17 Temmuz 2019 Oğlak Burcu Ay Tutulması

17 Temmuz 2019 Oğlak burcunda 24 derece Ay Tutulması ve eş zamanlı Dolunay..

Ay Tutulması son derece yoğun ve baskın bir haritaya sahip zira gökyüzünü dönüştürücü, Karma’yı yöneten gezegenleri, önemli etkiler, hayati etkiler sağlayan gezegenleri Oğlak burcunda konumlanmış durumda.. Satürn, Plüton, Uranüs, Venüs, Neptün, Merkür, Sabit yıldız etkileşimleri ve en önemlisi Ay Düğümleri transitleri bu Tutulmayı son derece Kadersel kılıyor olacak..

19 Yıllık Karma’ları kıran, 19 yıllık blokajları kaldıran, ruhani dönüşüm sağlayan, bilinçaltını dönüştüren-şifalandıran, yaşanılacakları unutulmaz kılacak bir Ay Tutulması olacak..

Bu Ay Tutulması 2 Temmuz 2019 Güneş Tutulmasından referans alıyor ve 2020 Tutulmalarına reverans yapıyor bu sebeple etkileri son derece kalıcı, dönüştürücü, kadersel olacak..

Bu süreçte baskı, yüzleşme, uyanış, dönüşüm bir arada yaşanacak..

Geçmişin Karma’sını gündeme getirip, dönüştüren ve 9 yıllık yeni bir süreci başlatan bir Tutulma serisi gibi düşünebilirsiniz..

Ay Tutulması;
*Politikayı yakından ilgilendirecek..
*Siyaseti, Siyasi ilişkileri yakından ilgilendirecek..
*Ülkemizi, komşularımızı, sınırlarımızı, gücümüzü, otoriteyi, güvenliğimizi, ekonomimizi son derece yakından ilgilendirecek..
*Sanat ve Sanat çevrelerini son derece yakından ilgilendirecek..
*Skandallar, gizli-saklı olaylar açığa çıkacak..

***Çok kolay bir süreçten, günlerden geçtiğimizi söyleyemeyeceğim ne yazık ki..

*Aile ilişkileri, evlilikleri, ilişkileri, flörtleri, kaderi yakından ilgilendiriyor bu Tutulma.
*Otoritenin yıkımı, zulm edenin devrilmesi, baş kaldırı, değişim ön planda olacak..
*Dönüşüm gezegeni Plüton’un son derece baskın etki sağlayacağı bu Ay Tutulması, ruhani anlamda çok büyük bir dönüşüm sağlayacak..

***Bu süreçte Karma ve Kardersel etkiler söz konusu olduğu için; Natal Öngörü ve Enerji Seansı çalışmalarımı almanızı sizlere tavsiye ederim.. İletişim bilgilerim gerek site de ”İletişim Bölümünde gerek instagram sayfamda bio’mda yer alıyor, ulaşabilirsiniz..

*Ailevi ilişkilerde atalar, otorite figürler, baba-eş figürleri ön plana çıkacak..
*Dile getirmek istemem ancak kadın ve çocuk tacizleri, cinayetleri maalesef ki bu Ay Tutulması sürecinde ön plana çıkabilir..
*Kadın hakları, çocuk hakları, toplum ayaklanmaları ön plana çıkacak..
*Din ve Din adamları, örgütler, gruplar, tarikatlar ön plana çıkacak.
*Geçmişten gelen bilinçaltınızda kodladığınız sizi aşağı çeken, hayatınızı temelden etkileyen anılar, hatıralar, olaylar, konular, kişiler ön plana çıkabilir, baskı, yüzleşme yaşanabilir ve bir daha hiç bir şey eskisi gibi olmayacak şekilde uyanış, dönüşüm yaşanabilir..

***Bu sebeple mutlaka Natal Öngörü ya da Enerji Seansı almanızı şiddetle öneriyorum. Zira 9 yıllık kadersel bir süreç başlıyor bu süreçte alacağınız Rehberlik yolunuzu aydınlatacaktır..

*Ekonomik, Finans boyut değiştirecek gerek bireysel hayatlarımızda, gerek ülkemizde, gerekse dünyamızda..
*Köklü kurumlar, kuruluşlar, ortaklıklar son bulabilir, büyük bir dönüşüm yaşayabilir..
*Zorlu evlilikler, ilişkiler son bulabilir ya da büyük bir kriz, kaos ortamında yüzleşme yaşanarak çözüme gidilebilir ve köklü bağlar kurularak yeni bir sürece girilebilir..
*Hak-Hukuk, Vicdan muhakemesini gözetmeden, etik değerleri çiğneyerek aşk yaşayanı da, para kazananı da, statü alanı da büyük bir düşüş yaşayabilir..

***Emek veren, canını, alın terini koyup helal lokma kazanan, her şeye rağmen dürüstçe vicdan muhakemesini gözeterek yaşayanlar bu Ay Tutulması süresince büyük ödüller alabilir ve mucizeler yaşayabilir..

***Müzmin bekarlar, ruh eşini arayanlar bu Ay Tutulması döngüsünde ani bir aşka, evliliğe adım atabilir..

***Bireysel Frekanslarımız yükseliyor, Dünyanın Frekansı yükseliyor..

*Farkındalıklar artıyor, her birimiz birey olarak spiritüel varlıklara dönüşüyoruz..
*Ev, yaşam alanı değişimi, şehir, ülke değişimi bu süreçte son derece ön planda olabilir..

***Bu süreçte ne yaşarsanız yaşayın empati, sağduyu yapmayı ihmal etmeyin.
***Şifaya açık olun, farkındalığınız artıyor bu değişime açık olun, kabul enerjisinde kalın.
***Yazılı-Sözlü iletişimlerde mutlaka sakin, sağduyulu, ihtiyatlı olun.
***Teknolojik bakımları ihmal etmeyin, 1 Ağustos 2019’a kadar mümkünse, mecbur değilseniz Teknoloji aletleri, araçları satın almayın..
***Seyahate, yolculuğa çıkıyorsanız eşyalarınızı, pasaportunuzu, kimliğinizi, su-elektrik-doğalgaz vanalarınızı iki kez kontrol edin.
***Spiritüel arınmaya, Bilinçaltı şifaya, Rehberliğe açık olun ve mümkünse güvendiğiniz bir Astrolog’dan Natal Harita analizi alın..
***Kadınları, Çocukları mutlaka koruyun, hassas yaklaşın, ihmal etmeyin..
***Bedensel, Ruhsal sağlığınızı ihmal etmeyin..
***Bu süreçte gidenlere-gelenlere muhalif olmayın, makul ve mantıklı bir şekilde analiz ederek, Farkında olun..
***Hayatta hiç bir şey ”Tesadüf” değildir, bunu farkında olun.
***Atalarınız ile aranızı düzeltin, affedin, bağışlayın ve ruhunuzu özgür kılın..
***Finansal anlamda akılcık hareket edin.

***Asla unutmayın ki; gönlünüze ektiğiniz her ne ise, karşınıza çıkacak olan da odur..

”Ay Tutulmasının bireysel hayatlarımıza, ülkemize, dünyamıza şifa, sağlık, huzur, sevgi getirmesini dilerim..”

Sevgiyle
-Astrolog Seda Turan

Temmuz 2019 Astrolojisi

Temmuz 2019 Astrolojisi; Karma’ya, Kadere değiniyor sevgili okurlarım..

2 Tutulma (Güneş ve Ay), Merkür retrosu, Mars-Aslan geçişi, Venüs-Yengeç geçişi gibi önemli gök olaylarını içinde barındıran Temmuz 2019, sıradan bir ay olamayacak garanti ederim..
Duygular, ilişkiler, evlilikler, ailevi konular, yuva, güvenlik, sınırlar gibi konu başlıkları ön plana çıkacak..

