Merkür-Terazi Retro Transiti 27 Eylül – 18 Ekim 2021

İstanbul/Türkiye saati le 08:10’da Terazi burcunun 25 derecesinde Merkür Retro transiti başlıyor ta ki 18 Ekim 2021 Terazi burcunun 10 derecesine gerileyene kadar..

Merkür; yazılı, sözlü iletişimi, zihinsel aktiviteleri, düşünceleri, düşünce niteliğini, teknolojiyi, elektroniği, mekaniği, departman işlerini, bankacılığı, eğitimi, eğitmenleri, akademisyenleri, öğrencileri, hizmet alanlarını, sağlığı, ulaşımı özetle hayata dair bir çok alanı, günlük rutinlerimizin hızını dahi yöneten gökyüzünün habercisi, hınzır gezegeni.

Terazi ise; hava gurubunun öncüsü, Venüs’ün tatlı çocuğu, diplomasiyi, uyumu, adaleti, hukuku, hukukçuları,siyasileri, diplomatları, edebiyatı, yazarları, entelektüel alanları, bilgeleri, yazarları, sanatı, sanatçıları, eğlence sektörlerini, etkinlikleri, organizasyonları, turizmi, estetiği, güzelliği, güzellik merkezlerini, inceliği, zarafeti, duyguları, ilişkileri, aşkı, cinselliği, flörtü, ilişkileri, küçük şansları yöneten gökyüzünün incisidir.

Merkür düz, durağan, retro transitleri ile 30 Ağustos – 5 Kasım 2021 tarihleri arasında Terazi burcunda seyredecek. Merkür-Terazi transitinin genel etkileri ile ilgili kaleme aldığı yazı için buraya tıklayabilirsiniz..

Merkür-Terazi transiti yazımın linkini yukarıya bıraktım, okuduysanız bilgi sahibi olmuşsunuzdur Merkür-Terazi’de iken hangi alanlar öne çıkıyor, gündeme neler oturuyor adına. Merkür Retro transitte iken bu gündemler değişmeyecek ancak Merkür Retro’da olduğu için huzurlu hissetmeyeceği için bu alanlarda aksilikler öne çıkacaktır..

Merkür-Terazi Retro transitinde iken:

Evlilikler, ilişkiler adına son derece sorgulayıcı, meraklı, baskıcı bir dönem olacak.

Süregelen evlilikler, ilişkiler adına sorunları çözmek adına son derece elverişli bir dönemdir.

Ancak sorunlardan kaçınan, evliliğinin, ilişkisinin sorumluluğunu almayan kimseler için son derece yorucu hatta kaçınılan sonları getirecek bir dönemdir.

Bu dönemde yapıcı tartışmalar, revize etmek adına adımlar şans getirecektir.

Ailevi ilişkilerde bilhassa kadınlarla ilgili krizler, alınganlıklar, hassasiyet, ithamkar konuşmalar, krizler öne çıkabilir.

Yine geçmişten gelen, kronikleşmiş sorunlar, krizler, tartışmalar gündeme gelebilir.

Bekar kimseler için her Merkür Retro transitinde olduğu gibi: eski sevgili şenlikleri başlamıştır :))

Ancak bu Merkür Retro transiti, başka bir Merkür Retro tansiti demedi demeyin..

Bu dönem geri dönüşleri kotarmak, sorunları aşmak, iyileştirmek, yeni bir şans yakalamak adına mucizevi bir enerji söz konusu olacak.

Geçmişten gelen, ruh eşi, karmik bağları olan kimseler yeni bir şans yakalayabilir, sorunları aşabilir, yepyeni, tertemiz sayfalar açabilir, mutlaka değerlendirmekte fayda var.

Öte yandan sürpriz ilişkiler, aşk itirafları, ani alınan ilişki, söz, nişan, evlilik kararları bu döneme damgasını vuracaktır.

İşbirlikleri, ortaklıklar adına eskiklikleri, sorunları keşfetmek, onarmak adına önemli bir dönemdir.

Eksik olduğunuzu düşündüğünüz, yetersiz olduğunuzu düşündüğünüz alanları dönüştürmek, tamamlamak adına mucizevi zamanlardır.

Geçmişten gelen iş fırsatları, eski ödemeler, borçların tahsili, unutulmuş ödemelerin dönmesi gibi sürprizler var.

Bu dönemde yeni bir şeyler başlatmak yerine, süregelen sorunları aşmaya, tamamlamaya, biriken işleri eritmeye, hedefler belirleyip, eksikleri tamamlamaya özen göstermenizi tavsiye ederim.

Merkür Retro transitte iken: Bilgisayar, Telefon, Araba, Uçak, küçük ev aletleri ile ilgili kazalar, arızalar, sorunlar öne çıkacaktır. Yine bu dönemde yeni teknolojik aletler almaktan mutlaka kaçınmakta fayda var.

Ancak Doğum/Natal haritalarınızda Merkür Retro transitte ise kimse sizi tutamaz, hiç bir engel yok tam gaz devam…

Merkür Terazi Transiti yazımı (yukarıya linki bıraktım) okumanızı ve öne çıkacak alanları daha iyi bir şekilde algılamanızı tavisye ederim. Kısaca burada da belirteyim: Dünyada Diplomasi, Siyaset, Politika, Hukuk, Eğitim, Akademi, Sanat, Sanatçılar, Yazarlar, Edebiyatçılar ile ilgili sürpriz gelişmeler, krizler, skandal, spekülatif gelişmeler öne çıkacaktır. Eğitim, Akademi ile ilgili sürpriz, beklenmedik krizler, Üniversiteler ile ilgili gelişmeler, tepkisellik, ses getirecek gelişmeler, okulların açılması, kapanması, krizler, öğrencilerin Covid-19 ile ilgili uygulamaları, sürecin aksaklıkları ya da beklenmedik krizler öne çıkabilir. Yine bu dönemde Uluslar arası ticaretle ilgili tıkanmalar, Para piyasalarında sarsıcı değişimler, Kripto paralarda krizler, Bankalarla ilgili hacklenme ya da Departman sorunları, İletişim ağları, Telekominükasyon, İnternet, Sosyal Medya ile ilgili çökme/hacklenme krizleri, Deniz taşımacılığı, Uçak taşımacılığı ile ilgili krizler/kazalar, Tanınmış kişilerin krizleri, skandalları, ifşaları öne çıkabilir. Yine seyahatlerde bürokratik sorunlar, yolculuklarda aksaklıklar, sosyalleşirken unutlan eşyalar, hırsızlıklara karşı dikkat isteyen bir dönem. Yine Mülteciler, Göçmenlerle ilgili sorunlar, siyasi krizler öne çıkabilir.

(Süreci sağlıklı bir şekilde anlamak, takip etmek için Merkür-Terazi Transiti 30 Ağustos – 5 Kasım 2021 yazımın linkini yukarıya bıraktım. Okuyarak öne çıkacak alanları çok daha sağlıklı bir şekilde takip edebilirsiniz..)

Merkür-Terazi’de iken yapacağı açılarını kısaca aktarmak istiyorum..

1 Ekim 2021 Merkür-Plüton karesi ve yine aynı gün Merkür’ün Venüs ile ufak bir açısı olacak.. Bilhassa duygusallık adına yorucu bir dönem olacağını söylemek istiyorum. Duygusal baskı, manipülasyon, geçmişten gelen konular, geçmişten aldığımız yaraların yeniden gündeme gelemesi durumları söz konusu olacak. Güvendiğiniz insanların gerçek yüzlerini, içlerinde sakladıkları gerçek düşüncelerini göreceğiz. İletişimde yaralar almaya açık bir dönemdir. Bu dönemin diğer etkisi ise cesur, tutkulu tutumlar sergilemeye açık olabilir, fazlası ile hızlı kararlar alabilirsiniz. Bu durum sonrasında pişmanlıklar getirebilir, emin olmadan adım atmamaya özen göstermenizi öneriyorum. Yine bu dönemde yangınlar, patlamalar, uçak kazaları, toplumları sarsacak olaylar öne çıkabilir. (Bu açı kalıplarının etkileri +-5 gün devam edecek.)

3 Ekim 2021: Merkür-Jüpiter üçgeni: İlahi hak edişleri getirecek bir süreç olacak. Geçmişte kaçırılan fırsatları gündeme getirecek bir süreç olacak. Uzun zamandır sürüncemede kalan alanları harekete geçirecek, tıkalı olan alanları açacak bir süreç olacak. Beklediğiniz haberler, emek verdiğiniz konular ile ilgili geri dönüşler bu dönem ön plana çıkacak. İşbirlikleri, gelir kaynakları, sürpriz kazançlar, geçmişten alamadığınız ödemelerin dönmesi durumları söz konusu olacaktır. Öte yandan hukuksal meseleler, resmi daire işlemleri, askıda kalmış konular çözümlenebilir. (Bu açı kalıbının etkisi +-5 gün sürecektir.)

