21 Ocak Süper Ay Tutulması

Türkiye Saati ile 07:30-08:50 saatleri arasında Aslan burcunun 0 derecesinde gerçekleşecek Ay Tutulması, Süper Ay..

Ayın dünyaya en yakın pozisyonda olacağı esnada gerçekleşecek olmasından ötürü Süper Ay adını alıyor.. Güneşin kızıl rengini alacak olması nedeni ile de Kanlı Ay Tutulması adını alıyor..

İnsanlık tarihinden bu yana Ay Tutulmaları ülkeler, toplumlar, krallıklar, uygarlıklar, hudutlar ve sınırlar üzerine her daim çok çok etkili olmuştur..

Ay içimizi, sezgilerimizi, duygularımızı, buna bağlı olarak ilişkilerimizi etkilerken, Güneş egomuzu, zihnimizi, kişiliğimizi etkiliyor.. Ay ve Güneş karşı karşıya gelip birbirlerini örttüklerinde, tutulduklarında büyük etkiler sağlıyorlar..

6 Ocak 2019’da Oğlak burcunda gerçekleşen Güneş Tutulmasından referans alan 21 Ocak 2019 Ay Tutulması hayatlarımızda 6 Aylık bir süreçte etkili olacak ve bu 6 ay içerisinde oluşan temalar, oluşumlar hayatlarımızda uzun uzun zamanlar kalıcı olacak..

Gökyüzü Açıları ise kısaca:

*Ay Tutulması esnasında eş zamanlı olarak bir Dolunay gerçekleşiyor ve bize ”Değişim” diyor..

*Ay düğümlerinin etkili olacağı Ay Tutulması Aslan burcunun 0 derecesinde gerçekleşiyor ve eş zamanlı olarak Güneş Kova burcuna geçiyor..

*Ay Tutulmasına Merkür, Plüton eşlik ediyor olacak ve aynı zaman da Koç burcunda seyrediyor olan Uranüs  Ay ve Güneş’e kare açı yapıyor olacak..

*Ay Tutulmasının yükselen konumunu Oğlak burcu yönetiyor ve Satürn Güneş ile kavuşum yapıyorken Merkür ve Pluton ile stelyum oluşturuyor olacak..

*Bunların dışında yine Ay tutulmasına Neptün, Chiron, Jüpiter, Venüs, Mars da eşlik ediyor olacak bir şekilde ve gördüğünüz gibi Ay Tutulması haritası çok kalabalık..

Ay Tutulması:

*Belirsizlikleri ortadan kaldırıyor..

*Belirsizlik oluşturan süreçleri çözüme kavuşturmak isterken ”Sabır” diyor..

*Duyguları ayağa kaldırıyor, kalbimizde ”Şenlik” var..

*Ani çıkışlar, ani tepkiler, duygusal hassasiyetler, duygusal patlamalar Ay Tutulması ilk evresinde fazlası ile ön plana çıkıyor olacak..

*Ay Tutulması ilk evrelerinde değişime direnebilir, miskin, tembel tutumlar sergileyebilirsin.

*Konsantre olmakta, toparlanmakta, harekete geçmekte güçlük çekebilirsiniz..

*Güvenmekte, adapte olmakta, motivasyonu yüksek tutmakta güçlük çekebilirsiniz..

*Hayatınızda uzun zamandır beklediğiniz fırsatlar bir an da karşınıza çıkabilir ancak buna inanıp, harekete geçmekte tedirginlikler duyabilirsiniz.

*Güven olgusu ön planda olacak önümüzdeki 6 ay süresince ve güven duymadığımız insanlardan kesinlikle uzaklaşmak isteyeceğiz ve risk içermeyen, kendimizi ait hissettiğimiz alandan çıkmak istemeyeceğiz..

*Ancak Ay Tutulması ve eş zamanlı gerçekleşen Dolunay diyor ki; Değişmeyen tek şey değişimdir..

*Durduran, yıpratan, kısıtlayan, aşağı çeken, ilerlemenize engel olan, enerjinizi tüketen kişi, kurum, ilişkiler, işbirlikleri sonlanıyor..

*Eski ve emin olduğunuz ancak rahatsız olduğunuz ve verim alamadığınız ilişkilere, işbirliklerine, ortaklıklara, evliliklere, ilişkilere çok başka bir bakış açışı ile bakacak ve kendinize yepyeni sayfalar açacaksınız..

*Bu süreçte ”zorlukla beraber bir kolaylık vardır” Ayetini hatırlıyorum Ay Tutulması haritasını incelerken..

*Bastırılmış duygular açığa çıkarken, kısıtlanmaya tahammülü az olacak hemen hemen herkesin.

*İş, eğitim, kariyer, siyaset, statü alanlarında çok hızlı, bir an da değişimler gündeme gelebilir.

*Hayatın genelinde tempo artabilir ve büyük değişimlerde beraberinde gelebilir.

*Ekonomi, para, siyaset arenalarında büyük hareketlilik, ülke ve dünya gündemini etkileyecek, bir çok ülke de ayaklanma, toplumsal hareketler, sınırlarla ilgili güvenlik konuları, siyasette arkaya itilmiş ve sorun teşkil eden konular bir bir gündeme gelebilir ve bir noktadan sonra fark edeceğiz ki hepimizin hayatını bir yerinden etkiliyor olacak bu ani ülke, dünya gündemindeki hareketlilik, değişim..

*Maddi ve manevi fırsatlar sağlayan, bolluğu bereketi tetikleyen bir etkisi de var Ay Tutulmasının ancak her daim bu gibi büyük gökyüzü olaylarında dikkatli ve temkinli olmak gerekir, tüm riskleri analiz ederek ve bilinçli bir şekilde hareket etmek gerekir..

*İş, eğitim, kariyer hayatları ile ilgili uzun soluklu işbirlikleri, ortaklıklar gündeme gelebilir..

*Fakat ani anlaşmalar, ani sözleşmeler, ani alım-satımlar konusunda mutlaka detaycı olmalı, her şeyi tek tek analiz etmeli, araştırmalı ve zarara-hezimete, haksızlığa uğramamaya özen göstermelisiniz..

*İlişkilerde ise az önce de dediğim gibi ani patlamalar, tepkiler, yükselmeler söz konusu olacak ancak sonrasında pişmanlıklar da gündeme gelebilir peşi sıra..

*Spiritüel anlamda fazlası ile yüksek bir enerji ve şifa diyor Ay Tutulması.. Bu süreçte Rehberlik, Analiz, Koçluk almak, Astrologlara danışmak fazlası ile yararlı olacaktır, bilginize.. 

*Bağımlılıkları olan, kişisel bozuklukları olan, sinirleri ile ilgili hassasiyetler yaşayanlar bu süreçte zor durumlarda kalabilir, büyük sorunlarla yüzleşmek zorunda kalabilirler..

*Fakat bu etkileri uzun vadeli olmayacaktır, unutmamak gerekir ki bu Ay Tutulması 6 Ocak 2019’da gerçekleşen Güneş Tutulmasından referans alıyor ve hayatlarımızda 6 ay boyunca etkin bir şekilde yer alacak, hayatlarımızı temelinden etkileyecek..

*Öte yandan mucizevi etkileri çok çok fazla bu Ay Tutulmasının kısaca konu başlıkları;

*Fikirler gelişebilir, ilham gerektiren konularda muhteşem işlere imza atılabilir, ani kazanımlar, fırsatlar doğabilir, uzun vadedir hayatına hiç kimseyi almamış, aşka küsmüş olanlar aşka düşebilir, ani evlilikler, ilişkiler gelişebilir, sanat ve dalları bir çok konu da büyük değişimler, yenilikler, yaratıcı güzellikler yaşayabilir, yaşatabilir.. Hizmet sektöründe büyük gelişmeler, değişimler yaşanabilir. İlaç ve kimya üzerine büyük devrimler, buluşlar yapılabilir. İnsanlığa büyük hizmetler, büyük yaptırımlar, insanlığa, insanlara, hayatlarımıza yardımcı olacak büyük pratik gelişmeler yaşanabilir, üretilebilir..

*Alış verişlerde, alım satımlarda dikkatli olunduğu, detaylara özen gösterildiğinde bir zararı olmayacaktır Ay Tutulmasının.

*İletişim, sosyal ağlarda, magazin ile ilgili konularda büyük skandallar yaşanabilir..

*Uzun zaman etkileri sürecek linçler, karalamalar, ayaklanmalar, sosyal hareketler başlayabilir.

*Ufak detaylarda ise, elektronik cihazlar, arabalar, teknik konular, alanlarda arızalar yaşanabilir.. Hava, kara ulaşımında gerek alt yapı konularında, gerek ulaşım araçlarında arızalar, kazalar gündeme gelebilir.

*Yine iletişime dayalı alt yapı alanlarında sorunlar yaşanabilir örneğin telefon, internet alt yapıları ile ilgili sorunlar yaşanabilir, elektrik kesintileri yaşanabilir, bilginize..

*Aşka dair şiirler, romanlar, filmler, romantizm içeren sanatsal faaliyetler öne çıkabilir.

*Sağlığımız ile ilgili ebeveyn sağlık konuları gündeme gelebilir, dikkat..

*Kronik rahatsızlıklar bu süreçte nüksedebilir, dikkat gerektirebilir, ihmali kabul etmeyebilir..

*Baktığımız zaman AY Tutulması genel anlamda pozitif etkiler taşıyor kişisel hayatlarımızda fakat insanlık, ülkeler, toplumlar, siyaset, yasalar, hak-adalet üzerine büyük etkiler sağlayacağı için hiç anmak dahi istemem fakat büyük ayaklanmaları ve savaşları tetikliyor olacak.. Bunun yanı sıra büyük doğa olayları Ay Tutulmasının çıplak gözle gözlemlendiği ülkeler de maalesef ki gündeme gelebilir..

Temennim: ülkemizde ve dünyamızda felaketlerin, savaşların yaşanmaması ve ülkemize, içinde bulunduğumuz soluklandığımız gezegenimize hayır, sağlık, bereket, iyilik, şifa, sevgi, barış getirmesi yönünde..

Sevgiyle

Astrolog Seda Turan 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir