2 Ocak Yengeç Burcu Dolunay

2018 Yılının ilk Dolunay’ı su gurubunun öncüsü Yengeç burcunda gerçekleşiyor.

Türkiye saati ile sabah 05.20 sularında gerçekleşecek olan Dolunay, Yengeç burcu 11 derece ve 8. evinde gerçekleşiyor..

Gündem de: Ay, Güneş, Venüs, Satürn, Jüpiter, Mars, Plüto (Neptün, Merkür, Chiron, Uranüs) var..

Gündem Maddeleri: Ailede ki Kadın karakterler, Çocuk-Ebeveyn ilişkileri, Aşk, Evlilikler, İlişkiler, Ortaklıklar, Hukuk, Düzenlemeler, Din ve Din Adamları, Toplum Kuruluşları, Örgütler, Dernekler, Vakıflar, Spiritüel Enerji/Uzman/Danışman, Restorasyon, Mimari, Akademi/Akademisyenler/Üniversiteler, Geçmiş İlişkiler/Ortaklıklar..

Gündem Tarihleri: 27 Aralık 2017 – 13 Ocak 2018

Dolunay:

Bu büyük bir şölen, büyük bir karnaval havasında gerçekleşen Dolunay’lardan değil..

Fakat, dev bir etki söz konusu, zira Ay kendi evinde, kendini en iyi hissettiği yer de Yengeç’de.

Aslında Dolunay’ın gerçek kahramanı Yengeç’in karşıt burcu Oğlak ve dolayısı ile yöneticisi Satürn..

29 yıl gibi uzun bir aradan sonra Satürn öz kendi evine, Oğlak burcuna geçiş yaptı, yılın ilk Dolunay’ı da toprak gurubunun lideri Oğlak burcunun karşıtı Yengeç’de gerçekleşiyor..

Dolayısı ile, etkileri, izleri derin efendim..

Yengeç burcu; duygusal, anaç, sevecen, sorgulayıcı, içe dönük, değişken bir tabiata sahiptir, dolayısı ile bu etkileri fazlası ile hissedeceğiz..

Oğlak burcu; sorumluluk sahibi, rasyonel bir mentaliteye sahip, ölçülü, hırslı, iş kolik, aileci, evcimen, ciddiyet seven, gereksizliklere hayatında yer vermeyen, duygusal ancak güven duygusu arayışı nedeni ile duygularını kesinlikle belli etmeyen, sürekli çalışan, kendini ve sevdiklerini koruma altına almak isteyen ciddi bir mizaca sahip..

Yengeç ve Oğlak burcu; da zor seven, sevdiği zaman sonuna kadar gitmek isteyen, sevdiğini paylaşmayan, paylaşamayan kabul etmeseler de ”kıskanç” sevdiklerini paylaşmak konusun da ciddi kuralcı olan burçlardır..

Hal böyle iken; duygularımız son derece yoğun, son derece derin, son derece sert..

Dolunay; ”Yüzleş, kaçma, kaçınma, örtme, perdeleme, gözlerini kapatma, kulaklarını tıkama, yutma sözcüklerini, diyor.. Duygularına, gerçeklerine dön bir bak, diyor.. Her şeyden önce kendin ol, kendini bul, kendine sahip çık, diyor.. Gör, duy, konuş, bak, yüzleş, hesapları kapat ve yeni sayfalar aç, diyor..

Dolunay; Geçmişte kalan ortaklıkları, işbirliklerini, ilişkileri, arkadaşlıkları, gündeme getirebilir..

*Aniden sonlanan ve hesapların görülmediği bir takım konuları deşe bilir..

*Duygusal anlamda endişe, kaygı, panik gibi duygu durumlarını tetikleyebilir.

*Bu konularda görmezden geldiğiniz her ne varsa, üzerine gitmeli, gerekir ise profesyonel yardım almalısınız..

*Hırs, kibir, ego gibi kötücül dürtüler ön plana çıkabilir, dikkat..

*Bu alanda en büyük endişem; gençlerin ayaklanmaları, isyankar girişimleri, eylemler, Sivil Toplum kuruluşlarının, Örgütlerinin girişimleri, gerek dini, gerek siyasi nedenlerden tepkiler vermeleri ve eylemler gerçekleştirmeleri..

Sevgili genç, genç yürekli takipçilerime; Sağ duyulu olmalarını, her türden girişimden, tepkiden önce mutlaka öncelikle sağlıklarını, sonrasında aile huzurlarını, ülkemizin ve vatandaşlarımızın huzurlarını gözetmelerini öneriyorum.. Hiç bir şey milletimizden, ülkemizden, huzurumuzdan, sağlığımızdan önemli değildir.. Her şeyin uzlaşmak adına makul ve mantıklı çözümleri mutlaka vardır, sabır ve mantık ile çözülemeyecek hiç bir dert yoktur..

*Bir şeyleri radikal adımlarla, kararlarla değiştirme isteği doğa bilir, sabırsız tutumlar gündeme oturabilir, dikkat..

*Bir şeyleri kazanmak uğruna, etik değerleri, ahlaki değerleri, daha da ileri giderek kanunları çiğnemek gibi çılgınca adımlar, fikirler, dürtüler uyanabilir, çok çok dikkat edilmesi gereken bir nokta, lütfen bu konular da kesinlikle mantıklı, makul, özenli, dikkatli olmaya özen gösterelim..

”Bu tür bir icraat, eylem, girişim, adım, karar hiç ama hiç bir kimseye kazanç getirmeyecektir bilakis, hayatınızın kayıplarını yaşayabilir, ciddi bedelleri olan hatalara imza atabilirsiniz..”

*Evli, ilişkisi olan çiftler, sahiplenici, kıskanç, baskıcı ruh hallerine, tavırlara bürünebilirler.

*Anne ve Babalar çocukları ile ilgili her mesele de derin, anlamlı hissedebilir, gereksiz endişe, kaygı yaşayabilir, korumacı tutumları ile farkında olmadan çocuklarını baskı altına alabilirler, dikkat..

Burçlara Etkileri ise, bir kaç Kelime ile;

Koç: Finansal anlamda şanslı ancak bir türlü tatmin olamıyor ve doyumsuz hissediyor..

Boğa: Rötarlar, engeller, bürokrasi engelleri gündeme gelebilir, yakın ilişkiler de yüzleşmeler olabilir ve güvensiz ve kuşkucu bir havaya bürünebilir..

İkizler: Değişken, sabırsız, risk alan gözü kara bir ruh haline bürünebilir, dikkat..

Yengeç: Geçmişle yüzleşiyor ve küllerinden doğuyor.. Sorumlulukları artacak olsa da, sevgi ve doğru adımlar ile her şeyin üstesinden geliyor..

Aslan: Evlilik, ilişki, ortaklık, işbirliği, anlaşma gibi konular da bir şeyler nihayete eriyor.. Yüklerinden arınıyor, istese de, istemese de koşullar buna zorluyor..

Başak: Büyümek istiyor, maddi, manevi değerlerine değer katmak istiyor.. Ancak bu uğur da örneklemek gerekir ise: Kendisine uygun olmayan ve sorunlu biri ile ilişkiye başlayabilir, planladığı ölçü de gelir getirmeyecek bir projeye imza atabilir, dikkat..

Terazi: Bulunduğu koşulları, imkanları, sahip olduklarını maddi, manevi kaybetmek istemiyor.. Arayışlara girebilir, büyük değişimler için içsel bir mücadeleden geçebilir, soyut, somut adımlar atabilir..

Akrep: Güncelleniyor.. Stili, imajı, çevresi, ilişkileri, ilişkilere bakış açısı, ortaklıkları, düzeni.. Değişime giden yolda ilk adımları zihninde atıyor..

Yay: Ailesini, eşini, partnerini, işini, dostunu, kariyerine, mali gücünü, statüsün kaybetmek istemiyor.. Kontrolcü ve baskıcı bir havaya bürünebilir, dikkat.

Oğlak: Kim nedir, ne değildir, gerekli midir, gereksiz midir, yoruyor mudur, huzur mu veriyordur, kazandırıyor mudur, zarar mı verdiriyordur.. Gibi, gibi içsel bir hesaplaşma, ”Kar, zarar bilançocu” yapabilir.. Bir şeyleri değiştirmeye niyetlenebilir..

Kova: Güven ortamı istiyor. Yoran, yıpratan, zarar veren, ilgi göstermeyen, ödeme yapmayan, haddini aşan.. Gibi, gibi her ne varsa hayatından çıkarmak istiyor. Risk almadan, düşünerek hareket etmelisin..

Balık: Yüksek tepkilere meyilli, kaygılı, endişeli bir ruh haline bürünebilir. Korkuları ile yüzleşebilir, korkuları nedeni ile sorunlar yaşayabilir.. Maddi, manevi imkanlarını hırslı bir şekilde koruma güdüsüne kapılabilir, umulmadık ilişkilerin bitmesine neden olabilir..

”Her şeyin insanlar için olduğunu unutmayalım, olur mu.? Hayatımıza dokunan, giren, gelen her şey bir şekilde bizler için ve iyiliğimiz için işliyor ilahi sistem.. Kabul edip, direnmeden, direnç göstermeden yaşamak, gerekli öğretileri algılamak, gerektiğinde mücadele etmek, gerektiğinde gitmesine, bitmesine izin vermek her zaman kazandıracaktır.. Keyifli, sağlıklı, huzurlu bir Dolunay olmasını dilerim, sevgiyle..”

Astrolog Seda Turan 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir