plüton, Mars-Jüpiter derken son derece kalabalık geçecek ayın ilk bölümü..

Öte yandan ay ortasında Boğa burcunda bir Dolunay yaşayacağız ve yine Akrep etkileri hissedeceğiz zira Boğa-Akrep aksında gerçekleşen bir Dolunay bu..

Yine Mars Terazi burcunda hareket ederken, ay ortasında Mars-Akrep geçişi yaşayacağız..

Yine Güneş Akrep’ten çıkıp, Yay burcuna geçecek..

Ayın son çeyreğinde Merkür düz seyrine geçiyor olacak ve iletişim, teknoloji, sosyal medya, ilişkiler, zihnimiz nihayet rahatlayacak..

Ve ayın en güzel günlerinden biri olan 24 Kasım 2019’da Venüs-Jüpiter kavuşumunu yaşayacağız.. Ayın en güzel günlerinden biri olacak diyebilirim hepimiz için.. Önemli görüşmelerinizi bu güne not etmenizi tavsiye ederim..

Akabinde ise; ayın son haftasında Yay burcunda çok yapıcı bir YeniAy yaşayacağız..

Ve hemen akabinde Neptün ileri harekete geçiş yapacak ve belirsizliklerin son bulduğu bir süreç başlayacak..

Son derece önemli bir ay anlayacağınız üzre, aşk, sevgi, iletişim, kariyer, ailevi ilişkiler, işbirlikleri, ortaklıklar, eski aşklar-ilişkiler-dostluklar-işbirlikleri-arkadaşlıkları derken; geçmişi bol bol yaşayacağımız bir ay Kasım 2019..
İçsel yolculuğumuzu tamamlayacağımız, kendimize bir kez daha ve derinden yaklaşacağımız-döneceğimiz bir ay Kasım 2019..

Kasım 2019’a önemli notlar;

İletişimi, zekayı, ilişkileri, güvenlik sistemlerini, bankacılık sistemlerini yöneten, gündelik hayatımıza son derece dokunan gezegen Merkür retro’da ve her ne kadar 20 Kasım 2019’da düz seyre geçecek olsa da siz yine de önemli kararlar, adımlar, alış verişler, sözleşmeler, anlaşmalar, nişan-nikah vb. gibi merasimler için; 26 Kasım 2019 Yay burcu YeniAy’nı bekleyin..
Akrep burcunda 28 Ekim 2019’da gerçekleşen YeniAy karşısına Uranüs’ü aldığı için; büyük etkiler barındırıyor.. Malum 2019 Karma’yı yöneten, temizleyen bir yıl ve Akrep burcundanki YeniAy etkileri Ekim son hafta itibari ile Kasım geneline fazlası ile etki ediyor.. Bu süreçte karşınıza çıkan hiç bir olayı, ilişkiyi, işbirliğini, konuları, olayları asla es geçmeyin, gözlemleyin, inceleyin, gereken dersleri çıkarın, ve mutlaka agrasyondan uzak durun..

Kasım 2019 baş döndürücü bir ay, benden söylemesi..

Büyük aşklar, dönüşümler, kazanımlar, başlangıçlar, bitişler ayı.. Son derece etkili ve önemli bir ay..

Ülkemize, bireysel hayatlarımıza şans getirmesini dilerim..

*Ben bizleri yakından ilgilendiren ve etkileyen detayları gündeme alıp, değerlendirdim ve kalemimden geldiğince yorumlamaya çalıştım.. Yine kapsamlı gün gün Astroloji yorumlarımı instagram @astrologsedaturan sayfamdan ”Günün Mesajı” Postlarımdan takip edebilir, günün Astroloji etkilerini ise, sedaturan.com.tr sitemden Günlük Burç yorumlarımdan takip edebilirsiniz.
Detaylı Astroloji yorumu, Günlük-Haftalık-Aylık Burç yorumları için; sedaturan.com.tr sitemi ve aktif paylaşımda bulunduğun Instagram @astrologsedaturan sayfamı takip edebilirsiniz..

Keyifli bir ay geçirmenizi dilerim..

Sevgilerimle,

Astrolog Seda Turan

Akrep Burcunda Uranüsyen YeniAy 2019

Akrep Burcunda YeniAy

28 Ekim 2019 Türkiye saati ile 08:36’da 4 derece Akrep burcunda gerçekleşiyor..

Voltajı yüksek bir YeniAy bu zira Uranüsyen bir YeniAy..

YeniAy haritasına baktığımız zaman YeniAy’ın yükselen konumunda Terazi burcu yer alırken; Ay, Güneş, Uranüs, Plüton, Satürn, Venüs, Merkür, Mars, Neptün, sabit yıldızlardan ise Spica yıldızı YeniAy haritasında boy sergiliyor..

YeniAy;
Uranüs etkisi ile geçmişten gelen konuları gündeme taşıyor..
Yaklaşık Mart 2018 döneminden bu yana gelen konuları daha çok ele alacak gibi görünüyor..
İlişkiler, evlilikler, ailevi ilişkiler, ortaklıklar, işbirlikleri, kardeş ilişkileri bir bir değişiyor, dönüşüyor..
Bir an da yaşanan ayrılıklar, bir an da başlayan ilişkiler, evlilikler zamanı diyebiliriz..
Öte yandan Depremler, Hava-Su yolları kazaları, Yangınlar, Astronomi, Astroloji, Gök olayları, İletişim, teknoloji, Güvenlik alanları-konuları, Beklenmedik olayları, Ani gelişmeler, Devrimleri, Anarşiyi tetikleyen bir YeniAy olacak.. İçsel devinimler, aydınlanmalar, uyanışlar gündeme gelebilir. Ve ülkemizin öz burcunda gerçekleşeceği için YeniAy; Halkı, Ayaklanmayı, Uluslar arası ilişkiler, Komşularımızı gündeme getirebilir. Hükumeti, Devleti ve yöneticileri, büyük şirketleri, otoriter figürleri gündeme taşıyabilir..
Spritüel çalışmaları destekleyen, Kişisel gelişimi destekleyen, Ruhsal dönüşümleri gündeme taşıyan bir YeniAy olacak..
Sanat, Sanatçılar, Cemiyet hayatı, tanınmış, öne çıkmış isimlerin özel hayatları, sansasyonel olaylar-konular gündeme gelebilir..
Merkür Retro’nunda kapıda olduğunu göz önünde bulundurur isek; dikkat isteyen bir süreç..
Sakinlik, tatlı dil bir çok konuda avantaj sağlarken, ani tepkiler, tartışmalar, öfkeli, agresif tepkiler beklenmedik yaraları, krizleri gündeme getirebilir..
Akrep kin, ihanet, dürtüler, tutkular, güdüler, cinsellik, sezgiler, bilinmeyen, soyut alem olduğu için, gizem, bilinmeyen alemler olduğu için; ihanetler, gizli saklı ilişkiler-ortaklıklar, arka planda dönen oyunlar, tacizler, ani ölümle, r gündeme gelebilir..
Dikkat ve sağduyu dönemi olacak Akrep Burcu YeniAy’ı..
Seyahatlere çıkmayı düşünüyor iseniz; Pasaportlarınızı, kimliklerinizi, rezarvasyonlarınızı tekrar tekrar kontrol edin..
Evde, ofiste yaşanabilecek su kazalarına karşı dikkat edin..
Uçak, Gemi, hava-su yolları kazaları gündeme gelebilir..
Özellikle Mart 2018’den bu yana sallanan ilişkiler, evlilikler, ortaklıklar, işbirlikleri, arkadaşlıklar bitebilir..
Daha geçmiş konularda gündeme gelebilir zira bilinçaltını fazlası ile tetikleyen bir YeniAy yaşayacağız..
Ekonomik konular, Borsa, aile, şirket bütçeleri gündeme gelebilir.
İçsel dönüşüm yaşarken bir uyanış bize asabiyet, isyan yükleyebilir..
Bir şeyleri bitirmenin, artık kendi ayaklarımız üzerinde durmamız gerektiğinin vurgusunu yapan bir YeniAy..
Bazı gerçekleri net bir şekilde göreceğiz..
Her şeye rağmen yüzleşmelerden kaçanlar ise; Mart 2020’de hayatın getirdikleri ile daha sıkıntılı süreçler yaşayabilir ve esas kopuşları-bitişleri-ayrılıkları o süreçte yaşayabilirler..
Çünkü İlahi plan bize uyanmamız, dönüşmemiz, kendimizi bulmamız, kendi hayrımıza hareket etmemiz için gereken tüm fırsatları, olanakları sağlıyorken bizler hala görmezden geliyor isek; kader kalemi eline alır ve daha keskin bir final hazırlar ve yine bizim iyiliğimiz için..
Aşk adına mucizevi başlangıçlar, köklü ilişkiler, evlilikler gündeme gelirken, ani şan, şöhret, ün, zenginlikte yaşanabilir..

Sağlıkla ilgili ise; kadın hastalıkları, cinsellik yolu ile bulaşan hastalıkları, baş-boyun-kafa hastalıklarını gündeme getirebilir. Kronik rahatsızlıklar gündeme gelebilir. Sindirim sistemi, kalp, damar rahatsızlıklarınız var ise; bu dönem kendini sık sık tekrarlayan sağlık sorunları yaşıyor iseniz kesinlikle ihmal etmeyin ve bir uzmandan mutlaka yardım alın..

YeniAy’ın enerjisi Kişisel Haritalarınızdan aldığı etkiye göre çalışacaktır.. İyi-Kötü hangi açıdan etkileneceğinizi Kişisel Harita analizi ile öğrenebilirsiniz. Benden Rehberlik almak isterseniz eğer; Karma Enerji Seansı ya da Natal öngörü çalışmalarımı öneririm. İletişim bilgilerim sitemde İletişim bölümünde ve İnstagram hesabım: astrologsedaturan bio’sunda yer alıyor..

‘Ülkemiz adına, bireysel hayatlarımız adına mucizeler getiren bir YeniAy olmasını temenni ederim.”
Sevgiyle
Astrolog Seda Turan

Ekim 2019 Astrolojisi

Yeniliklerle dolu bir Ekim ayı bizleri bekliyor..

Eylül 2019 son haftasında Terazi burcunda gerçekleşen YeniAy enerjisi le başlıyoruz Ekim 2019’a.. Güneş Terazi burcunda 23 Ekim 2019’a kadar hareket ederken, 23 Ekim 2019 itibari ile Akrep burcunda hareket ediyor olacak..

Hemen ayın ilk günlerinde 4 Ekim 2019’da Mars Terazi burcuna geçiş yapıyor.. 8 Ekim 2019’da ise Merkür ve Venüs ise Akrep burcuna geçiş yapıyor olacak..

14 Ekim 2019’da Koç burcunda bir Dolunay gerçekleşirken, 28 Ekim 2019’da ise Akrep burcunda bir YeniAy gerçekleşiyor..

Son derece hareketli, tempolu, sürprizlere açık, ani gelişmeleri tetikleyen, radikal kararları gündeme getiren, sanatı, sanatçıyı, sanatsal çevreleri, camiayı gündeme taşıyan bir Ekim 2019 yaşıyor olacağız..

Aşk, cinsel güdüler, tutkular ön plana çıkarken, imaj, stil yenilemeleri ve marjinal kararlar ön plana çıkabilir..

Ailevi ilişkilerde yeni haberler, gelişmeler, aileye katılan yeni üyeler, doğumlar gündeme gelebilir. Ebeveyn sağlık konuları gündeme gelebilir..

Ruhsal, spiritüel arınma, şifa için son derece etkili ve yapıcı bir ay Ekim 2019.. Rehberlikler, Astroloj, ön görüler ön plana çıkabilir.. Kişisel gelişim konuları ön plana çıkabilir..

Seyahatler, geziler, seminerler, sunumlar, toplantılar, eğitimler ön plana çıkarken, yeni insanlar hayatlarımıza dahil olabilir..

Gizli saklı konular, beklenmedik şekilde açığa çıkan sırlar biraz yorabilir, dikkat..

Ayın ikinci yarısı son derece daha yapıcı ve daha pozitif etkilere sahip olacak diyebilirim..

2019’un unutulmaz zamanlarına aday bir ay yaşıyor olacağız..
Herkese şans, sağlık, sevgi, bereket, huzur getirsin dilerim..

Sevgiyle
-Astrolog Seda Turan