Yeni evlilikler, yeni ilişkiler, müzmin bekarların ruh eşleri ile kavuşmaları gündeme gelecek. Uzun yıllardır yalnız kalmış olanlara ”Aşk” diyor gökyüzü..
19 yıldır bizleri bloke eden, engelleyen, aşağıya çeken, ileriye gitmemize engel olan konular-kişiler-etkiler hayatlarımızdan nihayet Temmuz 2019 gökyüzü enerjisi desteği ile sonsuza dek çıkıp gidecek.. Üstelik büyük bedeller ödetmeden.. Ancak kişisel haritalarınızda olumsuz etkiler söz konusu ise, elinizde olmadan büyük baskılara maruz kalabilirsiniz.. Ancak kişisel haritalarınız yükselişte ise, büyük şan, şöhret, zenginlik, sanatsal ilerleme, aşk gelebilir.. Kişisel haritalarından nasıl etkilendiğinizi merak ediyor iseniz; benden Natal öngörü ya da yine Natal haritalarınız üzerinden yapılan Enerji seansları alabilirsiniz.. instagram sayfam; @astrologsedaturan ve sitem; sedaturan.com.tr iletişim bilgilerimi buralardan ulaşabilirsiniz.. Aslında Temmuz 2019 Karma’nın getirdiği olumsuzlukları sonlandırmak isterken, ceza-ödül ekseninde bir enerji sağlıyor..

Hani deriz ya; ”Eden bulur” ya da ” Ne ekersen onu biçersin”.. Temmuz 2019 bu noktada son derece önemli..

Mars’ın Aslan’a geçişi büyük girişimleri, atılımları gündeme getirecek.. Daha öz güvenli, daha kendimizden emin, daha sosyal, daha hareketli bir süreç yaşayacağız..
Venüs-Yengeç konumu ise; Aşkı daha değerli, sıcak, romantik, tutkulu kılıyor.. Ailevi ilişkileri ön plana çıkarıyor.. Kardeş ilişkileri önem kazanıyor.. Gerek bireysel hayatlarımızda, gerek ülkemizde güvenlik, ekonomi, sınırlar, adalet, kadın-çocuk, ilişki, evlilik konuları öne çıkıyor.. Daha duygusal, daha sağduyulu, daha empatik kişiliklere dönüşüyoruz diyebilirim. Öte yandan spiritüel arınma, öngörü, meditasyon, yoga, dini ritüeller, sezgiler öne çıkıyor.. İlahi mesajlar, gökyüzü desteği hayatımıza dokunuyor..

Merkür retrosu ise; bilindiği üzre eski konular, ilişkileri, evlilikleri, eşleri, partnerleri, zaman zaman olumlu, zaman zaman olumsuz şekillerde gündeme getirebilir.. Kaçırılmış fırsatlar yeniden gündeme gelebilir. Öte yandan Güneş Tutulmasına da etki sağlayacağı için; çok büyük mucizelerde gerçekleşebilir. Yinede kazalara, teknik sorunlara, iletişimde sözlü-yazılı dikkatli olmakta fayda var..

Yani genel anlamda iyimser, dönüştürücü, mucizevi bir ay Temmuz 2019..
Ancak Ay Tutulması eş zamanlı Dolunay; ciddi anlamda baskı sağlayabilir.. Tabi burada yine kişisel haritalarımızdan etki alırız..

*Ben bizleri yakından ilgilendiren ve etkileyen detayları gündeme alıp, değerlendirdim ve kalemimden geldiğince yorumlamaya çalıştım.. Yine kapsamlı gün gün Astroloji yorumlarımı instagram @astrologsedaturan sayfamdan ”Günün Mesajı” Postlarımdan takip edebilir, günün Astroloji etkilerini ise, sedaturan.com.tr sitemden Günlük Burç yorumlarımdan takip edebilirsiniz.

Detaylı Astroloji yorumu, Günlük-Haftalık-Aylık Burç yorumları için; sedaturan.com.tr sitemi ve aktif paylaşımda bulunduğun Instagram @astrologsedaturan sayfamı takip edebilirsiniz..

Keyifli bir ay geçirmenizi dilerim..
Sevgilerimle,
Astrolog Seda Turan

2 Temmuz Yengeç Burcu Güneş Tutulması-YeniAy 2019

2 Temmuz 2019 Türkiye saati ile 22:14 Yengeç burcunun 10 derecesinde YeniAy ve Güneş Tutulması yaşayacağız..

*Karma’ya değinen, Kadersel etkiler sağlayan bu Güneş Tutulması gökyüzünün devleri ile temas halinde olacak.. Bireysel hayatlarımıza, ülkelere, dünyaya büyük etkiler sağlayacak olan Güneş Tutulması öncü burçlar (Oğlak, Yengeç, Koç, Terazi) başta olmak üzere, tüm burçları fazlası ile etkileyecek..

*Kişisel haritalarınızda Oğlak-Yengeç-Koç-Terazi burçları yoğunlukta ise, gezegen yerleşimleri söz konusu ise, daha fazla etkileneceksiniz..

*Ailevi ilişkileri, Vatan, Yuva, Ebeveyn, İlişkiler, Evlilikler, Güvenlik, Gizlilik, Duygular, Duygusal hastalıklar, Yaşam alanları, Miras, Yatırım, Mülk, Otoriteler, Kurumlar, Kuruluşlar, Yönetimler, Devletler, Adalet, Çocuk-Kadın hakları-konuları, Kalıcı idealler-hedefler-sonuçlar ön plana çıkacak.. Şan, Şöhret, Zenginlik, İvme almak, İlerlemek, Geleceğe yönelik atılımlar-planlar-evlilikler-ilişkiler gündeme gelecek.. Büyük değişimler, şehir-ülke değişimleri hayatımızı yeni bir boyuta taşıyacak..

*Yenilikçi etkiler sağlayan Güneş Tutulması, son derece önemli bir sürece işaret ediyor.. Ay düğümleri, Satürn, Plüton, Ay, Güneş, Uranüs, Neptün, Jüpiter, Merkür’ün gölgede oluşunun büyük etkileri sağlayacak.. Sabit yıldız etkileşimleri, gezegen açıları önemli bir dönüşüm enerjisi sağlayacak.. Haziran 2019 büyük gökyüzü hareketlerinden de etki alan Güneş Tutulması, Haziran 2019’da yaşadığımız Yay burcu Dolunay enerjisini de tamamlayacak.. Öte yandan 17 Temmuz 2019’da Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Dolunay ve eş zamanlı Ay Tutulmasına da reverans yapacak.. Öncesi-sonrası gökyüzü enerjileri ile bağlantılı, tetikleyen bir Güneş Tutulması-YeniAy yaşayacağız..

*Yeni ilişkiler, evlilikler, büyük aşklar hepimizin başını döndürecek..
* Evlilikler, ilişkiler geçmişten gelen konuları şifalandıracak ve yeni bir boyut kazandıracak..
*Yeni bebekler müjdeleri ile gelebilir..
*Uzun yıllar emek vermiş olanlar, hak-helal gözetip, alın teri dökenler büyük kazanımlar elde edebilir, büyük gelir kaynakları elde edebilir, şan-şöhret-zenginlik-ün fırsatları yakalayabilirler..
*Sektörel değişimler, yeni başlangıçlar ön plana çıkabilir..
*Ortaklıklar, işbirlikleri dönüşebilir, yeni süreçler başlayabilir..
*Sosyal ilişkilerle birlikte iş ilişkileri de gelişebilir..
*Seyahatler, hareketlilik ön plana çıkabilir..
*Sanatsal yetenekler ön plana çıkabilir.
*Büyük saat eserleri gündeme gelebilir.
*Yetenekli insanlar kendilerini, yeteneklerini sergileyebileceği, kendilerini ifade edebileceği alanları bulacak, ön plana çıkacaklar..
*Ruhsal arınma, spiritüel arınma yaşanacak diyebilirim.
*Mutlaka Blokajlarınız, olumsuz kodlarınız, bilinçaltı sorunlarınız için bu süreçte Sipirütel çalışmalar almalısınız..

**Benden seans almak isterseniz şayet; Natal Öngörü ve Enerji Seansı çalışmalarımı öneririm. Spiritüel çalışmalarda ise yine benden yardım alabilirsiniz.. İletişim bilgilerim sedaturan.com.tr de İletişim bölümünde ve instagram sayfam @astrologsedaturan profilimde yer almaktadır..

*Rüyalar, sezgiler ön plana çıkacak, İlahi mesajlar ön plana çıkacak..

*Gökyüzünün İlahi rehberlikleri Ocak 2020’ye kadar sizlere şifa sağlayacak, yol gösterecek..*Bu süreçte (Temmuz 2019-Ocak 2020 tarihleri arası) mutlaka sezgilerinize önem verin, sezgilerinizi önemseyin, İlahi rehberlikleri göz ardı etmeyin..*Müzmin bekarlar Ruh eşleri ile karşılaşabilir, kavuşabilir, ani ilişkilere ve evliliklere adım atabilir..*Evlilikler, ilişkiler şifalanabilir.
*Temeli sağlam olmayan, öz sevgiden beslenmeyen evlilikler, ilişkiler bir an da kendi halinde son bulabilir.
*Ailevi ilişkilerde bugüne kadar bloke eden, engelleyen her ne varsa sonuçlanabilir, çözüme kavuşabilir.
*Yoran, yıpratan her ne varsa bir şekilde hayatlarımızdan el yordamı ile çıkıp gidecek..
*İlişkiler, duygular, sağlık konuları ön plana çıkacak..
*Kadınlar, çocuklar ön plana çıkabilir..
*Karma devrede olacağı için; geçmişten gelen haksızlıklar, olumsuzluklar, zulümler cevaplarını-cezalarını alacak..
*İlahi Adalet devrede olacağı için; Zülme maruz kalan sevinsin ki; eden bulacak..
*Uranüs ve Satürn-Neptün açısı son derece büyük etkiler sağlayacak önümüzdeki 6 ay boyunca..

**Bu süreçte mutlaka kişisel haritalarınızdan etki alanlarınız ile ilgili rehberlik alın ve Natal Öngörünüzü isteyen benden..

*Zira kadersel etkiler var, değerlendirmeli, rehberlik almalı ve bu yönde hayatınıza çıkacak fırsatları önceden bilerek, girişimlerde bulunmalısınız..

*Şansın çok yakınlarımızda dolaşacağı bir Güneş Tutulması yaşayacağız..
*Huzur, anlaşmak, barış sağlamak, çözüm bulmak, çözüm getirmek bu Güneş Tutulmasında önemli olacak..

*Geçmişten gelen ilişkiler, ortaklıklar, kaçan fırsatlar yeniden gündeme gelecek ve dönüşüm yaşayacak..
*Ülkeler özellikle Güneş Tutulmasının gözlemleneceği coğrafyalarda (Güneş Amerika-Ekvator gibi) büyük doğa olayları, halk ayaklanmaları, devletlerle ilgili olaylar, rejimler, devrimler ön plana çıkacak..
*Ülkemizde ise, kadın, çocuk, adalet konuları ön planda olacak.. Devletimiz, halkımız, dünyadaki gücümüz, güvenliğimiz, sınırlarımız, komşularımız gündeme gelecek..
*Sizi engelleyen her ne var bu dönemde hayatınızdan çıkacak..

”Ülkemize, dünyaya, bireysel hayatlarımıza mucizeler getirsin dilerim..”
Sevgiyle;
-Astrolog Seda Turan

17 Haziran Yay Burcunda Dolunay 2019

17 haziran 2019 Türkiye saati ile 10:30 da Yay burcunda 25 derecede Dolunay..

Dolunay haritasında; Jüpiter, Neptün, Aculeus, Mars, Satürn, Uranüs, Venüs Dolunay yükselen konumunda ise, Başak burcu konumlanıyor..

Dolunay;
*Şifa, spiritüel, arınma, Karma ile ilgili her konuda kadersel etkiler sağlıyor olacak..
*Bir çok konuda kadersel şifa sağlarken, bireysel anlamda büyük ivme almamızı sağlayabilir.
*Ancak makroya, ülkelere, dünyaya bakarsak yorucu, zorlu etkiler maalesef ki ön plana çıkabilir.

*Amerika-Türkiye, Irak, Orta doğu, Güney doğu, Güney Afrika, sınırlar, güvenlik, askeri birlikler, örgütler, din ve din insanları, siyaset ön plana çıkabilir.
*Gizli düşmanlıklar, ayaklanmalar, değişim ön plana çıkabilir.
*Türkiye’yi yakından ilgilendiren bir Dolunay olacak diyebilirim.
*Sürpriz, beklenmedik sonuçlar ön plana çıkabilir ve kadersel, radikal değişimlere neden olabilir.

****

*Sizlere tavsiyem; Dolunay sürecinde birlik, beraberlik algımızı yitirmemeli, dış mihraklardan gelebilecek düşmanlıklara karşı birlik içerisinde olmalı, örgütlenmelere, guruplaşmalara-kutuplaşmalara karşı asla tedbirimizi elden bırakmamalı, hoşgörü, sağduyu ile birlikte hareket etmeliyiz..

*Bireysel anlamda şifa dolu bir Dolunay olacağından söz edebilirim..
*Seyahatler, organizasyonlar, etkinlikler, yeni çevreler, yapıcı ilişkiler, hoş sohbetler, dostluklar, barışmalar, küslüklerin son bulması, spiritüel arınma, ruhani şifa, barışçıl etkiler ön planda olacak..

*Aşıkların kalbinden geçecek bu Dolunay, büyük sürprizleri de beraberinde getirecek.
*Şifacı, ödüller dağıtan Dolunay; hak edilmiş ödülleri, zenginliği, ferahı, aşkı, mutluluğu da beraberinde getirecek..

*Jüpiter’in konumu, Satürn’ün konumu; Ödül-Ceza ekseninde etkiler sağlıyor ve ”Hak eden hakkını veriyor” Dolunay sürecinde..

*Bu dönemde düşüncelerinize, duygularınıza filtre uygulayın..
*Negatif-Yıkıcı-Yoran-Yıpratan-Aşağı çeken-Kin-Nefret-Düşmanlık içeren ilişkilerden, işbirliklerinden, girişimlerden, adımlardan, planlardan uzak kalın..
*Oyun oynayanların, gizli düşmanlık yapanların ”Oyunları ayaklarına dolanacak” Dolunay sürecinde.
*Karma da büyük bedeller ödemek istemiyor iseniz; Dikkat..

*Bu Süreçte Mutlaka Kişisel Haritalarınıza Baktırın.. *Natal Ön Görü seansımı öneririm..
Akademik konular, Hukuksal konular, Uluslar arası bağlantılar, Turizm, Politika, Fuarlar, Kişisel gelişim, Eğitim, Dil eğitimleri-Kursları ön plana çıkabilir..
*Yeni hobiler edinebilir ,bu yönde girişimlerde bulunabilir ve net sonuçlar alabilirsiniz.

*Dolunay geneli itibari ile iyimser bir etkide fakat retro konumdaki Jüpiter ile Neptün karesi olacak.. Bu beklenmedik olayları tetikleyebilir.. Bu sebeple abartıdan, gerçek üstü girişimlerden, beklentilerden, uçlardan uzak durmakta ve temkinli yaklaşmakta fayda var..

*Ancak Jüpiter’in şifası, Uranüs’ün başlatma enerjisi ve sürprizleri, Satürn’ün ise adaleti düşünülecek olursa, Dolunay; beklenmedik mucizeleri, şansı, zenginliği, şöhreti beraberinde getirebilir..

*Bu süreçte mutlaka (ki Temmuz 2019 Tutulmaları da kapıya dayanmışken) Natal Haritalarınıza baktırın, kişisel etki alanlarınızı analiz ettirin..

*Güzel bir Dolunay süreci, bireysel hayatlarımız için iyimser ancak dünya geneli ve ülkemiz adına ürkütücü etkileri var diyebilirim..
*Yine de sağduyu, hoşgörü, empati, dostluk, barış bilinci ile bu kaotik atmosferin önüne geçebileceğimizi ümit ediyorum..

*Dolunay sürecini negatif olayları sonlandırmak, kişisel gelişiminizi ilerletmek, blokajlarınızdan kurtulmak, evliliğinize, ilişkinize yeni bir vizyon kazandırmak, yeni eğitimlere başlamak, kendinizi geliştirmek adına değerlendirmelisiniz..

*Bu süreçte gizli düşmanlık olabileceği için, sırlarınızı ulu orta yerlerde paylaşmayın.
*İnsanları gözlemleyin ve kendilerini ifade etmelerine izin verin.
*Şüphe duyduğunuz konularda sakin ve ihtiyatlı ilerleyin.
*Kalp kırmayın, sözlerin yaralayıcı etkileri negatif anlamda yeni Karma’lar edinmenize neden olabilir.
*Bol bol seyahat edin, yeni yerler keşfedin, enerjinizi freshleyin.
*Aşkta mucizevi günler, sevmekten korkmayın..
*Doğa üstü şeyler olabilir, evet.. Fakat siz yine de heyecanınızı kontrol edin.
*Jüpiter-Satürn-Uranüs devrede iken, siz siz olun kul hakkına girmeyin..

”Bireysel hayatlarımıza, ülkemize, güzeller güzeli gezegenimize şans, barış, sevgi, şifa, huzur, sağlık, neşe getirsin dilerim bu kadersel Dolunay..”

Sevgilerimle
Astrolog Seda Turan

İkizler Burcunda YeniAy Haziran 2019

İkizler Burcunda YeniAy..

3 Haziran 2019 da Türkiye saati ile 13:00 da İkizler burcunun 12 derecesinde bir YeniAy gerçekleşiyor..

YeniAy öncesi ve sonrası tarihlerinde gerçekleşecek olan açılar ile etkileşimi, Temmuz 2019 Tutulmalarından referans alıyor oluşu, yine 13-15 Haziran 2019 tarihlerinde gerçekleşecek olan Mars-K.Ay düğümü kavuşumu, Merkür, K.Ay düğümü kavuşumu, öte yandan YeniAy’ın haritasındaki etkileşimleri Yeniay’ı son derece değerli, önemli kılıyor..

Ve YeniAy’ın 10.evde gerçekleşecek olması yine YeniAy’a kader-sellik etkisi kazandırıyor..

Son günlerde sık sık dillendirdiğim; ”Karma” bu YeniAy enerjisi ile karşımıza çıkıyor ve bugünleri son derece mistik, önemli, değerli, kadersel, özel, kalıcı kılıyor…

YeniAy enerjisi ile öne çıkan konular; İletişime dayalı (Yazılı-Sözlü-Basın-Yayın organları vb.) her türden konu ön plana çıkıyor.. Sosyal ilişkiler, Yakın çevre ilişkileri, Komşular ile ilgili ilişkiler, Özel hayat, Yeni kurulacak ilişkiler, Ticari ilişkiler-işbilrikleri, Trafik-Mekanik konuları, Güvenlik sistemleri, Bankacılık sistemleri, Gizlilik konuları, Sosyal ağlar, Eğitim-Öğretim, Yönetim, Krediler-Kredi yapılanmaları, Kariyer planlama, Ülke ilişkileri, Magazin, Cemiyet-Sosyete-Sanat çevrelerinde skandallar, sansasyonel olaylar, Ani gelen şöhret, zenginlik vb., Ulaşım, Pazarlama, Medya, Hizmet, Sağlık sektörleri bu YeniAy enerjisi etki tarihlerinde ön plana çıkabilir.

YeniAy;

*İlişkilerde samimiyet arayışı artarken, sahtelikler açığa çıkabilir.
*Uzun süreli ilişkilerde sümen altı edilen konular gündeme gelebilir, bir bir konuşulabilir.
*Gizli-Saklı konular bir an da açığa çıkabilir.
*Dikkat ve titizlilik gerektiren bir YeniAy enerjisi yaşayacağız.
*Aynı zamanda iletişim o kadar hızlı akacak ki, neye nasıl yetişeceğimize belki de şaşıracağız.
*Müzmin bekarlara ”Aşk” diyen YeniAy, emek verip, sebat gösterip vazgeçmeyenlere ise; ”Şöhret” vaadediyor olacak.
*Yeni arkadaş, dost çevreleri edinirken, süregelen arkadaşlıkları da pekiştirecek YeniAy..
*Ailevi ilişkilerde özellikle ”Kardeş” ilişkileri-konuları öne çıkarken, ailemizden ayrı olmak istemeyeceğiz..
*Enerjisi tükenmiş bir evlilikte, ilişkide zaman kaybetmek istemeyeceğiz.
*Tabularımızı, katı kurallarımızı bir an da yıkacak insanlarla karşılaşabilir, ani aşklara yelken açabiliriz.
*Zihnimizin son derece aktif çalıştığı bu süreçte Holywood senaryolarını aratmayacak türden rüyalar görebilir, sürpriz olaylar yaşayabiliriz.
*Ani kazanımlar, ani şan-şöhret bir an da gündemimize oturabilir.
*Sosyal medyayı hiç olmadığı kadar aktif, faal kullanabiliriz..
*Bu YeniAy süreci bize gösterecek ki; Sosyal medya hayatımızın bir vazgeçilmezi halini çoktan aldı bile..
*Eğitim-Öğretim alanlarında yenilikler, yaptırımlar, değişimler gündeme gelirken, herkes kendi alanında bir şeyler öğrenmeye açık olacak.
*Yeni bir dil, mesleki kurslar, hobi kursları gibi konular hayatımıza dahil olabilir.
*Öte yandan meraklı kimselere dönüşebiliriz, ancak burada dikkat edilmesi gereken; Kad bilmek..
*Zira bizi aşan alanlara, başkalarının özel alanlarına girmemeli, nezaket-saygı sınırlarını aşmamalıyız..
*İş, Kariye, Eğitim hayatlarımızda ani değişimler, güncellemeler, sektörel değişimler, yeni projeler, işbirlikleri, anlaşmalar gündeme gelebilir.
*İş arayışında olanlar bu YeniAy enerjisi ile istedikleri türden işlere kavuşabilirler.
*Ekonomi-Finans-Bankacılık piyasalarında güncellemeler, yenilikler, Kredi yapılandırmaları ön plana çıkabilir.
*Geriye dönük alacaklar-borçlar yine bu YeniAy sürecinde gündeme gelebilir.
*Kazalara açık bir süreç olabilir zira Neptün etkisi zihinleri bulandırırken dalgınlık, konsantrasyon eksikleri oluşturabilir.. Trafikte aktif rol alanlar ”Dikkat”..
*Estetik ile ilgili girişimler, stil, imaj değişimleri yine bu süreçte öne çıkabilir.
*Artık daha bakımlı, daha güzel, daha karizmatik görünmek istiyoruz..
*Samimi ilişkileri daha pekiştirmek adına sık sık bir araya gelebilir, sosyalleşebiliriz.
*Aile ilişkilerinde yeni aşamalar, boyutlar gündeme gelebilir.
*YeniAy enerjisinde oluşacak ilişkiler, işbirlikleri kalıcı olabilir.
*Ancak İkizler burcununda, YeniAy yükselen noktasında Başak burcununda değişken nitelikli burçlar olduğunu, YeniAy konularını büyütecek-genişletecek Jüpiter’in değişken nitelikteki Yay burcunda hareket ediyor olduğunu göz ardı etmemeli ve tabiri caiz ise; daldan dala atlamamalıyız..
*Mars’ın duygusal, aile ilişkilerine düşkün Yengeç burcundaki konumu ise, ailemize daha düşkün olacağımız bir sürece işaret ediyor YeniAy enerjisi etki sürecinde.
*Yine bu süreçte abartıdan kaçınmakta fayda var mutlaka.
*Ani tepkiler beklenmedik olayları beraberinde getirebilir, dikkat.
*İstikrarlı, planlı, düzenli kimselerin öne çıkacağı bu süreçte, bekleyenlere mucizeleri, hediyeleri gelecek diyebilirim.
*İletişim hızlı akarken YeniAy’ın gerçekleştiği burç ve YeniAy haritasındaki yükselen noktasında burç yöneticisi Merkür yaralarımızı ve şifasını yöneten gezegen Chiron ile açı yapacağı için; iletişimle birlikte gelen derin yaralar öne çıkabilir, dikkat..
*Sağduyu, hoşgörü, empati kazandıracak..
*Çözümsüz kalan alanlar, sürüncemede kalan konular bir bir çözüme kavuşabilir.
*Yurtdışı-Şehir dışı bağlantılı ilişkiler, işbirlikleri ön plana çıkabilir..

YeniAy tavsiye;
*Bol bol hayal kurun.
*Bol bol yazın.
*Bol bol müzik dinleyin.
*Bol bol doğaya karışın.
*Sanatla ilgilenin.
*Kendinize zaman ayırın.
*Bol bol okuyun.
*Yeni bir lisan kursuna-hobi kursuna yazılın.
*Su ile temas edin.
*Başkalarının özel alanlarına-mahremine saygılı olun.
*Dedikodudan uzak durun.
*Bankacılık işlemlerinde ”şifrelerinize” dikkat edin.
*Maillerinize, yazışmalarınıza özen gösterin.
*Karşı tarafı dinlemeye çalışın.
*Karşınıza çıkan fırsatları değerlendirin.
*Hayata karışın.
*Gezin, seyahat edin.

”YeniAy’ın şifa dolu enerjisi bireysel hayatlarımıza, ülkemize, gezegenimize şans getirsin dilerim..”

Sevgiyle;
-Astrolog Seda Turan

 

Haziran 2019 Astroloji Gündemi

Haziran 2019 Mottosu: ”Kişisel Aydınlanma” üzerine kurulu..

Ocak 2019 Tutulmalarının etkilerini silecek, Temmuz 2019 Tutulmalarının etkilerini ay ortası itibari ile hissettirecek, kalabalık ve geniş bir gündemi olan Haziran 2019 Astrolojisini sizler için kalemimden geldiğince yorumlamaya çalışacağım..

Öncelikle belirtmek isterim ki; Haziran 2019 büyükten, küçüğe hiç kimse için sıradan olmayacak..
Haziran 2019 yüksek tempo da geçecek. Ekonomiden, siyasete, ilişkilerden, işbirliklerine kadar geniş bir gündeme sahip ve ”İlahi Adalet” Karma ve Jenerasyon gezegenlerin retrolarından dolayı devre de olacak..

Kişisel, bireysel hayatlarımızdan, ülkelere, kurumlara, kuruluşlara, ilişkilere, işbirliklerine kadar her alan da ”İlahi Adalet’in” varlığını hissediyor olacağız..
3 Haziran 2019’da Türkiye saati ile 13:00 da İkizler burcunun 12 derecesinde bir YeniAy meydana gelecek.. YeniAy; İlişkileri, Kişilik Alanlarını, Kişisel Gelişimi, Kararsızlıkları, Çelişkileri, İletişimi, Gelgitlerini, Ruhani Arınmayı, Soyut-Somut Arasındaki Karmaşayı, Zihinsel Aktiviteleri-Karmaşayı, Gitmekle-Kalmak arasında ki sancıyı, Eğitim ve Eğitim alanlarını, Seyahatleri, Yenilikleri, aynı an da birden fazla konuyu değerlendirmek ve yoğunluğu gündeme getirecek ve hemen ardından Merkür (İkizler burcunun yöneticisi) Yengeç burcuna geçiş yapacak dolayısı ile gündemimizde yön değiştiriyor olacak. Daha duygusal, daha hassas, daha özel hayat, aile, yuva, vatan, millet, güvenlik odaklı bir ruh haline bürünecek, daha çok düşünecek ve sık sık dile getiriyor olacağız..

YeniAy; Aile ilişkilerini, ebeveyn-çocuk, kardeş ilişkilerini ön plana taşıyacak.. Aile, yuva, Vatan sevgisi öne çıkacak. Tüm ilişkilerde, ailevi ilişkilerde, eş-partner ilişkilerinde, işbirliklerinde ”Sorumluluk Dağılımı” konusunu gündeme getirecek.. Gündelik hayatlarımızdan, sorumluluk alanlarımıza kadar yeni sınırlar belirleme, kırmızı çizgilerimizi yeniden şekillendirme yollarına gideceğiz..

Plüton, Satürn, Jüpiter retrosu devam ederken bir de 21 Haziran 2019’da Neptün retrosu (29 Kasım 2019’a kadar sürecek.) büyük gezegenlerin retro (geri hareket) seyrine katılacak.. Neptün transitleri kadersel etkiler sağlayacak diyebilirim ve Özellikle 16 Haziran 2019’da meydana gelecek olan Jüpiter-Neptün karesi öne çıkacak..

Ülkemiz dünya aranesında Siyaset, Futbol, Tarihi Eserler, Turizm, Gizlilik içeren konular, İstihbarat konularını öne çıkacak ve fazlası ile konuşulacak.. Öte yandan Amerika Birleşik Devletleri, Komşu ülkelerimiz ve sınırları, Askeri kuvvetler, Ekonomi, Güvenlik, Sınırlar, büyük Kurum ve Kuruluşlar ön plana çıkacak, yeni düzenlemeler, yapılanmalar çok konuşulacak..
17 Haziran 2019’da ise, Yay burcunda bir Dolunay meydana gelecek.. Retro hareketlerin etkilerini de göz önünde bulundurur isek; ani kopuşlar, istifalar, ayrılıklar, rehavet, atalet, din, din adamları, radikal ülkeler, gruplar, örgütler, bağımlılıklar, bağımlılar vb. (YeniAy, Dolunay ve Gökyüzüne ait detaylı yazılarımı sedaturan.com.tr sitemden ”Gökyüzü Gündemi” menüsünden bulabilirsiniz.) öne çıkacak diyebilirim..

Öncelikle Haziran 2019’un önemli bir ay olduğunu vurgulamak istiyorum.. Hayata nereden baktığınız, neleri değiştirmek istediğiniz çok önemli. Alış-Veriş, Estetik, Tembellik konularına ağırlık vermek yerine, Kişisel Gelişim, Bilinçaltı Arınmaları, Spiritüel Arınmalar, Kişilik Gelişimi alanlarına yönelmelisiniz..

Malum Karma-Jenerasyon gezegenleri Retro da.. Bizlere kendimizi geliştirmemiz, geçmişten gelen blokajlardan kurtulmak için fırsatlar sağlarken, kendimizi yenileme, dönüştürme, içsel yolculuk gibi fırsatlar sunuyor..

Haziran 2019 itibari ile Temmuz Tutulmaları etkileri başlıyor olacak ve Ocak 2020 Tutulmalarına kadar sürecek bu etkiler.. Öte yandan Retrolar da bizlere bir yandan yüzleş,arın, dönüş derken, bir yandan atalet, inziva katıyor olacak.. Bu dönemi dinlenme olarak değerlendirebilirsiniz ancak fazla abartmamak, somuttan kopmamak gerekir..

*Plüton-Mars karşıtlığı (20 Haziran 2019), Merkür-Mars ile birleşiyor 13 Haziran 2019), Güneş-Neptün, Güneş-Jüpiter açıları (9-10-11 Haziran 2019), Mars-Satürn, Mars-Plüton karşıtlığı, Jüpiter-Neptün kare açıları, Venüs-Yengeç geçişi ve Haziran 2019’un gün gün gökyüzü gündemi fazlası ile kalabalık olacak..

*Ben bizleri yakından ilgilendiren ve etkileyen detayları gündeme alıp, değerlendirdim ve kalemimden geldiğince yorumlamaya çalıştım..

Yine kapsamlı gün gün Astroloji yorumlarımı instagram @astrologsedaturan sayfamdan ”Günün Mesajı” Postlarımdan takip edebilir, günün Astroloji etkilerini ise, sedaturan.com.tr sitemden Günlük Burç yorumlarımdan takip edebilirsiniz.
Detaylı Astroloji yorumu, Günlük-Haftalık-Aylık Burç yorumları için; sedaturan.com.tr sitemi ve aktif paylaşımda bulunduğun Instagram @astrologsedaturan sayfamı takip edebilirsiniz..

Keyifli bir ay geçirmenizi dilerim..
Sevgilerimle,
Astrolog Seda Turan

Women’s Shine Magazine için kaleme aldığım yazımdır.. 

19 Mayıs 2019 Akrep Burcunda Kadersel Dolunay

19 Mayıs 2019 Türkiye saati ile 00:11 de Akrep burcunun 27 derecesinde bir Dolunay Yaşayacağız..

Gökyüzü öylesine kalabalık ki Dolunay haritasında Merkür mü ararsınız, Plüton mu dersiniz, Satürn, Uranüs, Venüs, Neptün, Ay, Güneş mi, Kuzey, Güney Ay Düğümleri mi dersiniz, o derece kalabalık bir gökyüzü hakim olacak ve Akrep burcunun sembolizm alanları, Akrep burcunun sezgileri, gizemi, tutkuları da eklenince bol şenlikli bir Dolunay olacağından söz etmek mümkün..

Dolunay bizlere diyor ki;

Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?

-Hz. Mevlana Celalladdin-i Rumi

Dolunay;

*Bu Dolunay ”Kadersel” olacak zira çok uzun yılları kapsayan bir döngüyü kapatan bir gök olayı olma niteliğine sahip..

*Akrep burcunun son derecelerinde gerçekleşecek olan bu Dolunay bitirmek, sonlandırmak, tamamlamakla ilgili olacak..

*Size bir süredir sürekli ”Karma’dan” bahsediyorum sevgili okurlarım, takipçilerim, danışanlarım, işte bu Dolunay Karma’nın getirdiği olumsuz etkileri kırmakla ilgili sihirli bir güce sahip.. Bu döngü de mutlaka Natal Öngörü ve Enerji seansları alın derim, Spiritel çalışmalar alın derim zira gökkubbeden ”Şifa” yağıyor..

*Kısa başlıklarla etki alanlarına değinirsek; Cinsellik, Tutku, Üreme, İlişkiler, Evlilikler, Para, Krizler, Kriz yönetimi, Ölüm, Yaşam, Radikal kararlar-adımlar, Sınırlar, Hırslar, Yer altı, Gizem, Bilinmeyen, Radyoaktif maddeler, Kimya, Yeraltı madenler, Vergiler, Ekonomik, Haksızlık-Hırsızlık, Sapkınlıklar, Güvenlik, Suç ve Suç örgütleri, Cinsellik ön planda olduğu için Tacizler ve bu alanlarda ayaklanmalar, Kadınlar, Çocuklar..

*Duygusal anlamda büyük boyutlara, bilinmeyene odaklanabiliriz.

*Tutkularımız öne çıkabilir, sezgilerimiz yükselebilir.

*Bilinmeyene olan ilgimiz artabilir.

*Rüyalarımız, bilinç altımız ayaklanabilir.

*Karma’nın getirdiği kadersel etkileri gündeme getirebilir.

*Korkularımızla yüzleşebilir, kendimizi yeniden tanımlayabilir, hassasiyetlerimizi yeniden belirleyebiliriz..

*Kontrol güdümüz ön plana çıkabilir, daha sert tutumlara meyilli olabiliriz.

*İsteklerimiz, arzularımız, taleplerimiz, beklentilerimiz ön plana çıkabilir..

*Evliliklerde, ilişkilerde kendi isteklerimize, beklentilerimize odaklanabilirsiz.

*Evliliklerde, ilişkilerde gizemini koruyan konular ifşa olabilir.

*Eş, partner ile ilgili sırlar, soru işaretleri aydınlanabilir.

*Bekarlar için tutku, cinsellik, çekim gücü yükselebilir ve fazlası ile flört durumu söz konusu olabilir.

*Karma devre de olduğu için, ani evlilikler, ilişkiler, evlilikler gündeme gelebilir.

*Mali krizleri yönetmek, kredi yapılandırmaları için, yeni finansal kaynaklar gündeme gelebilir.

*Kalıcı bitişler, başlangıçlar gündeme gelebilir.

*Olumsuz alışkanlıklardan kurtulmak için son derece ideal bir dönem..

*Hırslarımızı mutlaka yönetmeliyiz zira kıskançlık krizleri yaşanabilir..

*İşbirliklerinde, ortaklıklarda ise son derece devrim niteliğinde bir Dolunay süreci olacak diyebilirim.

*Aile sağlığı, ebeveyn kayıpları, hukuksal cezalar, davalar gündeme gelebilir, süregelen davalar, hastalıklar ile ilgili sonuçlar alınabilir.

*Bu dönem ruhsal kontrol, güdüsel kontrol güç bir hal alabilir zira Akrep burcundan söz ediyoruz.. Bu sebeple biraz daha hoşgörülü, nezaketli ve sabırlı olmakta fayda var..

*İletişimde krizler meydana gelebilir, iyi niyetli adımlar dahi farklı etkiler yaratabilir, dikkat..

*Sözlerin önem kazandığı bir Dolunay süreci yaşayacağız..

*Ülkemiz için yenilikçi bir süreç olacak diyebilirim..

*Sanat, Sanatçılar, Çocuklar, Kadınlar, Örgütler, Suç ve Suç örgütleri, Gizli anlaşmalar, Sözleşmeler gibi konular, Finansal yenilikler, Vergi yasaları, yaptırımlar gibi konular ülkemizde genel anlamda gündeme gelecek diyebilirim..

*Kul hakkına girmiş, Karma’dan olumsuz kayıtlar getirmiş insanlarla ilgili beklenmedik skandallar, kayıplar gündeme gelebilir..

*Cinsellik, Kadınlar, Çocuklar ön planda olduğu için, Allah muhafaza bu yönde büyük acılar, acı haberler, hikayeler ön plana çıkabilir.. Dilerim ki ne ülkemizde, ne de dünyada böyle acılar yaşanmaz.. Ancak maalesef ki ülkemizde 5. eve düşüyor Dolunay ve Akrep burcunda gerçekleşiyor ve diğer etkilerde bu konulara vurgu yapıyor, her zamankinden daha dikkatli ve korumacı olmalıyız çocuklarımıza karşı..

Dolunay Tavsiye;

*Duygular, tutkular, güdüler, ruhsal alanlar, bilinçaltı ve gizem söz konusu olduğu için; kişisel alanlarımızda, iç dünyamızda bir ayaklanma söz konusu olabilir..

*Yazımın başında şöyle bir başlık gördünüz; Nereden biliyorsun hayatın altının, üstünden iyi olmayacağını? İşte tam da bu notada bu sözümü yenileniyorum, bırakın hayatınız alt üst olsun.. İslam dininde vurgulandığı gibi; Şer’den hayır, hayırdan da şer doğar.. Yin-Yang giibi düşünmek lazım, iyinin içindeki kötü, kötünün içindeki iyi ortaya çıkabilir..

*Bilinçaltınızda ya da Karma’nızdan gelen olumsuzluklar sizi sıkıştırabilir, bunaltabilir, gün yüzüne çıkabilir, bırakın çıksın, yüzleşin ve gitmesine izin verin.

*Hayatınızda sizi bloke eden, sabote eden, engelleyen, yavaşlatan unsurlar, kişiler, olaylar, duygular, takıntılar ön plana çıkabilir, yüzleşin ve gitmesine izin verin.

*Spiritüel çalışmaları öneriyorum, benden seans almak isteyenlere ise; Natal Öngürü ve Enerji seansı öneriyorum..

*Unutmamak gerekir ki Plüton çok etkili açılar ve etkileşimler yapıyor bu Dolunay döngüsünde, Dolayısı ile duygusal anlamda büyük bir uyanış, algı farkındalığı, bilinçaltı arınmaları, Frekans değişimi söz konusu olabilir..

”Dolunay’ın ülkemize, dünyamıza, bireysel hayatlarımıza hayır getirmesini dilerim..”

-Astrolog Seda Turan 

 

5 Mayıs Boğa Burcunda YeniAy 2019

5 Mayıs 2019 Türkiye saati ile 01:47 de 14 derece de Boğa burcunda gerçekleşiyor YeniAy..

YeniAy haritası; Sabit yıldız Menkar, Sabit yıldız Altair, Neptün, Uranüs etkileşimi, Satürn, Merkür, Mars derken kalabalık bir haritaya sahip YeniAy..

YeniAy;

*Bilinçaltı uyanışları, Rehber rüyalar, İlahi mesajlar, Farkındalık konuları ön plana çıkacak diyebilirim..

*Boğa burcu temaları; cinsellik, iştah, zevk, para gibi konular ön plan da olacak..

*Kazançlarımızı arttıracak, yeni kazanç kapıları aralayacağız..

*Ani şans, ani şan, ani şöhret, ani yükseliş verebilir..

*Kadınların ön plana çıkacağı, çevresel faktörlerden önemli destekler alacağımız bir YeniAy yaşayacağız diyebilirim..

*İçsel gücümüzü farkına varacağımız, hırsımızın, cesaretimizin ön plana çıkacağı bir YeniAy yaşayacağız diyebilirim..

*Kalıcı, sağlam işlere adım atacağız ve dikkatimizi bu yöne vereceğiz..

*Sabit ve tutarlı tutumlar sergileyeceğiz..

*Yarım kalmış işleri tamamlayacak, yeni projelere adım atacağız..

*Doğa, doğayla iç içe olmak, toprak ve toprak konuları ile ilgilenmek, keyif verici konulara yöneleceğiz diyebilirim..

*İştahın artacağı bir süreç olacak kilolara dikkat :))

*İlişkilerde, evliliklerde, aşkta güveni ön plan da tutacağız..

*Tutkulu, flörtöz tutumlar sergilemeye meyilli olacağız diyebilirim..

*Müzmin bekarlar birden fazla adayı değerlendirmek durumuyla karşı karşıya dahi kalabilir..

*Hayalini kurduğunuz ilişkiyi bu YeniAy döneminde yakalayabilirsiniz..

Hayallerin, tutkuların öne çıkacağı, hayallerin mucizevi bir şekilde gerçek olacağı bir süreç olacak diyebilirim..

*Bu süreçte ”Düşüncelerinize dikkat edin, gerçek olabilir..” Diyorum..

*Sanat, yaratım gücü artabilir..

*Sanatçılar, sanat camiası ön plana çıkabilir..

*Yapmak istediklerinizi gündeme alın, adımlar atın, hedefler belirleyin..

*Neptün etkisi maneviyatı destekliyor olacak..

*Sezgilerimiz ön plana çıkıyor, rüyalarımız mesajlar içeriyor olacak..

*Düşüncelerinize, sezgilerinize mutlaka değer verin, önemseyin..

*Ayrıca sabit yıldız etkileşimleri; Güven noksanlığınızı da ön plana çıkarabilir..

*Bir yerden bir yere giderken ”Çantanızı, Cüzdanınızı, Anahtarınızı” kontrol edin..

*Şifrelerinize dikkat edin, hırsızlığa karşı dikkatli olun, güvenliği ikinci plana atmayın..

*Finans, Finans dünyası, Dünyadaki para piyasaları gündeme gelecek diyebilirim..

*Toprak, toprak konuları, Arsa, alım-satım, toprak yatırımları gündeme gelebilir.

*Ekonomik anlamda büyük değişimler, sansasyonel döngüler gündeme gelebilir.

*Vergiler, Hukuksal meseleler gündeme gelebilir.

*Miras, yasal gelirler-giderler gündeme gelebilir.

*Dünyayı yöneten para piyasaları, kurumlar, kuruluşlar gündeme gelebilir..

*Tarım, Deniz, Deprem konuları gündeme gelebilir..

*Sanat camiası, Büyük konserler, Toplum hareketleri başlayabilir.

*Ülkemizde ise; Şanslı etkiler söz konusu olacak diyebilirim..

*Faiz, Vergi, Siyaset, Para, Gayri resmi işlemler, Politikadaki yüz kızartıcı olaylar gündeme gelebilir..

**********

YeniAy Tavsiyeleri;

Neptün-Uranüs desteği çok mucizevi vaatlerde bulunuyor ancak Satürnyen etkileri olan bir YeniAy diyebilirim.. Özellikle sabit yıldız etkileşimi biraz olumsuz etkiler oluşturabilir..

Menkar sabit yıldızını incelediğimiz zaman; Alpha Cetus takım yıldızında, Satürn doğasında bir yıldız. Zorlu sabit yıldızlardan biri olduğunu söyleyebilirim.. Bilinçaltını, topluluğu, toplum bilincini yönetiyor..

İyicil etkiler bu sabit yıldız etkileşimini YeniAy haritasında azaltıyor, gölgeliyor ancak yine de dikkatli olmakta fayda var demek istiyorum..

*Ani çıkışlar da bulunmayın..

*Büyük risklere girmeyin..

*Bilmediğiniz sektörlere bir an da dalmayın..

*Hırsızlıklara karşı dikkatli olun..

*Güvenliği önemseyin, güvenlik ihlali yapmayın..

*Ani çıkışlar da bulunmayın..

*Jüpiter retrosunu ve Mars’ı hafife almayın kibirden uzak durun..

*Kibre kapılıp, gönül kırmayın..

*Ailevi ilişkiler de maddi çıkarları ön plana çıkarmayın..

”YeniAy’ın ülkemize, toplumumuza, bireysel hayatlarımıza şifa, bereket, huzur getirsin dilerim..”

Sevgiyle

Astrolog Seda Turan

 

Mayıs 2019 Astrolojisi

Mayıs Ayı Mottosu: Kibirden Kaçınmak üzerine kurulu..

Evet, aşağılayıcı, yüksekten konuşmalar, egosantrik tutumlar, kurnazlıklar, kibrin öne çıkışı Mayıs 2019 da ön plan da olacak diyebilirim.

Kadere etki eden bir aydan geçiyoruz bilhassa belirtmek istiyorum.. Karmanın iş başında olduğu bir süreç olacak insanlık için..

Sorumluluklarınız ön plana çıkabilir, sorumluluk duygunuzu sınayan bir gökyüzü var..
Satürn-Plüton-Jüpiter retro hareketine devam ediyor, Merkür sert etkiler yapıyor, Boğa burcunda bir YeniAy, Akrep burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor.. Sıradanlıkların dışında bir ay olacak diyebilirim.

İnsani değerleri, erdemleri sorgulayan, sınayan bir gökyüzü var.. Bir şeyleri bir an da koparıp atmayı düşünmek yerine (gökyüzü bu aşamada sizi desteklemiyor) toparlamayı, aşmayı, çözüme kavuşturmayı düşünmelisiniz.. Zira gökyüzü bu noktalardan destekliyor..

Şartlar retro gezegenlerin etkileri nedeni ile zora düşebilir, sınırlı olabilir ancak öte yandan da bir şeyleri keşfetmek adına, çözüme kavuşturmak adına, yükselmek adına gökyüzü zorluyor olacak..

Ruhani anlamda yükseliş, yüceliğin gündeme geleceği Mayıs 2019 da kişisel gelişim, bilinçaltı arınma, spiritüel, ruhsal şifa için son derece el verişli ve uygun bir zemin oluşturuyor..

Hedef odaklı, inançlarınıza tutkuyla bağlı kalarak, kibre düşmeden, zor şartları aşmak adına çaba sarf etmeli, erdemlerinize sarılmalı ve insani değerlerinizi asla göz ardı etmemelisiniz.. Zira Mayıs 2019 karmaya değdiği, dokunduğu için negatif tutumlar yeni karmalar oluşturarak kaybedenlerden olmanıza neden olacaktır.. Ancak bilinçli ve iyimser kalmayı tercih edebilir, başarabilir iseniz, fırsatlar, şanslar, sürprizler, maddi-manevi büyük kazançlar sizi bulacaktır..

Detaylı Astroloji yorumu, Günlük-Haftalık-Aylık Burç yorumları için; sedaturan.com.tr sitemi ve aktif paylaşımda bulunduğun Instagram @astrologsedaturan sayfamı takip edebilirsiniz..

Not: Women’s Shine Magazine dergisi için yazdığım yazımdır..

Keyifli bir ay geçirmenizi dilerim..
Sevgilerimle,
Astrolog Seda Turan

 

Terazi Burcunda Mavi Dolunay Nisan 2019

Terazi Burcunda Türkiye saati ile 14:12’de 29 derece de bir Dolunay gerçekleşiyor..

Uranüs, Regulus, Ay, Güneş, Polaris, Betelgeuse, Juno, Lilith, Jüpiter, Venüs, Chiron, Merkür, Neptün, Satürn, Plüton, Ay düğümleri, Mavi Ay, Uçurtma derken; Gökyüzü öyle bir hareketli, öyle bir ihtişamlı ki, hayrı, uğuru, bereketi, ilahi şifası, sevgisi üzerimize aksın inşallah..

Teknik bilgileri bir kenara bırakıyor Dolunay’ı yorumlamaya başlıyorum müsaadenizle..

Dolunay;

*Bir aylık döngüde aynı burçta iki kez gerçekleşmesinden ötürü adı Mavi olan Dolunay, 21 Mart’ta 0 derece de gerçekleşmişti ve şimdi 29 derece de meydana geliyor.

*Eşlik eden, dolayılı ya da direkt etki eden gezegen açıları, ay düğümleri, transitleri oldukça yoğun, Dolunay haritası son derece kabarık..

*0 derecesi doğum, başlangıç, tazelik, saflık, acemilik, yenilik, gençlik, tecrübesizlik, körü körüne bağlanmak, tartamamak iken; 29 derece tam aksi yönde bilgelik makamıdır.. Artık nihayete erdirmek, tamamlamak, sonuçlandırmak, zorlu yüzleşmelerle sonuca varmaktır..

*Öncelikle Dolunay etki ettiği tarihler de (haritanızda etkilendiğiniz alanlardan sınavlar gelecektir) fazlası ile baskı hissedebilir, kendinizi çıkmazda görebilir, bardağı taşıran son damla aşamasında hissedebilirsiniz.

*Sıkışmış bir enerji var çünkü ve potansiyeli ortaya çıkarmak istiyor ve bunu yaparken göstereceğimiz tepkiyi önemsiyor, ölçüyor, bizim ne olduğumuzu, özümüzü görmek istiyor..

*Hayatınızda sorun teşkil eden alanlara ne derece bağımlı, sorunlarınıza gizliden gizliye ne derece bağlı, bağımlı, aşıksınız onu ölçüyor diyebilirim.

*Dolunay’ın yükseldiği burcu baz alırsak; aşk, adalet, ilişkiler, iletişim, para, sanat, popülarite, estetik, güzellik konuları ön plana çıkıyor olacak.

*Aşka dair, işe, kazanımlara, aileye, ilişkilere, finansa, sağlığa, sosyal hayata,kişisel gelişime (bireysel natal haritalara göre etki alanları değişir) dolup dolup taşanlar bir şekilde artık sonuca gitmek isteyecekler..

*Yüzleşmeler, aldatılmalar, aldanmalar, uğranılan haksızlıkların açığa çıkması ve bu yönde her türden ilişki de yüzleşmeler yaşanacak diyebilirim.

*Aşka,hayata,ideallere, kariyere, yaşam alanlarına, hayata dair kendi içimizde ne istediğimizi bulacağımız, bizi yoran, acıtan, yıpratan meseleleri, kişileri artık geri de bırakacağımız bir süreç olacak.

*Geçmişi silmek, bağımlılıklardan kurtulmak, yıkan, yoran, boğan konuları geri de bırakmak adına oldukça ideal bir Dolunay süreci olacak..

*Karar almak, sonuca varmak için yine ideal bir süreç olacak.

*Haritadaki sert kavuşumlar biraz yıkıcı etkiler yaratıyor. Her şeye rağmen ısrarla sürdürdüğünüz ilişkiler skandal boyutlarda yüzleşmelerle son bulabilir. Hayal kırıklıklarını abartabilir, ruhsal sorunlar yaşayabilirsiniz, dikkat. Bu açı biraz risk taşıyor..

*Siyaset, Adalet, Hak, Hukuk alanlarında ülkemiz dünya gündeminde sık sık ve çok yoğun bir şekilde gündem olacak diyebilirim. Yine kendi içimizde siyasetin, hukukun, adaletin, sistemlerin, ekonominin ön planda olacağı bir süreç yaşayacağız..

*Dünya genelinde sanatın, yazılı basının, medyanın, tv devlerinin, siyasi kimliklerin, politikacıların, aşk skandallarının, adalet ve adalet alt yapılarının, sistemlerinin gündeme taşınacağı bir Dolunay süreci olacak diyebilirim..

Mavi Dolunay Etkilerini değerlendirmek adına tavsiyeler;

*Bu süreçte ertelemekten, ötelemekten kaçının.

*Gerçeği kabul edin ve artık geri de bırakın.

*Aşk, tutkular, şehvet uğruna her şeyi mubah kabul edip, edepten, vicdandan, kul hakkından uzaklaşmayın.

*Adil olun, her şeyden önce kendinize dürüst, ve adaletli olun.

*İlahi sisteme güvenin, bugünü, bir anı, bir olayı tüm kaderinize yayıp, ümitsizlerden olmayın..

*Hırslarınızın, öfkenizin, dürtülerinizin kurbanı olmayın, mutlaka kötülük edenin İlahi sistem tarafından bilindiğini, bunun sizden ziyade karmayla ilgisi olduğuna odaklanın, intikam, hırs gibi kötücül hislerden uzaklaşın, arınmaya çalışın ve pozitif enerjiyi özgür bırakın..

*Kendi kul hakkınızı gözetirken, mutlaka herkese karşı adil olun.

*Bencillikleri ve hırsları ön plana çıkarak, karma ile ilintili olan bu Dolunay, enerjileri sıkıştırıp, taşırıp, insanı hem hayatı ile hem kendisi ile yüzleştirmek istiyor..

*Belki de ”kaderin değişeceği yerdeyiz” diyebilirim.. 

*Yüklerinizi bırakmaktan kaçındığınız, korktuğunuz sürece, o yükün, o derdin kölesi olmaya devam edeceksiniz.. Belki de kendi kaderinize açılacak kapının önüne getirecek bu Dolunay sizi, siz ne yapmak istiyorsunuz, buna karar verin..

*Aşk adına ön görüler de bulunmak öylesine zor ki, karma ile ilgili etkiler taşıdığı için bireysel natal haritalarınızda ki etkileri görüp yorumlamak daha sağlıklı olacaktır.. Ben biraz tedirginim açıkçası temeli sağlam olmayan ilişkilerin, evliliklerin, ortaklıkların tehlikeli sonuçlar doğuracağından ürküyorum..

*Ancak her daim söylediğim gibi siz okuyucularım buna aşinasınız; Ne ekti ise, onu biçer insan.. Ben bu nokta da kalbine güvenen İlahi’nin şifasına kalbinin, hayatının kapılarını açsın ve gönlünü ferah tutsun derim.. Aksi yönde ise yine söyleyeceğim; İlahi adalet..

‘Sevgi, huzur, sağlık, adalet dolu bir Dolunay süreci olsun dilerim..”

Sevgilerimle

Astrolog Seda Turan