9 Ekim 2021 Merkür-Mars kavuşumu: Duygusal anlamda dönüştüren, hızlı, tezcanlı bir süreç olacak. Ani kararlar almak, abartılı tutumlar sergilemek, düşünmeden hareket etmek, amiyane tabir ile gaza/dolduruşa gelmek, emin olmadan adım atmak gibi durumlar ilk aşamada heyecan verici olsa da sonrasında çok büyük pişmanlıklar getirebilir, dikkat. Evlilikler, ilişkiler adına riski bir döneme işaret eder, emin olmadan kararlar almak, dinlemeden, üzerine düşünmeden önyargılarla kesin hükümler vermek adına zorlayan bir dönemdir. Şok etkisi yaratacak, şaşırtıcı gelişmelere açık bir dönemdir. Pozitif açısı ise duygularını, düşüncelerini dile getiremeyenlerin dile geleceği, aşk itiraflarının öne çıkacağı, sürpriz ilişkilerin başlayacağı bir dönemdir. yine bu açı kalıbı süresince depremsellik, savaşlar, sınır güvenliği, uluslararası hukuk meseleleri, internet-telekomünikasyon kesintileri, sosyal medya akımlarının çökme/kapanma riskleri, siber saldırılar, hacklenen hesaplar, ifşalar, toplumları sarsacak gelişmeler öne çıkabilir. (Bu açı kalıbının etkisi +- 10 gün sürecek.)

Merkür Terazi Retro transitinin Burçlara etkileri:

Koç: Özel hayatın, evliliğin, ilişkin ile ilgili düzenlemeler, bekar bir kimse isen geçmişinden gelen konular, eski bir ilişkinin yeniden gündeme gelmesi, süregelen işbirliklerin, ortaklıkların, patronların ile ilgili gelişmeler, geçmişten kaçırılan fırsatların yeniden gündeme gelmesi durumu söz konusu olacak. Hızlı, ani, sürpriz gelişmelere açık, fazlası ile risklere açık bu dönemde, temkinli, kontrollü ilerlemelisin.

Boğa: Ruhsal, zihinsel, fiziksel sağlığın ile ilgili gelişmeler, kronikleşmiş sorunların yeniden gündeme gelmesi, Spiritüel, Astroloji, Psikoloji danışmanlıkları, dönüşümler gündeme gelebilir. Süregelen işbirlikleri, ortaklıklar, ekip çalışmaları, iş, kariyer, eğitim hayatın ile ilgili eksik gedik ne varsa önüne çıkması, revize etmek gibi konular öne çıkacak. Yine bu dönemde radikal adımlar atmaya meyilli olabilir, riskler alabilirsin. Ancak estetik operasyon gibi konularsan mutlaka uzak kalmalısın. Yeni bir işe girmekten ziyade süregelen işbirliklerini, projeleri dönüştürmeye özen göstermelisin.

İkizler: Süregelen evliliğin, ilişkin ile ilgili sürprizler, ani değişimler gündeme gelebilir. Bekar bir İkizler isen, aşk hayatınla ilgili önemli değişimler gündeme gelebilir. Geçmişe dönebilir, aşka şanslar tanıyabilir, cesur adımlar atabilirsin. Çocuğu olan bir İkizler isen, çocukların ile zaman geçirmek senin için önemli olacak. Çocuk sahibi olmak isteyen bir İkizler isen, senin için şanslar getiren bir süreç olacak. Süregelen ortaklıkların, işbirliklerin ile ilgili dönüşler, geçmişten kaçırdığın fırsatlar gündeme gelebilir.

Yengeç: Ailevi ilişkilerin, yakın dostlukların, evin, ev düzenin, yerleşik düzeninle ilgili çok çok önemli değişimler gündeme gelebilir. Evinle ilgili değişimler yapabilir, uzun zamandır almak istediğin evi alabilir, düzenlemeler yapabilirsin. Ailevi ilişkilerinde süregelen sorunları aşmak adına ideal, şanslı bir zamandır. Eski dostluklar gündeme gelebilir.

Aslan: Duygusal, düşünsel aktivitelerin ile ilgili tıkanmalar, krizler, iletişime dayalı krizler, ailevi, yakın, dostluk ilişkilerin adına önemli bitişler, önemli değişimler gündeme gelebilir. Geçmişte yarım kalmış konular öne çıkabilir. Kardeş, aile üyeleri ile ilgili tartışmalar, krizler öne çıkabilir. Bazı ilişkileri tamamen bitirebilirsin. İşbirlikleri, anlaşmalar, yolculuklar, seyahatler ile ilgili gelişmeler öne çıkabilir. Ancak Merkür Retro transitte olacağı için muhtemelen bu alanlarla ilgili zorluklar öne çıkacaktır.

Başak: Finansal konular senin için çok çok önemli olacak. Kariyer, eğitim, finans hayatın adına önemli değişimler, gelişmeler, düzenlemeler, kontrol dışı gelişmeler öne çıkabilir. İş hayatında ani değişimler öne çıkabilir. Yine bu dönemde teknolojik aletler seni imtihan edebilir, unutmalara, çalınmalara, kazalara karşı dikkat.

Terazi: Hayati meseleleri öne çıkaracak bir süreç olacak zira Merkür öz burcunda Retro transit ediyor. Ancak bu dönem düşünmeden hareket etmemen gerektiğini büyük harflerle her an görebileceğin bir yere not etmeni istiyorum. Aceleci, telaşlı, değişime açık olacağın bir dönem olacak. Sağlığın, imajın, dış görünüşün ile ilgili değişimlere gidebilirsin ancak sonrasında büyük pişmanlıklar gelebilir. Geçmişte aldığın kararlar, yakın tarihte attığın adımlarla ilgili düzenlemeler yapabilir, bazı kararların yanlış olduğunu farkına varabilirsin. Kendini sorgulayacağın bir dönem olacak.

Akrep: Gizli düşmanlıklar, güvendiğin insanların gerçek düşünceleri ön plana çıkacak. Spiritüel, mistik, sezgisel bir dönem olacak. Rüyaların sana ilahi rehber mesajlar taşıyabilir. Astroloji, Psikoloji, Spiritüel çalışmalar alabilir ve mucizevi sonuçlar alabilirsin. Kendi kabuğuna çekilmek, kendi enerjini refreshlemek, enerjini, çakralarını dönüştürmek isteyebilirsin. Biraz gözlem dönemi olacak diyebilirim. Her şeyi anlamak için anlamaya önce kendinden başlayacaksın. Geçmiş meseleler, eski aşklar, eski dostluklar gündeme gelebilir.

Yay: Sosyal hayatın, sosyal ilişkilerin, arkadaşlık, dostluk ilişkilerin, işbirliklerin, kariyer, iş hayatın ile ilgili değişimler, toplum önündeki duruşun ile ilgili eksikliklerini fark edeceğin bir süreç olacak. Geçmişi anacağın, geçmişi özleyeceğin, eski dostluklara, arkadaşlıklara döneceğin bir süreç olacak.

Oğlak: Kariyer, eğitim, finans hayatın adına eksiklikleri fark edecek, düzenlemen gereken alanları fark edeceksin. Geleceğe dair hedeflerinde yön değişimleri öne çıkabilir. Toplum önündeki duruşundaki eksikliklerini fark edebilirsin. Bu dönem riskler almaktansa, eksiklikleri fark etmeli ve gözlemleyerek Retro’dan sonraki süreçte düzenlemelere gitmelisin. Ailevi ilişkilerinde ebeveyn sorunları, hayatındaki eril figürlerle ilgili gelişmeler, yöneticilerin, patronların ile ilgili krizler öne çıkabilir, dikkat.

Kova: Sürprizlere açık bir dönem olacak. Uluslararası, şehirler arası ilişkiler, eğitimler, online çalışmalar öne çıkacak. Evin, yerleşik düzenin ile ilgili değişimler, gelişmeler öne çıkacaktır. Taşınmak için uygun bir dönem değildir ancak eksiklikleri görmek, planlar yapmak adına ideal bir dönemdir. Uluslararası eğitim, işbirlikleri ile ilgili eksikliklerini görebilir, bürokratik işlemlere zamanlar ayırabilirsin. Bu dönemde sosyal medya uygulamaların ile ilgili krizler yaşanabilir, dikkat.

Balık: Finansal meselelerle ilgili gündemlere açık bir süreç olacak. Unuttuğun, es geçtiğin ödemeler, vergiler, borçlar ile ilgili sorunlar öne çıkabilir. Hukuksal davaların varsa tazminatlar, nafakalar öne çıkabilir. Ortakların, patronların ile finansal meselelerle ilgili fikir ayrılıkları, çatışmalar öne çıkabilir. Yine bu dönemde kredi çekmek, borca girmek adına ideal bir dönem olmayacaktır, dikkat.

Not: Doğum/Natal haritalarınızda Merkür’ünüz Retro transitte ise sizin için çokta geçerli değiş söylediklerim zira zaten Merkür’ünü< Retro transitte çalışıyor, hal böyle iken sizin için adım atmak bir sorun teşkil etmeyecektir. Yine de bu süreçte radikal gelişmeler varsa, daha önceden alınmış randevular, yapılmış anlaşmalar varsa Retro transit tarihlerine denk gelen ve erteleyemiyor iseniz mutlaka Natal öngörü almanızı tavsiye ederim süreci sağlıklı yönetebilmeniz adına..

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir