20 Ekim 2021 Koç-Dolunay’ı

20 Ekim 2021 İstanbul/Türkiye saati ile 16:56’da Koç burcunun 27 derecesinde bir Dolunay meydana gelecek.

Dolunay haritasında: Mars’ın ve Plüton’un etkileri, enerjileri fazlası ile yüksek olacak. Bir yanı Marsyen, bir yanı Plütonik bir Dolunay olacak diyebilirim. Öte yandan Güneş-Mars kavuşumu, Ay,Güneş, Yükselen konumdaki Koç, Diadem, Spica, Arcturus sabit yıldızları ise Dolunay’a önemli tesirler katacak..

Bu Dolunay’ın ana teması: Yüzleşmek, Arınmak, Şifalanmak olacak..

”Sen hazırsan, ben sana hazırım” diyen evrenin güçlü dönüştüren etkilerini hissedeceğin.

Dolunay Ülke ve Dünya adına:

Öncelikle ülkemiz başta olmak üzere komşu ülkeleri,  başta Yunanistan, İran, Irak, Suriye, KKTC’yi, AB ülkelerini öne çıkaracak bu Dolunay enerjisi ile birlikte çok çok önemli siyasi hareketlilik gündeme gelebilir. Bilhassa muhalif partilerin yüksek tepkileri, tansiyonu yüksek tartışmalar, krizler gündeme gelebilir. Hükümetler adına sert yapıtırımlar, yasal değişimler, meclis kavgaları, krizler, tartışmalar gündeme gelebilir. Siyasilerin, Liderlerin, Politiklerin gizli/saklı işleri, işbirlikleri, anlaşmaları, perde arkasında dönen her şey sahneye, gün yüzüne çıkabilir. Siyasi, Politik isimlerin suikastleri, önemli bir liderin ölümü, kaybı gündeme gelebilir. Global kurum ve kuruluşların skandal niteliğindeki yaptırımları, ülkelere uygulanan zorbalık niteliğindeki yapıtırımlar öne çıkabilir. Yine ülkemiz başta olmak üzre yukarıda belirttiğim ülkelerde askeri hareketlilik, ordu, donanma, savunma güçler, kolluk kuvvetleri, sınırlar, güvenlik, mülteciler, göçmenler, sığınmacılar gündeme gelebilir. Yine ekonomi savaşları, Merkez Bankaları, Ekonomi Bakanlıkları, Döviz kurları, Ticari krizler gündeme gelebilir. Öte yandan doğa olayları, volkanik patlamalar, yangınlar, depremsellik (bilhassa ülkemizin doğu illerinde ve doğu komşularımızda) terörize eylemler ve bilhassa yanıcı, patlayıcı eylemler, kazalar gündeme gelebilir. Mafya, İllegal grupların iç yapılanmaları, devletlere uzanan derin bağlantılar gündeme gelebilir, skandal ifşalar, skandal nitelikteli bilgilerin, işbirliklerin deşifreleri öne çıkabilir. Toplumlarda baş kaldırılar, yine topluluk alanlarında saldırılar, arbedeler, maganda diye tabir edilen tiplerin, kimselerin saldırıları, trafik kazaları, sapkın, sapık kimselerin gerçek yüzlerinin açığa çıkması, tacizler, cinayetler gündeme gelebilir.

Bilhassa Türkiye Cumhuriyeti adına sert rüzgarlar estirecek bir Dolunay olacak. (@astrologsedaturan instagram profilimden daha önce bu yönde gelişmelerin 2021 son çeyreğinde olacağını video’larımda, yayınlarımda sizlere anlatmış, öne çıkan hikayelerime notlar bırakmıştım işte o yöne doğru akan bir gökyüzü var.)

Dolunay Bireysel Hayatlarımız adına:

Öncelikle çok çok derinlere dalacağımız, iç savaş vereceğimiz bir süreç olacağını belirtmek isterim. Kendimizle yüzleşeceğimiz bir süreç olacak. Geçmişten, soyağacından, karmadan gelen, bugün yaşamımıza maddi manevi bloke eden, olumsuz etkiler oluşturan unsurları, enerjileri fark edeceğimiz, dönüşmek için ciddi çabalar vereceğimiz bir süreç olacak.

Ruhsal, zihinsel, fiziksel denge yakalamak, geçmişten arınmak, yüklerden, fazlalıklardan, köhneleşmiş inançlardan, yüklerden, bize ait olmayan ancak bir sebepten mecbur bırakıldığımız düşüncelerden, duygulardan, iletişimlerden, ilişkilerden, sorumluluklardan kurtulma arzusu duyacak, bu yönde savaşlar vereceğiz.

Bilinçaltının çok çalışacağı bu Dolunay döneminde son derece baskın bir enerji hissedebiliriz. Öfke patlamalarından, duygusal patlamalardan uzak durmamız gereken bir dönem olacak, lütfen dikkat. Sinir krizlerinden, tansiyonu yüksek tartışmalardan, kavgalardan mutlaka ama mutlaka kaçının, lütfen.

”Bu zorlayıcı, baskın enerjiyi geçmişin olumsuz etkilerini fark etmek ve arınmak için bir hareket enerjisine çevirin..” 

Yüzleşin, kendinizden, gerçeklerinizden kaçınmayın, kendinize objektif olun, kendinize dürüst olun. Gözlemleyin, görmeye çalışın sizi aşağı çeken ne, hangi duygu, hangi düşünce kalıbı, aşamadığınız şey ne, sizi bloke eden bir yakınınız mı var, bir ilişki mi sizi aslında hayattan alıkoyuyor, üstlendiğin sorumluluklar gerçekten size mi ait, sizi siz olmatan, hayatınızı yaşamaktan, hayattaki gerçek benliğinizi bulmaktan, kendinizi gerçekleştirmekten sizi alıkoyan ana tema ne? Bunları bulmaya, anlamaya çalışın, bireysel meditatif çalışmalar, yoga, zihin boşaltma, ruh enerjisini yükseltme çalışmaları yapın.

İmkanlarınız elverişli ise mutlaka ama mutlaka güvendiğiniz bir isimden profesyonel Astroloji, Psikoloji, Spiritüel, Çakra dengeleme çalışmaları alın, zira bu dönem geçmişi kapamak, geleceğe tertemiz beyaz bir sayfa açmak için Şubat 2022’ye kadar şifalı bir kapı aralanıyor, değerlendirin, kendinize bir şans verin.

Ailevi, yakın, dostluk ilişkileri adına yüzleştiren bir dönem olacak. İnsanların size karşı gerçek düşüncelerini, gizli/saklı duygularını fark edebilirsin. Değer verdiğiniz, emek verdiğiniz insanların tavır ve tutumlarını anlamakta güçlük çekebilir, fesat, hırslı, dedikoducu, kıskanç, yıkıcı tutumlarla karşılaşabilir, verdiğiniz değerleri, emekleri sorgulayabilir, negatife, melankoliye çekilebilirsiniz. Bu dönemde hiç ummadığınız insanların çirkin yüzleri ile karşılaşabilirsiniz. Sizlere tavsiyem bu dönemde mutlaka yüzleşin, helalleşin ve hayatlarınızdan mutlak suretle uzaklaştirin.

Evlilikler, ilişkiler adına yine yüzleştiren bir dönem olacak zira çok meraklı, çok tutkulu, çok heyecanlı, çok baskıcı enerjiler söz konusu olacak. Orta yolu bulmak, uzlaşmak şöyle dursun her şeyin ”çok’una” meyilli olacak, durmak bilmeyeceğiz. Evliliklerde, ilişkilerde geçmişten gelen, kapanmamış meseleleri açabilir, dönüştürmek ve açılmamak üzere kapatmak adına bu dönemi değerlendirmek isteyebiliriz. Ancak tavsiyem şudur ki; agresyondan, manipülasyondan mutlaka kaçınarak, akliselim, çözüm odaklı olmaya, anlaşılır bir üslup edinmeye özen gösterin.

Bekar kimseler için flörtöz bir dönem ancak tabir-i caiz ise: daldan dala ilişkiler, bir anda başlayan, bir anda biten ilişkiler söz konusu olabilir, aceleci olmamakta fayda var.

İş, işbirlikleri, kariyer, finansal alanlarda ise bu Dolunay döneminde önemli gelişmeler gündeme gelebilir. İstifalar, terfiler, yer değişimleri, pozisyon değişimleri ön plana çıkabilir. Uzun zamandır beklenen fırsatlar doğabilir, önemli anlaşmalar, işbirlikleri öne çıkabilir. Uluslararası işbirlikleri, eğitimler, online çalışmalar, finansal ortaklıklar gündeme gelebilir. Bu dönem işe, eğitime bağlı yer değişimleri, taşınmalar gündeme gelebilir.

Dünya, Ülke, Bireysel genelinde ise, Siyaset, Politika, Liderler, Hukuk, Davalar, Nafaka, Miras, Suikastler, Petrol, Kimyasal maddeler/Kurumlar/Şirketler, Yer altı kaynakları, Lojistik, Toprak, Doğal kaynaklar ön plana çıkabilir.

Sağlık adına ise, ateşli hastalıklar, tansiyon, sinir krizleri, psikosomatik sorunlar, kazalar, sakatlanmalar öne çıkabilir, dikkat.

Not: Dolunay2ın Burç bazında etkileri için 18-24 2021 Haftalık Burç Yorumlarınızı okumayı unutmayın. Güneş burcunuzu okurken mutlaka Yükselen ve Ay burçlarınızı okumayı ihmal etmeyin..

”Bireysel hayatlarımıza, dünyaya, kainata, biricik mavi gezegenimize şans, sevgi, şifa, huzur, bereket getiren bir Dolunay dönemi olmasını temenni ederim..”

Sevgiyle,

-Astrolog Seda Turan 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir