21 Mart Terazi Burcunda Dolunay 2019

Terazi burcunun 0 derecesinde Türkiye saati ile 04:44 sularında bir Dolunay meydana geliyor..

*İçinde Venüs’ün, Uranüs’ün, Merkür’ün, Chiron’un, Güneş’in, Ay’ın, Mars’ın, Jüpiter’in, Lilith’in, Selena’nın, Ay düğümlerinin olduğu, hatta ve hatta arka planda Satürn’ün de olduğu genel açıları pozitif fakat özellikle bir açısının oldukça sert olduğu, etkileri önümüzdeki 90 gün boyunca devam eden bir Dolunay yaşıyor olacağız..

*Eş zamanlı olarak Güneş’in Terazi burcunun tam karşısında Koç burcuna geçiş yaparak konumlanması, bahar ekinoksunu bize yaşatması ve Güneş’in Koç burcunda, Ay’ın Terazi burcunda 0 derece de konumlanıyor olası ayrı bir önem taşıyor..

Dolunay Mart 2019 Astrolojisini yorumlamadan önce değinmek istediğim çok çok özel bir husus var değerli okurlarım, değerli takipçilerim; Bu Dolunay; Karma ile ilgili açılar barındırıyor ve Karmik blokajları, yaraları şifalandırıyor, Karma da kilitli olan kapıları aralıyor.. 

Dolunay:

*Tahammül mülkünü zorlayan konuları keskin bir tavırla sonlandıracak.

*Koşullar, şartlar, inançlar, ihtiyaçlar, zaruriyetler, mecburiyetler, bağımlılıklar, alışkanlıklar vb. sebeplerden sığındığımız, bizi boğan, aşağı çeken, yoran, tüketen, negatifte bırakan, emeğimizi, sevgimizi, aşımızı, sağlığımızı, yüreğimizi isteyerek-istemeyerek bölüştüğümüz ilişkileri, işbirliklerini, evlilikleri, arkadaşlıkları, iş bağlantılarını, yaşam alanlarını bir çırpıda sonlandıracak..

*Saplantılı bir şekilde ”bizi tüketip-öldürdüğü halde” ısrarla bağlı olduğumuz yerleri sınıyor, zorluyor, karıştırıyor, tozu dumana katıyor olacak ki; artık gitmemiz, bitirmemiz gerektiğini kavrayalım, farkına varalım..

*Israrla emek verdiğimiz, kendimizden verdiğimiz insanların-ilişkilerin-durumların-konuların-projelerin-hayatların düzelmediğini ve belki de hiç düzelmeyecek olduğunu gözümüze gözümüze sokuyor ki artık bir son verelim..

*Kul hakkından korkarken aslında en çokta ”kendi kul hakkımıza” girdiğimizi gözler önüne seriyor olacak Terazi burcu Dolunay’ı önümüzdeki 90 gün boyunca.

*Mart 2019’da bildiğiniz gibi Uranüs Koç burcundan çıkıp 2026 yılına kadar olmak üzere Boğa burcuna konumlandı, Dolunay’da Uranüs’ün etkileri de yüksek derece de hissediliyor olacak..

*Özellikle toprak ve öncü burçlar (Oğlak-Başak-Boğa-Terazi-Koç-Yengeç) başta olmak üzere duyguları, özel hayatı, ilişkileri, evlilikleri, en çokta aşkı-aidiyeti-güveni-tutkuları sorguluyor, dönüştürüyor, yaraları açığa çıkarıyor ve iyileştiriyor olacak Dolunay.

*Tabi bir şeyleri fark etmek için bir süredir zorlayan gökyüzü ve 6 Mart 2019’dan bu yana (28 Mart 2019’a kadar devam edecek) devam eden Merkür retrosunun etkileriylede birlikte, yüreklerimizi biraz daha baskılıyor olacak.

*Tepkisel tutumlara meyilimiz artarken, içimizden geçenleri kendimize saklamak neredeyse imkansız bir hal alacak.. Sözler hiç olmadığı kadar keskin, sivri, belirgin bir şekilde önem kazanacak.

*Geçmişte bıraktığımız ancak bilinçaltımızda, zihnimizde, yüreğimizde kapanmamış olan, karma da önem arz eden konuları, duyguları, yaşanmışlıkları bir bir önümüze serecek bu süreçte, yüzleşmek ve geri de bırakmak asıl yapmamız gereken, çözmemiz gereken nokta olacak.

*Merkür retro etkisi ile de geçmiş ilişkiler bir süredir gündeme düşüyordu ve Dolunay ile birlikte; Artık anla ve bırak dönemi başlıyor olacak.

*Ani gönül ilişkileri, çapkınlıklar, yasak ilişkiler, tutkunun ön planda olduğu seksual birliktelikler ve beraberinde getirdiği agresif gelişmeler bu Dolunay etki süresince ciddi bir şekilde ön planda olacak.

*Fedakarlıklar artarken, verdiğini geri isteyenlerin sayısı da artıyor olacak.

*Uzun soluklu evlilikler, ilişkiler sınanırken, al-ver döngüsünde dengeye konmamış deneyimleri çok olan evlilikler, ilişkiler kaçınılmaz sonu yaşayacaklar.. Ayrılıkları sık sık konuşuyor olacağız.

*Asla ayrılmaz denenlerin ayrılıklarını, asla bir araya gelmez denenlerin birlikteliklerini konuştuğumuz günler yaşayacağız.

*Bireysellik ön plana çıkarken, herkes tutkularının, aşkının, arzularının, şehvetin, önceliklerinin peşinden gidecek.. Ve önceliklerimiz değişiyor olacak..

*Bireysel hayatlarımızda etkilerini her alan da, her nokta da, her detay da an be an hissedeceğiz.

*Öte yanda ülke gündemini takip etmek oldukça güç bir hal alacak. Bilindiği üzre bir seçim ayından geçiyoruz ve ülkemiz seçimleri Uranüs’ün arka planda desteklediği, etki ettiği Dolunay enerjisi altında gerçekleşecek. Siyasi arenada duyduklarımıza, gördüklerimize inanmakta güçlük çekebiliriz..

*Hem ülkemizde hemde dünya arenasında siyaset, para piyasaları, dijital platformlar, teknoloji, basın-yayın organları sıklıkla gündeme gelecek.. Oluşacak gelişmelere, düzenlemelere, değişimlere akıl sır erdirmek güç olacak.

*Dünyada ayaklanmalar, baş kaldırılar, toplulukların isyankar halleri gündeme düşecek.

*Sağlık, İlaç, Havacılık, Denizcilik sektörlerini sık sık konuşuyor olacağız ve bu alanlarda gelişecek iyi-kötü olayları takipte kalacağız.

*Terazi burcunun yöneticisi Venüs’ü etki ettiği alanlar ise; Aşk, İlişkiler, Estetik, Sanat, Sanatçılar, Medya, Görsellik ve buna bağlı sektörler, Dürtüler, tutkular, duygular ise ön planda olacak.

****

Bu süreci nasıl değerlendirmeli derseniz eğer; ben kalbinizi dinleyin derim..

Evet, kalbinizin sesi size ilham verecek fısıltılar yayacak.

Kaderin yeni yönler aradığı bu dönemde, iyiye, güzele, sağduyuya, hoşgörüye, gerçeğe odaklanmak, dürüstçe, en çokta kendine dürüst olarak, objektif bir şekilde ”ne istediğine” odaklanmak ve bu sürecin akabinde ise; adımlar atmak, girişimlerde bulunmak, kadere çaba ile destek vermek kazandıracak..

Dolunay’ın sert etkileri olduğunu da dile getirmiştim yazımın giriş kısmında. Bu nokta da aceleci olmak, sert etkileşimlere, sağlıksız baskılayıcı dürtülere uyum sağlayarak agrasyon göstermek sağlıklı, mantıklı olmayacaktır..

Mutlaka bu süreci akli selim değerlendirmeli ve gökyüzünün kadersel, karmik etkilerini şansa, fırsata dönüştürmelisiniz.

Bu süreçte; Natal ÖnGörü ve Enerji seansı çalışmalarımı size şiddetle öneririm değerli okurlarım. Bu süreci en doğru şekilde değerlendirmeniz, sizi bekleyen yol ayrımlarında en doğru olana meyletmeniz, karar verebilmeniz için doğru bir Rehberlik tercihi olacaktır.

”Dolunay’ın kainata, ülkemize, bireysel hayatlarımız hayır, şifa getirmesini dilerim..”

Sevgiyle;

-Astrolog Seda Turan 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir