31 Mart Terazi Burcu Mavi Dolunay

31 Mart günü Terazi burcunun 10. Derecesinde Mavi bir Dolunay gerçekleşiyor.

Mart ayının ikinci Dolunay’ınds işler biraz karışık bir hal alabilir.
Mart ve Nisan ayları öncü ve etkili büyük gezegenlerib Retroları ile yeterince zorlayıcı bir etkiye sahip. Üzerine Dolunay eklenince insani ilişkiler, güzellik sektörü, estetik, cerrahi işlemler, ortaklık ve işbirlikleri, sanat, aşk, yasak ilişkiler, uluslararası antlaşmalar, adalet, sınır sistemleri ve güvenlik ile ilgili yasamalar, yasalar, yaptırımlar, moda, müzik, sanata dair nerede ise tüm alanlar, evlilikler, ilişkiler ve sağlıkta ise eklem, bel, boyun, böbrek, iç hastalıklar, sindirim sistemi ile ilgili her türden konu gündeme gelebilir ve zorlu bir süreçten geçebilir.

İletişim gezegeni Merkür retrosu her türden iletişimi ve işbirliğini zorlarken, şans gezegeni Jüpiter retrosu da olayın tuzu biberi olabilir.

Öncü burçlar: Oğlak, Koç, Yengeç, Terazi güneş ve yükselen konumda ki kimseler bu durumdan iki kat fazla etkilenebilir..

Dolunay;
Haksızlıklar karşısında seslerin yükseleceğine işaret ediyor.
Devam eden Hukuki işlemler, Davalar, Resmi işlemler son derece hız kazanabilir.
Herkesin bir şekilde hak-hukuk davası güdeceği karmaşık bir dönem olabilir.
Dolunay gerçekleştiği sırada anın yükseleni Güneş tarafından yönetilen ve egolarımıza dokunan Aslan burcu olacak.
Hal böyle iken, Dolunay’ın heybeti, ihtişamı arş’a yükselip arz-ı endam eyleyecek diyebilirim.
“Her kafadan bir ses çıkıyor” deriz ya zaman zaman bu Dolunay süreci tam da böyle bir atmosfere dem vuruyor.
Haklının, haksızın bir ego, bir hırs içerisinde meydana çıkacağı, yüksek sesle içlerindekileri dile getireceğin, ne yazık ki bencil, egosantrik karakteri olan kimselerin; Ben, Ben, Ben diye çığırtkanlık yapacağı yorucu bir Dolunay süreci olacak diyebilirim.
Bu olumsuz etkilerin şöyle bir iyi tarafı da olacak; Herkes kendisi ile yüzleşecek ve acı bir şekilde.
Bencil, ben merkezli, empati yeteneği ve sağduyusu gelişmemiş kimseler, bencil adımlarının, kararlarının, tutumlarının bedellerini acı bir şekilde ödeyeceği gibi, bizim de etrafımızdaki bu tür insanları ve esas niyetlerini görmemiz kolaylaşacak.
Ailevi ilişkiler, evlilikler, flörtler revizyondan geçebilir.
Körü körüne yalnızca kendi çıkarlarını, menfaatlerini güden kimseler ağır yüzleşmeker yaşayarak, ağır bedeller ödeyebilirler.
Yalnız olan, uzun zamandır hayatına kimseleri almamış olanlar ani ve heyecan verici ilişkilere adım atabilir, varolan ilişkiler evlilik aşamasına taşınabilir.
Tutku, ihtiras, sekstil enerji son derece yüksek olabilir.
Tabiatı gereği çapkınlığa meyilli olan kimselerin flörtöz tutumları artabilir.
Yalnız süregelen evliliği, ilişkisi olduğu halde çapkınlık turları atanların başları ağrıyabilir, dikkat..
Estetik, görsellik ön plana çıkabilir.
Bir süresir bu konular üzerine düşünen, estetik arsyışları olan kimseler cerrahi müdahalelerden korkmadan, fevri kararlar alabilirler.
Bu nokta da mutlaka işinin ehli, tam teşekkürlü, profesyonel isimlerle çalışmanızı aksi halde hayal kırıklıkları yaşanabileceğini belirtmek isterim.
Böbrek, sindirim ve eklem bölgeleri ile ilgili sorunlar gündeme gelebileceği için bol bol sıvı tüketmeli, ağır gıdalardan kaçınılmalı.
Egzersiz, spor yapan kimselerin ani sakatlanmalara karşı mutlaka dikkatli olmalı ve ağır kondüsyon gerektiren spor dallarından kaçınılmalı.
Sanat alanlarını etkileyen Venüsye bir Dolunay olacağı için; yeteneklerini keşfedebilir, başarılar elde edebilirsiniz.
Bu süreçte ortaklıklar, işbirlikleri gündeme gelebilir.
Bir süredir sorun yaşayan, sorun çıkaran, yolunda gitmeyen işbirlikleri, ortaklıklar sona erebilir, ani ve keskin ayrılıklar yaşanabilir.

Bu Dolunay döneminde;
*Hobilerinize, zevk, keyif alanlarınıza yönelmeli, keyifli aktivitelere katılım gerçekleştirmelisiniz.
*Aileniz ile bir arada olmaya, sevdiklerinize içten tutumlar sergilemeye itina göstermelisiniz.
*Sevdiğinize karşı içten ve samimi olmaya özen göstermeli, entrika, tartışma, külfet oluşturabilecek konulardan uzak kalmalı, sorun çıkarmamaya dikkat etmelisiniz.
*Merkür retrosu iletişimi güç bir hale sokacağı için, büyük adımlardan kaçınmalı, adım atmadan önce emin olarak hareket etmelisiniz.
*Karşınıza hiç beklemediğiniz fırsatlarda çıkabilir, aceleci davranmadan iyice analiz etmeki ve adım attıktan sonra istikrarlı hareket etmeye özen göstermelisiniz.
*Egonun sesine kulak veren ve kalbinin sesine sağır olan kimseler kendi cehennemlerine odun atıyor olacaklar bu dönem de. Siz siz olun sağduyudan, hoş görüden, nezaketten uzaklaşmayın.
*”İyiliğin karşılığı yalnızca iyiliktir”.. İyilerden olmaktan, sevmekten, paylaşmaktan korkmayın.

“Dolunay’ın ülkemize ve bizlere şifa olmasını dilerim..”
Astrolog
Seda Turan

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir