26 Şubat Balık Burcunda Güneş Tutulması..

26 Şubat 2017 Türkiye saati ile 17:59 da 8 derece de Balık burcunda Güneş Tutulması ve YeniAy gerçekleşiyor..

Tutulmanın Açısal Açılarını ele alır isek;

Balık Burcunun birinci dekanın da Ay ve güneş Kavuşumu gerçekleşiyor (Kova burcuna da fazlası ile yakın..),

Mars ve Uranüs aynı derece de birleşerek Plüton’a kare açı yapıyor (Dolayısı ile Güneş Tutulmasının Yükselen burcu Koç..),

Tutulma Güney Ay Düğümü yönünde ve bunun yanı sıra Neptün’le kavuşum yapıyor,

Jüpiter ve Uranüs karşıt açı yapıyor,

Güneş ve Jüpiter açı yapıyor,

Güneş ve Uranüs açı yapıyor,

(11 Şubat’ta Aslan burcunda gerçekleşen Ay Tutulması ile etkileşim eclips halinde olan Güneş Tutulması aynı zamanda 21 Ağustos 2017 de Aslan burcunda 28 derece de gerçekleşecek Güneş Tutulması ile de etkileşim halinde.)

Bunun Yası Sıra: Balık burcunun çift cinsiyetli olduğunu bilmek gerekir.. Neptün tarafından yönetilen Balık burcu fazlası ile ön planda bu Tutulmada.. Tutulma esnasında Neptün’ün Hayalleri ve Rüyaları etkilediğini hatırlamak gerekir.. Bu Tutulmada Neptün’ün olumlu yönleri ön plana çıkıyor.. Manevi dünyada yüzleşmeler, gerçeklerle baş edebilme yönümüzün gelişmesi söz konusu.. Genel olarak hayaller, dilekler, iyi şanslar ön plana çıkabilir.. Balık burcunun iyimser yapısı bu tutulmada ön planda ve bir çok konuda bizi ileriye gitme noktasında destekliyor.. Balık burcunun duygusallığı, aşka olan düşkünlüğü, gelişmiş empati yeteneği ön planda.. Bir çok konuda bu nedenle empati kurabilecek ve daha sağ duyulu olabileceğiz. Sanatsal faaliyetler ön planda olacak.. Sezgilerimiz güçleniyor ve bir çok yeniden kırmızı çizgilerimizi belirliyoruz.. Kendimize hiç olmadığımız kadar dürüst olabiliriz bu süreçte.. Sürekli olarak eleştiri aldığımız ve inkar ettiğimiz yönlerimiz ile yüzleşiyor ve kendimizi geliştiriyoruz.. İlişkilerde, iş birliklerinde, paylaşım, hayır işlerinde fazlası ile girişimci oluyor ve ”biz” mantığını benimsiyoruz..

26 Şubat 2017 de meydana gelecek olan Güneş Tutulması ve Yeniay Etki Alanları;

Fantastik konular, Gökyüzü, Uzay, Nasa, Gizemli konular, Sanat, Sinema (Aktörler ve Aktiristler), Hayaller, Rüyalar, Aşk, Çocuklar, Duygusal hassasiyet, Mistizm, Psişik Farkındalıklar, Vakıflar, Din ve Din Adamları, Uluslar Arası İlişkiler, Keşifler, Kariyer, Para.

 

Ana Teması: Empati, sağ duyu, duyguların önemi, iyimserlik, paylaşım.. Bizi bize yeniden tanıtıyor ve empati yaparak bir çok sorunu aşabileceğimize vurgu yapıyor..Paylaşımın önemini bir kez daha  anlatıyor..

 

Hayatlarımız Üzerine Etkileri;

*Öncelikle kişisel ihtiyaçlarımız fazlası ile artıyor ve bu nedenle engellerden kurtulmak istiyoruz..

*Muhalif yönümüz ön plana çıkıyor ve güç odaklı baskılara fazlası ile tepkili oluyoruz..

*Duygularımız dokunulacak düzeyde belirginleşiyor.

*Aşk ve ilişkiler-evlilikler son derece ön plana çıkıyor..

*Lükse düşkün oluyoruz..

*Estetik her şeyin önüne geçebilir..

*Görselliğe hiç olmadığı kadar önem veriyoruz..

*Diyet, spor, rejim her yerde..

*”Hepimiz Aşığız”..

*Yalnızlık bu süreçte kimsenin işine gelmiyor..

*Savunmayı bir kenara bırakıyor ve ”isteklerimize” odaklanıyoruz..

*İşbirliği içinde olduğumuz insanlarla daha da yakınlaşıyor, daha da anlamaya çalışıyoruz..

*Yeni girişimler, keşifler, dürtüsel hareketler favorimiz haline geliyor ve ”Meraklıyız” fazlası ile..

*Ailevi ilişkilerde her şeyi açık açık konuşmak istiyoruz..

*Bireysel alanlarımızı genişletmek istiyoruz..

*Her şeyi çok fazla biliyoruz ve bu nedenle fazlası ile bilgiç, fazlası ile eleştirisel bir dil seçiyoruz..

*Girişimler, atılımlar konusunda oldukça hareketliyiz, baskınız..

*İnsani ilişkilerde testlere tabi tutuyor, tutuluyoruz.

*Doyumsuz hissedebilir, girişimlerimizin sonuçlarını görmek adına fazlası ile baskın olabiliriz..

*Egolar ön plana çıkabilir, dikkat..

*Erkeklerle ilgili konularda sınandığımızı hissedebiliriz.

*İşbirliklerinde, kariyer işbirliklerinde, yöneticilerimiz ile karşı karşıya gelebiliriz zira düşüncelerimizi çok açık dile getiriyoruz..

*Açık sözlüyüz, yüzleşmekten kaçınmıyoruz.

*Fazlası ile tutkuluyuz..

*Fazlası ile aşık, fazlası ile şehvetliyiz..

*Evli çiftler fazlası ile yakınlaşabilir, sorunları geride bırakabilir..

*İlişkilerini resmiyete taşımak isteyenler bu süreci değerlendirmek isteyebilir..

*Her şeyi çok fazla istiyoruz..

*Hırslı konuşmalara meyilliyiz..

Güneş Tutulması/YeniAy tüyoları;

*Açık sözlülükle ”patavatsızlığı” karıştırmamalıyız.

*Girişimlerde bulunurken sezgilerimize kulak asmalıyız..

*Yöneticilerimiz, patronlarımız ile savaşmak yerine, uzlaşmak adına görüşmeler yapmalıyız..

*Kesin, kati tutumlar sergilerken ”dayatmadan” kaçınmalıyız..

*Merhamete kulak verin..

*Mutluluk ararken ”maneviyata” kulak verelim..

*Hayallerimizin peşinden giderken ”mevcut durumu” riske etmemeye özen gösterelim..

*Talepte bulunurken fazlası ile baskınız, dikkat..

*Aç gözlü algılanmaktan kaçınmalıyız..

*İnsani ilişkilerde olabildiğince paylaşımcı, sağ duyulu olmaya özen göstermeliyiz..

*Arkadaşlık, dostluk ilişkilerinde karşı tarafı ”sınava tabi tutabiliriz” ancak yormamaya özen göstermeliyiz..

 

Burçlar Üzerine Etkileri (kısaca) ;

Koç Burcu

Bu  Güneş Tutulma 12. evinde gerçekleşiyor.. Şansı yanında hissedebilirsin sevgili Koç. Bir çok konuda önünde kapılar açılabilir.. Ancak hırsa ve şehvete kapılarak bu şansları geri tepme meyilin olabilir, dikkat.. Özel hayatın ile ilgili hareketlenmelere şahit olabilirsin.. Ailevi ilişkilerde baş kaldıran bir tutumun olabilir.. Ev, şehir, ülke değiştirmek isteyebilirsin.. Bu nedenle arkadaşlık, dostluk ilişkilerinde dikkatli olmalısın..

Boğa Burcu

Bu Tutulma senin 11.ci evinde gerçekleşiyor.. Bir çok konuda sınandığını hissedebilirsin.. Bir çok konuda ilişkilerine son verebilirsin.. Yeni girişimlerinde, alım-satım işlerinde, geliştirmeye çalıştığın projelerinde ciddi anlamda fırsatlarla karşılaşabilir, sürpriz işbirlikleri kurabilirsin.. Özel hayatında ise ciddi anlamda şehvetli, hırslı, baskın olabilirsin.. Yalnız bir Boğa isen ilgilendiğin karşı cinsi ikna etmek adına akıl dışı girişimler dahi yapabilirsin.. ”Hayır” senin için bir cevap değil bu süreçte.. Kabul etmiyorsun..

İkizler Burcu

Güneş Tutulması 10. evinde gerçekleşiyor sevgili İkizler.. Eğitim, öğretim, kariyer planlamalarında seni etkiliyor.. Geleceğe yönelik önemli adımlar atabilirsin.. İş ve eğitim hayatın ile ilgili bir çok konuda fırsatlarla karşılaşabilir, başarı yakalayabilirsin.. Ancak fazlası ile egosal, agresif tutumlar sergileyebilirsin, dikkat.. Olumsuz etkilerden, negatif düşüncelerden kaçınmalısın, bilgine.. Bu süreçte sonuç odaklı olmalısın..

Yengeç Burcu

Güneş Tutulması 9. evinde gerçekleşiyor.. Zorlu durumlarda bir anda destek görebilir, sürpriz iş birliklerine girebilirsin.. Sağ duyu ve empati yeteneğin gelişiyor.. Sürekli olarak hareket halinde olmak isteyebilirsin.. Yurt dışı seyahatler gündeme gelebilir.. Özel hayatında oldukça yenilikçisin ve bir anda kendini bambaşka bir hayatın,ilişkinin içinde bulabilirsin.. Hukuksal konular gündeme gelebilir..

Aslan Burcu 

Bu Güneş Tutulması senin 8. evinde gerçekleşiyor.. 11 Şubat’ta burcunda gerçekleşen Dolunay/Ay Tutulmasından bu yana kendini bir çok konuda sınandığını hissedebilirsin.. Bir şeylerin senin dışında gerçekleştiğini farkındasın.. Bir çok konuda kendini baskı altında hissedebilirsin.. Evliliğin, ilişkin uzun süredir yolunda gitmiyor ise artık ”yeter” deyip, ayrılmak isteyebilirsin.. Gündelik hayatında sınandığını hissedebilirsin ve melankoliye meyilli olabilirsin.. Güneş Tutulmasını olumlu değerlendirmeli, pozitif değerlendirmelisin ki bu konular, sıkıntılar geride kalsın ve hayatın şifalansın..

 

Başak Burcu

Güneş Tutulması 7. evinde gerçekleşiyor sevgili Başak.. Özel hayatın hiç olmadığı kadar ön planda.. Süregelen bir birlikteliğin varsa ”evlilik” kararları alabilirsin sevgili Başak.. Bir anda ortaklı bir işe girebilirsin.. Yenilikler bu süreçte seni ele geçiriyor diyebilirim.. Aşka dair düşüncelerin, duyguların oldukça yoğun.. Bu süreçte insani ilişkilerde sakin kalmaya özen göstermelisin.. Evli bir Başak isen ”çocuk” sahibi olmak isteyebilirsin.. Bu süreç seni fazlası ile olumlu etkiliyor.. Mali anlamda yeni birlik, işbirliği olabilir..

Terazi Burcu

Güneş Tutulması 6. evinde gerçekleşiyor sevgili Terazi.. Sağlık, estetik ve kariyer evini etkiliyor bu Tutulma.. Seni yükselmen noktasında destekliyor. Yeteneklerini geliştirebilir, ilerletebilirsin.. Yeni iş birlikleri gündeme gelebilir.. Kariyer hayatında ilerleme yaşayabilirsin.. Bunun yanı sıra estetik ve sağlık konusunda bir çok konuda yenilikçi kararlar alabilir, kendini ileri götürmek, daha iyi hissetmek adına girişimlerde bulunabilirsin.. Aşk hayatında ise paylaşıma açısın.. Ancak egosal tutumlardan kaçınmalısın aksi halde problemler büyüyebilir, dikkat..

Akrep Burcu

Güneş Tutulması senin 5. evinde gerçekleşiyor ve aşk adına sana muazzam etkiler sağlıyor.. Yalnız bir Akrep isen hayatının aşkı ile karşılaşabilirsin.. İlişkisi olan bir Akrep isen ilişkini resmiyete taşımak isteyebilirsin.. Evli bir Akrep isen çocuk sahibi olmak isteyebilirsin.. Evli ve ebeveyn bir Akrep isen eşin, çocukların ile ilgili sınandığını düşünebilirsin ancak dikkatli olmanı öneririm.. Üstelemekten, ısrar etmekten, egosal tutumlardan kaçınmalısın.. Aşka dair hiç olmadığı kadar yenilikçisin.. Uzun süredir ilgilendiğin karşı cinsin hiç bilmediğin yönlerini, sırlarını keşfedebilirsin.. Egodan, saplantıdan kaçınır isen Güneş Tutulması sana mucizevi etkiler sağlayacaktır, bilgine.. Sezgilerinin ne kadar güçlü olduğuna inanamayacaksın..

Yay Burcu 

Güneş Tutulması 4. evinde gerçekleşiyor.. Ailevi ilişkiler, yakın dostluklar gündemine oturabilir.. İlişkilerini onarmak ve iyileştirmek adına fırsatlarla karşılaşabilirsin.. Ebeveynlerin ile tüm problemlerini aşma şansı yakalayabilirsin.. Evli bir Yay isen eşinle arandaki sorunları aşmak adına bir çok alanda girişimci olabilir, yapıcı olabilirsin.. Dostluk ilişkilerinde eleştirilerden, kırıcı tutumlardan kaçınacaksın.. Olabildiğince olumlu yaklaşmalısın bu Güneş Tutulması etkilerine.. Sana şans getirmek istiyor, değerlendirmelisin.. Yeni arkadaşlıklar, ilişkiler gündeme gelebilir..

 

Oğlak Burcu 

Bu Tutulma 3. evinde gerçekleşiyor sevgili Oğlak.. Bir çok konuda kendini geliştirebilir, ön plana çıkabilirsin.. Yeteneklerini geliştirmek, yeteneklerini sivriltmek adına fırsatlarla karşılaşabilirsin.. Kendini bu süreçte fazlası ile iyi ifade edebilir, yeteneklerin noktasında takdir toplayabilirsin.. Yeni iş birlikleri, ortaklıklar gündeme gelebilir.. Özel hayatında ise ileriye dönüksün, yeni başlangıçlara meyilli olabilirsin.. Popülariten artabilir ve hatta şöhreti yakalayabilirsin.. Bunun yanı sıra ailevi ilişkiler de özellikle kardeş ilişkilerinde sınavlara tabii tutulabilirsin, dikkat..

Kova Burcu

Güneş Tutulması 2. evinizde gerçekleşiyor.. Mali anlamda ciddi fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.. Yeni iş birlikleri kurabilirsiniz.. Sektör değiştirmek isteyebilirsin.. Mücadeleci yönün ön plana çıkabilir.. Ancak ego ve kibir seni bitirebilir ve yakaladığın fırsatları değerlendirmek noktasında engeller kurabilirsin, dikkat.. Özel hayatında ise istediğin tek şey ”huzur” olacağı için, eşin, partnerin ile hiç olmadığı kadar açık konuşmalar yapabilirsin..

Balık Burcu

Güneş Tutulması 1. evinde gerçekleşiyor.. Bu Güneş Tutulmasının baş rolü sensin.. Hayatında hiç ama hiç beklemediğin bir yenilik, başlangıç, değişim söz konusu olabilir.. Yeteneklerin sivriliyor.. Ön plana çıkıyor ve bir çok konuda hedeflerine ulaşıyorsun.. Ancak bu süreçte ego ve sinirsel hassasiyet seni yorabilir, dikkat.. Görsel anlamda yenilikler yapmak isteyebilirsin.. Ancak bu süreçte radikal adımlardan kaçınmalısın, dikkat.. Duruşunu, kırmızı çizgilerini bir kez daha vurgulayabilirsin.. Özel hayatında ise bireysel tutumlara meyilli olabilirsin, dikkat.. Sezgilerin ise bu süreçte fazlası ile gelişmiş olacak diyebilirim..

 

”Güneş Tutulması etkilerinin tüm insanlığa bir şans daha vermesini ve hayatlarımızı şifalandırmasını dilerim..”

 

Sevgilerimle

Astrolog Seda Turan